Всеукраинский общественно-политический журнал
О журнале
Концертное агентство
Рекламодателям
Контакты

Последний номер

Netexchange.ru

Ukrainian banner network

     ЧТОБЫ ПОМНИЛИ — ЖОВТНЕВЫЙ РАЙОН      

Пам'ятаємо загиблих, шануємо живих

Близько року очолює Жовтневий район Вікторія Москаленко. В досить непростий час оновлення держави ця молода, тендітна, небайдужа жінка взяла на себе відповідальність за найбільший район в області. Перші кроки на посаді не були легкими. Час ставив перед очільницею району нові й нові виклики, які вона разом з однодумцями мужньо прий­мала, знаходячи кожного разу нові, нестандартні рішення тієї чи іншої проблеми. Про підсумки роботи, основні пріоритетні завдання, погляди на майбутнє наша розмова - з головою Жовтневої РДА, депутатом Жовтневої районної ради Вікторією Москаленко.

ИМЕНА: - Що вдалось зробити за рік на посаді?
В.М.: - Головне - збережено мир і спокій в Жовтневому районі. Ми стабільно посідаємо лідируючи позиції за підсумками соціально-економічного розвитку в обласному рейтингу. Завдяки тісній співпраці всіх гілок влади забезпечено перевиконання бюджету Жовтневого району на 110%. А це означає, що безперебійно функціонують медичні заклади, школи, дитячі садки, будинки культури. Вчасно виплачується заробітна плата працівникам бюджетних установ, здійснюються соціальні виплати. Діє низка соціальних програм, покращується матеріальна база сільських медичних закладів. Ремонтуються об'єкти соціально-культурної сфери, дороги, проводяться найрізноманітніші культурно-освітні заходи. Влада робить все можливе, щоб підтримати життя людей на належному рівні. Завдяки працелюбності наших аграріїв в минулому році зібрано ранні зернові культури з однією з найвищих урожайностей по Миколаївській області. Район посів друге місце за валовим збором ранніх зернових культур. Це також дало змогу стовідсотково розрахуватись за земельні паї, наповнити казну податками та виконати умови договорів соціального партнерства, які більша частина сільськогосподарських підприємств уклала з сільськими громадами. Сьогодні завершується комплекс весняно-польових робіт. Все це сприяє розвитку села та недопущенню соціальної напруги. Одним із пріоритетних напрямів діяльності райдержадміністрації є комплексна робота щодо впровадження інвестиційних проектів. В районному бюджеті на 2015 рік заплановані видатки на реалізацію 18 регіональних програм на загальну суму 3,4 млн.грн.; передбачено фінансування на реалізацію заходів з соціального захисту населення по 8 програмам, в тому числі, на виконання Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота». На черговій сесії районної ради планується виділити кошти на створення та забезпечення роботи Галицинівського МПК Жовтневого загону місцевої пожежної охорони в сумі 424,0 тис. грн., на придбання медичного обладнання для Жовтневої центральної районної лікарні – на загальну суму 299,0 тис. грн.; на придбання обладнання для медичних закладів сільської місцевості – 111,3 тис. грн. Все це робиться в умовах, коли в країні йде неоголошена війна. Тому цінність зробленого зростає в рази. За досить короткий термін нам вдалось згуртувати громаду. Цей рік дуже змінив людей, їх життєві цінності і пріоритети. Пріоритетними напрямками роботи було і залишається: надання матеріальної і моральної підтримки вимушеним переселенцям, організація волонтерської допомоги учасникам АТО, членам сімей загиблих, допомога демобілізованим.
ИМЕНА: - А що конкретно робиться для інтеграції в суспільство демобілізованих з зони АТО, вимушених переселенців?
В.М.: - З метою соціального захисту демобілізованих військовослужбовців, які знаходяться або приймали участь в антитерористичної операції на Сході України, в районному бюджеті передбачені наступні видатки: на звільнення учасників АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) під час участі в АТО від плати за послуги з утримання житлових будинків та прибудинкових територій (квартирної плати); матеріальна допомога мешканцям Жовтневого району, які добровільно вступили на військову службу для участі в антитерористичної операції на Сході України, військовослужбовцям, які знаходяться в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, демобілізованим учасникам антитерористичної операції на Сході України; забезпечення безкоштовними рецептами мешканців Жовтневого району-учасників антитерористичної операції на Сході України.
ИМЕНА: - Виховання у дітей та молоді почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції нині набуває все більшої актуальності. Як у Жовтневому районі виховують патріотів України?
В.М.: - Забезпеченню духовної єдності поколінь сприяє діяльність шкільних музеїв, а їх 33. Так, в музеях створені експозиції: «Герої не вмирають», «Україна патріотами стоїть», «Героям Небесної Сотні», «Річниця Революції Гідності»
Надзвичайно актуальним сьогодні є волонтерський рух. Так, традиційними стали районні та шкільні благодійні акції «Діти Жовтневщини – воїнам АТО», «Дітям, переселеним із зони АТО». Заслуговує уваги діяльність по встановленню зв'язків із Миколаївським військовим шпиталем та 79 окремою аеромобільною бригадою Збройних Сил України. Традиційними стали уроки мужності за участі героїв АТО у стінах шкіл району.
Сьогодні вже встановлені меморіальні дошки героям, які загинули на сході країни. Такі дошки встановлені на будівлях шкіл Кучеренку Олександру (с. Капустине), Трохимчуку Євгену (с. Українка), Філоненку Максиму (с. Квітневе), Іванцову Сергію (с. Пересадівка).
Щорічно в районі проводиться районна Естафета Пам'яті з нагоди визволення району від фашистських загарбників. Учасниками Естафети є представники районної влади, районної ветеранської організації, діти та учнівська молодь, громадськість населених пунктів. Цього року вона проходила під гаслом: «Пам'ятаємо загиблих, шануємо живих». Відмінною рисою цьогорічної естафети стала участь в ній воїнів АТО. Закладами освіти, жителями постійно проводиться робота по догляду за меморіалами та пам'ятниками в населених пунктах району. Ми завжди будемо пам'ятати тих, хто приніс мир на нашу землю. І сьогодні робимо все можливе, щоб гідно зустріти 70-річчя Великої Перемоги. Користуючись нагодою, напередодні 9 травня слова безмежної вдячності хочеться адресувати ветеранам, інвалідам, учасникам бойових дій, які ціною власного життя та здоров'я подарували нам мир і злагоду. Бажаю всім здоров'я, щастя і миру!

 
Обложка журнала №061
Архив предыдущих номеров
2019 год:
0102
2018 год:
01020304
2017 год:
0102030405
2016 год:
010203040506
2015 год:
0102030405
2014 год:
01020304
2013 год:
0102030405
2012 год:
010203
2011 год:
010203040506
2010 год:
0102030405
2009 год:
010203040506
2008 год:
010203040506
2007 год:
010203040506
2006 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Укра?нськ_ 100x100

  Укра?нськ_ 100x100

Наши партнеры


META-Ukraine
Украинский портАл


 

Designed by Vladimir Philippov, 2005