Для коректного відображення елементів сайту внесіть його в список дозволених в AdBlock.
Всеукраїнський громадсько-політичний журнал
Про журнал
Концертна агенція
Рекламодавцям
Контакти

Останній номер

             ІМЕННА ПОДІЯ               

Основний меседж заходу – примирення між людьми


Ще задовго до цієї знаменної події депутата обласної ради, директора ДПДГ «Агрономія» С. М. Чмиря запросили в складі делегації від обласного осередку ВО «Батьківщина» побувати на 64-му Національному молитовному сніданку (National Prayer Breakfast) з Президентом США Бараком Обамою та першою леді Мішель Обамою, членами конгресу та сенату, парламентарями інших країн, духовними лідерами світу, представниками громадськості, видатними діячами науки та культури.
- Я не був у США, - говорить Сергій Михайлович, - тому дав згоду. І у вівторок, 3 лютого, вилетіли до Вашингтону. Українська делегація була представлена солідно. До неї увійшло більше 50 осіб. Летіли з пересадками через Париж.
Українська делегація брала активну участь в цьому заході. Тут були представлені блоки: ВО «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко, «Опозиційний блок» - Юрієм Мірошниченком, «Петра Порошенка» - Сергієм Березенком. Членами делегації були політики: Валентин Наливайченко, Анатолій Кінах. Від Миколаївської області до США поїхали: заступник голови Миколаївської обласної ради Михайло Соколов, народний депутат України Олександр Жолобецький, депутат Миколаївської обласної ради Сергій Чмирь.
«Що стосується Національного молитовного сніданку з Президентом США Бараком Обамою, то треба відзначити, що він має духовний, а не політичний характер. Вперше молитовний сніданок з Президентом США був проведений в 1952 році за часів Гаррі Трумена та отримав назву Президентський сніданок - молитва. У 1970 році назву заходу було змінено на Національний сніданок - молитву з метою підкреслення його аполітичного характеру. Він проводиться в ім’я миру, прогресу та процвітання.
Цей захід збирає до 3,5 тисяч гостей щороку. Крім політиків на ньому були присутні лідери релігійних конфесій, громадські діячі з-понад 100 країн.
Ведучими та організаторами заходу були конгресмени Роберт Едерхолт та Хуан Варгас, традиційно - по одному представнику від Республіканської та Демократичної партій».
Зразу після повернення Сергія Михайловича Чмиря, ми зустрілися з ним, щоб дізнатись про подробиці перебування його в Америці. Він люб’язно поділився своїми враженнями.
У Вашингтоні делегації поселились в готелі «Washington Hilton».
Дуже насиченим і напруженим був графік перебування делегації в США. Дуже багато було офіційних та неофіційних зустрічей, багато знайомств, відкриттів, спілкувань.
Розповімо про кожен день перебування поетапно.
Вівторок - відбулася зустріч з конгрес­менами і, зокрема, з відомим політиком Джеком Слетері - головою асоціації конгресменів США. Як говорить Сергій Михайлович, - дуже потужна особа, яка підтримувала і надавала вагому допомогу Ю.В. Тимошенко. У Сергія Михайловича і Джека Слетері, як виявилось, - спільні інтереси. Обоє вони - аграрії. Вони говорили про технологію вирощення зерна, про проблеми в сільському господарстві, аграріїв України. Не залишились без уваги і політичні питання.
Відзначимо, що Джек Слетері і його однодумці активно підтримують Україну.
У середу було проведено два заходи. Відбувся ланч з усіма його учасниками, який вели конгресмени. Слід зазначити, що з п’яти ораторів, було двоє з України - Юлія Тимошенко та Ганна Герман.
- За нашим столиком були члени української делегації. Я знаходився поряд з губернатором Сумської області Миколою Клочко, народними депутатами А. Дубневич та О. Жолобецьким, головою обласної ради Чернівецької області Іваном Мунтяном. Також на ланчі був присутній посол України в США Валерій Чалий.
«Основна мета заходу - примирення між людьми. І він таки мав свою силу. Цього дня на ланчі виступили дві непримиренні людини - Юлія Тимошенко та Ганна Герман. Та це було в минулому. Вони пробачили одна одній образи і по-дружньому обнялися на очах усього світу. Крім того, лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко звернулася до Президента України з проханням помилувати її кривдників - колишніх співробітників Качанівської колонії Андрія Коваленка та Андрія Парамея, яких нещодавно було засуджено до трьох років тюремного ув’язнення». Валерій Чалий цього дня проводив прийом в посольстві, де прийняв всю українську делегацію.
