Для коректного відображення елементів сайту внесіть його в список дозволених в AdBlock.
Всеукраїнський громадсько-політичний журнал
Про журнал
Концертна агенція
Рекламодавцям
Контакти

Останній номер

              ШКОЛА ХХІ СТОЛІТТЯ           

Ольга Мазур:
«Не уявляю своє життя без школи»

На перший погляд школа № 56 – це звичайна загальноосвітня школа одного з мікрорайонів Миколаєва, але більш близьке знайомство з директором Ольгою Миколаївною Мазур, педагогами і учнями свідчить, що в цьому навчальному закладі дуже цікаво навчатися і проводити свій вільний час. Зараз у школі навчається 858 учнів, кількість педагогів збігається з номером школи – 56.

З 1988 року, саме у той рік гостинно відчинилися двері тільки збудованого навчального закладу, працює на посаді директора Ольга Мазур, за фахом  – вчитель історії. За майже три десятка років роботи накопичений цінний досвід у навчанні та вихованні школярів, але тут не зупиняються на досягненнях, а рухаються вперед, долаючи труднощі і розв’язуючи проблеми. Про це і піде мова у нашій розмові з директором школи Ольгою Миколаївною Мазур.

ИМЕНА: — Що таке школа, як навчальний і виховний заклад, у сучасному суспільстві?
О. Мазур: — Завдання держави у нас було і остається одне – ми повинні навчати і виховувати майбутнє нашої України, щоб молодь була спроможна реформувати, розбудовувати країну. Школа – це не підготовка до життя, а важливий і значний період у житті кожної людини. Наша головна задача – надати необхідні знання, уміння і навички, розвинути здібності дитини, сприяти формуванню особистості. Форми і методи виконання завдань постійно оновлюються. Ми втілюємо освітні інновації, прагнучи сформувати соціально адаптовану, компетентну особистість, здатну на добрі справи і гідні вчинки, налаштовану патріотично. Також у нас дуже тісний зв’язок з батьками, ми залучаємо їх до організації позаурочної роботи, реалізації учнівських проектів.
ИМЕНА: — Які успіхи і здобутки має загальноосвітня школа № 56?
О. Мазур: — Перш за все – це згуртований стабільний колектив, у якому панує доброзичлива, творча атмосфера, створені умови для успішного навчання дітей, забезпечується їх зайнятість в позаурочний час. Адміністрація школи – команда лідерів - однодумців, генератор ідей, стимулятор їх втілення.
Вже четвертий рік школа бере участь у дослідно-експериментальній роботі «Науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіа-освіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів», що здійснює Інститут соціальної та політичної психології Академії педагогічних наук України. У 2012 році я брала участь у Всеукраїнському конкурсі «Директор XXI століття», де спочатку стала лауреатом, а у 2013 році - переможцем. Школа – лауреат Всеукраїнського конкурсу «Школа XXI століття». Щорічно ми надаємо матеріали на Міжнародну виставку «Сучасні заклади освіти» (м. Київ), а у 2014 році відзначені срібною медаллю. До речі, ми здобули ще золоту медаль і стали Лауреатом першого ступеня шостого Міжнародного форуму – презентації «Інноватика в сучасній освіті».На честь 25-річного ювілею школа отримала почесну відзнаку «Освіта Миколаєва» від управління освіти Миколаївської міської ради. У 2014 році школа атестована «з відзнакою».
Педагоги постійно беруть участь у методичних заходах та професійних конкурсах міста і області, де посідають почесні місця, отримують нагороди. Зокрема, вчителі Старкова О. В. і Пасічник А. М. – дипломанти конкурсу «Від творчого учителя – до творчого учня», а Орленко Л. С. – учасник міських Інтернет-читань «Формування національної свідомості учнів засобами викладання української мови і літератури» на сайті «Слово-диво» та міського проекту «Школа лідерів». В колективі працюють молоді педагоги, ми їх дуже привітно зустрічаємо, а також заохочуємо до творчого зростання. Молодь з задоволенням сприймає сучасні інноваційні пропозиції. Так, молодий вчитель Ісаєв В. О. посів перше місце у міському конкурсі «Сміхослов-2015», що дуже приємно. У нас всі педагогічні заходи проходять незвично і нетрадиційно, що зумовлює прагнення до активного обміну досвідом, стимулює удосконалення професійної майстерності.
