Всеукраинский общественно-политический журнал
О журнале
Концертное агентство
Рекламодателям
Контакты

Последний номер

Netexchange.ru

Ukrainian banner network

             ИМЯ В МЕДИЦИНЕ               

Оновлення душі і реставрація тіла


Серед мальовничої природи, на правому березі річки Південний Буг, в селі Сапетня, на відстані 40 км від обласного центру - м. Миколаєва - розташована Ми­колаївська обласна психiатрична лiкарня № 2 - лiкувально-профiлак­тичний заклад, який забезпечує стацiо­нарне обстеження, лiкування, соціально-трудову реабiлiтацiю осiб, якi хворіють на психiчнi розлади.
До Великої Вітчизняної війни - це землі радгоспу імені Будьонного. З 1945 по 1953 рр. тут була розташована виправно-трудова колонія, а з 1957 року ці приміщення переобладнані для обласної психіатричної лікарні. Відділок радгоспу став підсобним господарством лікарні.
Лiкарня обслуговує 19 районiв областi i приймає на лікування всiх, хто потребує стацiонарної допомоги і мешкає в зонi обслуговування, а також хворих, якi за своїм психiчним станом потребують невiдкладної допомоги та примусового лiкування, незалежно вiд постiйного мiсця проживання.
Медична допомога населенню надається відповідно до Ліцензії МОЗ України АВ 394331. Акредитаційною комісією МОЗ України лікарні присвоєна вища категорія. Ліжковий фонд - 330 ліжок.
Територiя лiкарнi займає 8913 кв. м, 7 лiкувальних вiддiлень розмiщенi в окремих корпусах.
У структуру лікарні входять:

• лiкувально-дiагностична служба;
• адмiнiстративна споруда;
• харчоблок;
• ЛТМ;
• підсобне господарство.
До складу лiкувально-дiагностичної служ­би входять:
• кабiнет функцiональної дiагностики;
• фiзiотерапевтичний кабiнет з лiкувальною фiзкультурою, масажем;
• стоматологiчний кабiнет;
• гiнекологiчний кабiнет;
• клiнiчна лабораторiя;
• рентгенкабінет.