Четвер. Молитовний сніданок, на якому С.М. Чмирь познайомився і провів бесіду з Джоном Маккейном.
Це політик, який балотувався у президенти від республіканців.
А тепер окремо про подію, заради якої зібрались делегації більше, як від ста країн світу. Першим виступив Президент Барак Обама. Він розповів історію, яка вразила усіх присутніх. «Під час другої світової війни американський десант, в кількості 200 бійців, висадився на північному березі Франції, був оточений і захоплений німцями в полон. Їх вишикували в шеренги. Німців, перш за все, цікавили євреї, які були серед солдат, і кожен розумів чому. Командир встиг пояснити ситуацію бійцям, і коли прозвучала команда, щоб євреї зробили крок вперед, то такий крок зробили всі. Німецький офіцер підійшов до командира, приставив йому пістолет до скроні і сказав, що кожен, хто виявиться євреєм, буде розстріляний і повторив команду: «Євреї, крок вперед!» І цей крок зробили всі. Виникла дилема - або розстріляти усіх, або не розстрілювати нікого. Чи було полоненим страшно? Було! Чи була молитва? Була! Чи Бог чув цю молитву? Так! Всі залишилися живі! Всі вони були єдині, як один!»
За столиком, за яким сидів С.М. Чмирь, були представники з Австралії, Австрії, Нідерландів, Англії. До меню Національного молитовного сніданку входили фрукти, кава, сік, вода, булочки.
Організатори - конгресмени Роберт Едерхолт та Хуан Варгас, відмінно справились зі своєю почесною місією. Обрані два інших конгресмена, які будуть проводити молитовний сніданок вже в 2017 році.
«Учасники заходу присвятили свої промови темі духовних та моральних цінностей суспільства, взаємодії політики та релігій, йшлося про потребу єднання людства, спільного протистояння таким глобальним викликам, як бідність, голод, війна та тероризм.
Усі присутні спільною молитвою просили миру для всіх країн, зокрема і для України, благословення для націй та толерантності і любові в релігійних питаннях. На цьому був зроблений особливий акцент з огляду на події, що відбувалися минулого року у світі. Було наголошено, що не можна допускати протистоянь на релігійній підставі, адже Бог єдиний, незалежно від конфесій і віросповідань. «Ця зустріч є знаковою подією, коли ми можемо забути про наші розбіжності і намагатися побудувати та зміцнити відносини за допомогою нашої любові до Бога і піклуватися один про одного», наголосили організатори Національного молитовного сніданку».
Делегати з України, в тому числі і з Миколаївської області, побували в одному з найавторитетніших видань Америки «Washington Post», який зараз вже - медіа-холдінг.
5 лютого 2016 року. У рамках Молитовного сніданку США відбувся заключний захід - 11-й Український молитовний сніданок. Присутня вся делегація України, посол України в США, сенатори, конгресмени.
За столиком поряд з С.М. Чмирем сиділи міністр молоді та спорту І. Жданов, В. Чалий з дружиною.
Присутні молилися за Україну. Молитву у мікрофон читав губернатор Сумщини. А потім - зустріч в конгресі, де М. Соколов, С. Чмирь мали нагоду познайомитись з конгресменкою Мерсі Каптур. Темою спілкування було благодійництво.
«Ми, українці, повинні бути, як одне ціле, об’єднані спільною ідеєю і баченням майбутнього, з вірою в серці, молитвою на устах! Ми всі у відповіді за сьогодення, за майбутнє нашої країни.»
Також С. М. Чмирь разом з товаришами відвідав музеї, пам’ятні міста, поближче ознайомились з чудовим містом Вашингтон і його людьми, традиціями і способом життя.
Національний молитовний сніданок - це подія, яка запам`ятається назавжди і тим, хто брав в ній участь, і тим, хто про неї прочитав. І ми горді тим, що в ньому взяла участь делегація нашої області і не тільки наш земляк, а наш односельчанин С.М. Чмирь. Мета заходу – примирення між людьми усього світу. І дай, Боже, щоб так сталося!

Автор: Людмила Ніколайко
Фото: з особистого архіву героя публікації

 


Ukrainian banner network
Обкладинка журналу №065
Архів попередніх номерів

2022 рік:
01
2021 рік:
01020304
2020 рік:
01020304050607
2019 рік:
0102030405
2018 рік:
01020304
2017 рік:
0102030405
2016 рік:
010203040506
2015 рік:
0102030405
2014 рік:
01020304
2013 рік:
0102030405
2012 рік:
010203
2011 рік:
010203040506
2010 рік:
0102030405
2009 рік:
010203040506
2008 рік:
010203040506
2007 рік:
010203040506
2006 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Українська банерна 100x100

Дивіться нас на YoutubeНаші партнери

 

Designed by Vladimir Philippov, 2005