Всеукраинский общественно-политический журнал
О журнале
Концертное агентство
Рекламодателям
Контакты

Последний номер

Netexchange.ru

Ukrainian banner network

              ІМЕННИЙ ДОСВІД             

«Криза – це не вирок,
а додаткова можливість для самовираження»

Доля склалась так, що я побувала майже в усіх населених пунктах Миколаївської області. Багато разів приходилось мені відвідувати і Врадіївку, доречі, останній раз це було на Дні селища у 2014 році, куди мене було люб'язно запрошено. Цього разу я знову вкотре переконалась, що Врадіївка – один з найчарівніших куточків півдня України. Природа наділила цей край чудовими краєвидами.Але найбільшу окрасу селища становлять врадіївчани з їх вмілими руками, багатющою фантазією та прагненням до прекрасного. Їх садиби та присадибні ділянки відрізняються зовнішньою красою та охайністю, гармонією з навколишньою природою.
Самі ж врадіївчани талановиті, працьовиті та наполегливі люди. Завдяки їх творчій праці селище кращає з року в рік, його вулиці стають привабливішими, а садиби - ошатнішими.
Організатором усіх позитивних перетворень в селищі традиційно являється Врадіївська селищна рада, яка має величезний досвід роботи з благоустрою селища та неодноразово виходила переможцем у різних конкурсах з благоустрою, за що заохочувалась грамотами та подяками районної та обласної ради та державної адміністрації, а в 2003 році зайняла почесне друге місце у Всеукраїнському конкурсі «Населений пункт найкращого благоустрою та зразкового громадського порядку» серед населених пунктів четвертої категорії.
З листопада 2011 року Врадіївську селищну раду очолює Москаленко Микола Леонідович, який має величезний досвід роботи і з людьми, і з фінансами, мабуть саме тому, коли переважна більшість його колег в розпачі нарікає на кризу та низьку фінансову спроможність, він впевнено продовжує проводити роботу по розвитку селища, покращенню його благоустрою та умов проживання в ньому його земляків, які довірили йому нелегку справу - виражати та захищати інтереси громади селища Врадіївка.
При Врадіївській селищній раді створено та функціонує два комунальних підприємства – «Водогін – Врадіївка» та «Злагода», які займаються відповідно: водопостачанням та благоустроєм селища.
На початку 2011 року абонентів, що користуються послугами місцевого водогону було 270, на даний час їх стало 600, і їх кількість постійно збільшується, адже вода, яку постачає КП «Водогін – Врадіївка», унікальна за своїми властивостями, не має шкідливих домішок, відповідає всім нормам та стандартам для питної води, чого не скажеш про воду з місцевих криниць. На даний час нею користуються всі ДНЗ селища, Врадіївська районна гімназія, Центральний стадіон, Врадіївська загальноосвітня школа №3, при підключенні якої продовжено мережу водогону на 700 метрів та залучено 16 нових абонентів, зараз вишукуються резерви для з`єднання між собою двох існуючих свердловин гілкою мережі впродовж 700 метрів.
Микола Леонідович - природжений лідер, тому у всіх справах він згуртовує навколо себе людей, так за його ініціативи, при допомозі та безпосередній участі населення мережу водогону вздовж вулиць Кутузова та Суворова продовжено на 300 метрів, до мережі підключено 9 нових абонентів.
При розмові із Врадіївським селищним головою я дізналась, що його заповітна мрія – надійне освітлення всього селища в нічний час, адже це не тільки гарно та зручно, а саме головне - це надійна запорука безпеки громадян. І дуже приємно відзначити, що Москаленко М.Л. на вірному шляху до здійснення своєї мрії, адже під його безпосереднім керівництвом Врадіївською селищною радою виготовлено 7 проектів по вуличному освітленню селища, під час їх реалізації прокладено 14 кілометрів кабелю, встановлено 170 ліхтарів, охоплено ділянки 17 вулиць селища.
Економіст за освітою, Микола Леонідович намагається в усьому зекономити бюджетні кошти для того, щоб використати їх там, де вони більше потрібні та принесуть більшу користь.
З цією ж метою в освітленні селища використовуються багаторежимні лічильники електроенергії, а зекономлені кошти використовуються на розвиток мережі.
Турбота про рідне селище, про своїх односельчан – це не формальні рядки в посадових обов'язках Врадіївського селищного голови - це життєве кредо Москаленка Миколи Леонідовича.
Недарма в народі говорять, що дороги - одна з найбільших проблем в Україні, тож робота по їх поліпшенню завжди заслуговувала на увагу. Розуміючи це, за проектами, виготовленими Врадіївською селищною радою, проведено капітальний ремонт доріг по вулицях Маяковського, Горького, Шкільна, Фрунзе, Калініна. Систематично проводиться поточний ремонт насипних доріг в селищі, протяжність яких - більше 100 кілометрів.