Головний лікар МОПЛ № 2 - ПЕДАК АНАТОЛІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ, лікар-психіатр вищої категорії, кандидат медичних наук, головний позаштатний психіатр УОЗ Миколаївської облдерж­адміністрації, дійсний член Європейської академії природознавчих наук ім. Г.В. Лейбниця (м. Ганновер, Німеччина). Очолює лікарню з 1984 р. Представляв наукову медичну галузь Миколаївщини, зокрема психіатрію, в альманасі «Літопис досягнень сучасної України: Успішні професіонали України», присвяченому 20-річчю незалежності нашої держави, який вийшов у кінці 2011 року під патронатом Верховної Ради України.
Заступник головного лікаря з медичної частини - ДЖЕНКОВА ЛЮДМИЛА ГАВРИЛІВНА, має вищу категорію з психіатрії та з управління і організації охорони здоров'я. Працює з 1980 року.
Постійно проводиться робота по впровадженню стандартів медичної допомоги, що включає обсяг організаційних, діагностичних, терапевтичних та професійних заходів, з оцінкою психічного стану хворих на етапах становлення якості ремісії.
Лікарня частково проводить терапію з приводу різних видів залежності, в т.ч. алкогольної, наркологічної та ін.
Лікарська психіатрична стаціонарна допомога відбувається згідно з впровадженням у практику Протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю «Психіатрія», затверджених наказом МОЗ України № 59 від 05.02.07 р. У лікарні на базі оцінки показників якості медичних послуг розроблена та впроваджена система контролю й аналізу якості медичної допомоги пацієнту в структурних підрозділах, яка включає контрольні функції якості проведень нарад, консиліумів, медичних конференцій.
Розроблені стандартизовані протоколи лікування дають можливість індивідуальної корекції у кожному конкретному випадку залежно від індивідуальних особливостей перебігу психічного розладу. Впровадженням стандартизованих режимів лікування забезпечується проведення повноцінного комплексного контрольного курсу лікування. Ця робота має на меті не тільки «обрив психозу», а й вплив на рівень якості життя хворих після лікування.
Для поліпшення реабілітації, досягнення стійкої ремісії та з метою профілактики негативних розладів у психічно хворих широко застосовуються норматиміки, солі вольпроатової кислоти, літій, нейролептики-пролонги.
Широко впроваджуються нетрадиційні методики лікування психічних захворювань - фіто-, водо-, світлолікування, апарат для подачі гірського повітря «Борей-2», лампа «Біотрон», «Алімп», «Полюс-2», «АВИМП», «БТЛ-5000" для лікування соматичної, неврологічної патології і опорно-рухового апарату, стаціонарний інгалятор, електроакупунктура та інші фізіотерапевтичні методики.
Робота лікувального закладу спрямована на впровадження інноваційних технічних медичних технологій, у тому числі комп'ютерної електроенцефалографії - томографії (DX-систем).
Впровадження трудотерапії та тренінги суспільних навиків у реабілітації пацієнтів у відділенні для хворих із тривалим перебігом захворювання, що втратили соціальні зв'язки, та у відділенні для примусового лікування з посиленим наглядом сприяє покращенню якості надання психіатричної допомоги, індивідуальному підходу до проблем кожного пацієнта, одужанню пацієнта та поверненню його в суспільство.
Велика увага приділяється впровадженню у практичну діяльність лікарні системи інформування пацієнтів щодо їх прав. Так, у кожному відділенні лікарні є стендові куточки пацієнтів, на яких представлені дані про юридичні, соціальні, медичні гарантії та права пацієнтів. При прийомі на лікування пацієнти дають особисту письмову згоду на лікування з інформуванням їх про терапевтичні методи та умови їх утримання.
В лікарні проводиться активна науково-практична діяльність. За останні 2 роки видано три монографії, які направлені на допомогу лікарям сімейної медицини, психіатрам, психотерапевтам, лікарям-інтерністам, наркологам, соціологам, практичним лікарям, мета яких полягає у висвітленні питань громадського психічного здоров'я населення Миколаївщини, в наданні допомоги пацієнтам з розладами нейропсихосоматичного спектра, психонаркологічної допомоги населенню.
Головний лікар А.А. Педак - автор 4-х свідоцтв та патентів на винаходи у сфері інноваційних засобів лікування психічних та поведінкових розладів, автор більш як 90 наукових праць і публікацій з актуальних питань психіатрії та наркології: монографій, методичних рекомендацій, статей та оглядів. За наукові досягнення нагороджений дипломом лауреата премії ім. академіка Академії медичних наук УРСР В.П. Протопопова.
За експертною оцінкою незалежного видавництва «Альфа-Віта» Миколаївська обласна психіатрична лікарня № 2 включена до переліку учасників проекту «Літопис досягнень сучасної України: Успішні професіонали України», присвяченого 20-річчю Незалежності. На сторінках літопису висвітлено стан та перспективи розвитку галузі медицини, зокрема психіатрії Миколаївщини. Презентація книги відбулася у грудні 2011 року в Києві. На презентації були народні депутати України та інші державні особи.
Лікарня має 384 гектари сільськогосподарських земель. З посівних площ у 2011 році зібрано 3386 центнерів зерна. Має зернопереробний комплекс. Зі своєї продукції організоване додаткове харчування хворих.
Велика увага приділяється пропагуванню здорового способу життя серед працівників та пацієнтів лікарні. База відпочинку «Медик», яку на своєму балансі утримує лікарня, надає можливість літнього оздоровлення працівників медичних закладів області.
Традицією стала участь працівників у змаганнях серед команд закладів групи ризику, обласних спартакіадах. Кубки, медалі, грамоти свідчать про наші неод­норазові досягнення. В прогулянкових дворах відділень завзято проходять змагання з тенісу, міні-футболу, шашок, шахмат між пацієнтами.
Розвиваємо мислення, бачення прекрасного серед оточуючого світу у своїх пацієнтів. Радують око виставки їх малюнків, газет, вітальних листівок, саморобок.
Маємо таланти художнього слова: Шибалко Ольга В'ячеславівна, Рудницька Віра Анатоліївна, Ярохіна Ганна Василівна. Їх твори декламуємо на вечорах відпочинку, святах, зі сцени. Теплотою їх сердець зігріті збірки творів, видавництво яких організоване літературним об'єднанням «Рефлектор».
Надихає на світлі почуття, допомагає боротися з душевними переживаннями каплиця святої Єлизавети Чудотворниці, преподобної ігумені Константинопольської V ст., збудована поруч з лікарнею на благодійні кошти працівників, пацієнтів та мешканців села. Щоп'ятниці проводяться богослужіння для хворих.
На сьогоднішньому етапі, в умовах реформування системи охорони здоров'я України, Миколаївська обласна психіатрична лікарня № 2 активно бере участь у заходах щодо вдосконалення організації медичного супроводу осіб з психічними розладами на рівні первинної, вторинної та третинної ланки медико-санітарної допомоги населенню області.

Текст: Ангеліна Крихелі
Фото: Олег Білозьоров

Обложка журнала №050
Архив предыдущих номеров
2019 год:
010203
2018 год:
01020304
2017 год:
0102030405
2016 год:
010203040506
2015 год:
0102030405
2014 год:
01020304
2013 год:
0102030405
2012 год:
010203
2011 год:
010203040506
2010 год:
0102030405
2009 год:
010203040506
2008 год:
010203040506
2007 год:
010203040506
2006 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Укра?нськ_ 100x100

  Укра?нськ_ 100x100

Наши партнеры


META-Ukraine
Украинский портАл


 

Designed by Vladimir Philippov, 2005