ИМЕНА: — Існує думка, що в звичайній школі працювати важче, тим паче складніше добитися помітних результатів, як у навчальному процесі, так і позакласній роботі. Ви згодні з цим?
О. Мазур: — Ми нашим прикладом скасовуємо таку думку. Так, до нашого закладу приходять звичайні діти, але ми до кожної дитини ставимося, як до особистості, намагаємось залучити не тільки до навчальної діяльності, а й до занять у гуртках, секціях, прагнемо виявити таланти и розвинути здібності.
У минулому навчальному році вихованці школи підтвердили знання призовими місцями в олімпіадах та конкурсах. Наприклад, Трушина Тетяна посіла I місце в II і III етапах та II місце в IV етапі Всеукраїнської олімпіади з обслуговуючих видів праці (учитель Пінська І. О.), ще дев’ять учнів показали достатній результат, посівши II та III місця на міських олімпіадах з різних предметів. Перелік усіх досягнень наших учнів займе не одну сторінку, адже вони дуже активно беруть участь у різноманітних заходах.
Навчальний процес доповнює позакласна робота – це гуртки, секції, змагання, дослідницька діяльність, концерти, шкільні конкурси, соціально корисні проекти, ярмарки, благодійні акції и таке інше.
ИМЕНА: — Які пріоритетні напрямки у позакласному житті?
О. Мазур: — Ми намагаємося прищепити навички здорового способу життя, виховуємо патріотів Батьківщини, приділяємо увагу питанням безпеки на вулиці, екології і охороні навколишнього середовища.. У нас в школі діють команда юних інспекторів руху «Дорожній патруль» і екологічна агітбригада «Вартові довкілля» – призери міських конкурсів. Займаються наші вихованці спортом, показують високі результати на змаганнях. Наша гордість – шкільний хор, вокальний ансамбль «Барвінок», а ще наші діти виявляють неабиякі здібності у гуртку декоративно-ужиткового мистецтва, створюючи симпатичні іграшки та інші «шедеври».
У жовтні в нашій школі пройшла акція «Я – патріот своєї землі» – благодійний ярмарок. У цій акції традиційно взяли участь учні всіх класів та їх батьки. Кожен клас влучно підібрав назву і епіграф до своєї композиції, присвяченими миру, добру і милосердю. Кошти, отримані від продажу товарів, які були виготовлені власноруч, направлені на допомогу воїнам АТО, а також передбачені для встановлення меморіальної дошки на честь випускника школи, нагородженого посмертно орденом «За мужність» III ступеня, а також передані дітям з сімей переселенців. Такі заходи не лише об’єднують шкільну родину, а і формують у дітей активну громадську позицію не байдужих до чужої біди, до проблем інших людей.
ИМЕНА: — Яким повинен бути сучасний педагог на Вашу думку?
О. Мазур: — Саме головне, він повинен любити дітей, бути фахівцем своєї справи і постійно вчитися самому. Я особисто з великою повагою ставлюся до таких вчителів, які до своєї повсякденної роботи підходять творчо, цікавляться новими досягненнями в сфері освіти, намагаються передати учням якісні знання, виховують в дітях особистість. Зараз ми переживаємо складні часи, у суспільстві спостерігається зростання агресії, жорстокості, тому добра, міцна родина і уважні, чуйні вчителя поряд з дитиною – запорука успішного майбутнього наших вихованців.

ІМЕНА - Ніна Войтова
Фото - з архіву ЗОШ №56 м. Миколаєва

 


Ukrainian banner network
Обкладинка журналу №064
Архів попередніх номерів

2021 рік:
010203
2020 рік:
01020304050607
2019 рік:
0102030405
2018 рік:
01020304
2017 рік:
0102030405
2016 рік:
010203040506
2015 рік:
0102030405
2014 рік:
01020304
2013 рік:
0102030405
2012 рік:
010203
2011 рік:
010203040506
2010 рік:
0102030405
2009 рік:
010203040506
2008 рік:
010203040506
2007 рік:
010203040506
2006 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Українська банерна 100x100

Дивіться нас на YoutubeНаші партнери

 

Designed by Vladimir Philippov, 2005