З особливою теплотою Микола Леонідович говорить про дошкільні навчальні заклади, яких в селищі три і всі вони на балансі селищної ради. Адже діти – це наше майбутнє, тому він переконаний, що в дитячому навчальному закладі (ДНЗ) повинно бути все найкращим, а головне - умови, в яких перебувають їх вихованці.
Один із ДНЗ селища введено в експлуатацію нещодавно, йому виповнився тільки один рік, тому умови в ньому вигідно відрізняються від тих, які є в інших двох, але селищний голова переконаний, що такими ж мають бути умови в усіх ДНЗ. Саме тому одними із перших в області Врадіївська селищна рада виготовила проекти по проведенню капітального ремонту ДНЗ селища «Золотий ключик» та «Калинка» з використанням енергозберігаючих технологій. Вартість робіт, передбачених проектами – майже 7 млн. грн., крім того 2 млн. грн. передбачено бюджетом Врадіївської селищної ради. Роботи по втіленню проектів уже розпочались та починають давати результат.
На протязі багатьох років ліквідатори аварії на ЧАЕС та учасники афганських подій звертались до представників влади різних рівнів з проханням увіковічити пам'ять про тих, хто втратив життя, виконуючи місію держави, пов'язану з цими подіями, багато наслухались вони обіцянок та лише Москаленко М.Л. найшов спосіб це зробити не на словах, а на ділі.
Він не відмовлявся тим, що в бюджеті немає коштів, а їх таки не було в той час та й зараз немає, але знову ж таки, тут зіграв велику роль талант лідера. Кошти було знайдено за допомогою приватних підприємців селища, і в сквері біля районного будинку культури на даний час стоїть пам'ятний знак ліквідаторам аварії на ЧАЕС та воїнам – учасникам бойових дій на території інших держав.
Сказати, що селищний голова мріє про те, щоб Врадіївка була гарною і в ній було де відпочити – це все рівно, що нічого не сказати, адже він просто живе цією ідеєю і кожен день робить кроки для її втілення в життя. Для зручності врадіївчан прокладено 2 500 кв.м. тротуарної плитки – 650 з них займає алея в Центральному парку селища, решта – тротуар по вулиці Героїв Врадіївщини та алея в зоні відпочинку біля Центрального ставу. Центральний став у центрі селища – це просто подарунок від Всевишнього: тополі, верби, горобина та інші дерева дбайливо доглянуті селищною радою, в комплексі з ним створюють надзвичайно живописний пейзаж, тому не використати таке місце для відпочинку односельчан Микола Леонідович просто не міг. А почалось усе з містка через Центральний став, який був в жахливому стані, проходити по ньому було небезпечно. Через брак коштів у бюджеті він не ремонтувався протягом багатьох років, але вираз «брак коштів» для Москаленка М.Л. звучить як виклик. Кошти знайшлись і на цей раз і, звичайно, не в бюджеті, а допомогли самі ж врадіївчани, такі ж небайдужі до долі свого селища, як і селищний голова, і виріс чудо–місток з кованими арками, декоративними ліхтарями та сходинками до води, а далі прибережна смуга вже сама просилась, щоб її оздобити та привести в належний вигляд. Виникла в Миколи Леонідовича ідея побудувати на березі ставу фонтан – і фонтан з`явився, залишились ще деякі оздоблювальні роботи, а навесні планується його відкрити. Тротуарну плитку для алеї на прибережній смузі виділило ПП «Каро», директором якого є Ханагян Ю.К., матеріал на лавочки та опори для освітлення допоміг придбати благодійний фонд Василя Капацини. Крім цього на території селища встановлено п'ять дитячих майданчиків. Отак : з миру - по нитці і Врадіївці - на благоустрій.
Говорячи про успіхи, Врадіївський селищний голова завжди підкреслює, що то не лише його особиста заслуга, а заслуга і колективу, який він очолює, і депутатського корпусу, і членів виконавчого комітету, і всіх, хто охоче допомагає в позитивних перетвореннях, а таких є чимало, перелік всіх займе чимало рядків, тому хочу назвати лише найактивніших врадіївчан, про яких не згадувалось вище, це: Шліхар О.В., Топало М.В., Вдовиченко А.І. Поплужний О.О., Олійник В.О.
Колись я зустріла вираз, що криза – це не вирок, а додаткова можливість для самовираження, побувавши у Врадіївці, я впевнилась в його справедливості.

Надія Макарова,
член Національної спілки журналістів Україны, кавалер орденів княгині Ольги,
великомучениці Варвари
та Святого Миколи Чудотворця
Фото – з архіву героя публікації

 Обложка журнала №060
Архив предыдущих номеров
2019 год:
0102
2018 год:
01020304
2017 год:
0102030405
2016 год:
010203040506
2015 год:
0102030405
2014 год:
01020304
2013 год:
0102030405
2012 год:
010203
2011 год:
010203040506
2010 год:
0102030405
2009 год:
010203040506
2008 год:
010203040506
2007 год:
010203040506
2006 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Укра?нськ_ 100x100

  Укра?нськ_ 100x100

Наши партнеры


META-Ukraine
Украинский портАл


 

Designed by Vladimir Philippov, 2005