Всеукраинский общественно-политический журнал
О журнале
Концертное агентство
Рекламодателям
Контакты

Последний номер

Netexchange.ru

Ukrainian banner network

             ІМЕННА ПОДІЯ               

«Віват, Академія!» – Миколаївська «Могилянка» отримала статус національного і право готувати
медиків-магістрів


«Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього ліхтарі»
Маргарет Фуллер

У січні 2016 року самому молодшому у Миколаєві, але широко відомому вищому навчальному закладу не тільки в Україні, а й за її межами, тоді ще Чорноморському державному університету імені Петра Могили, а нині національному, виповнилося 20 років. У рамках ювілейного року в університеті відбулися дві надзвичайно важливі події: по-перше, 17 травня наказом Міністерства освіти і науки за № 996л отримано ліцензію на підготовку фахівців другого (магістерського) рівня зі спеціальності «Медицина» в ліцензійному обсязі 150 осіб, по-друге, університету присвоєно статус національного.

У січні 2016 року наймолодшому в Миколаєві, але який встиг завоювати всілякі нагороди і зайняти престижні місця в рейтингах серед вузів України, Чорноморському державному університету імені Петра Могили виповнилося 20 років.
Ювілейний рік став насправді знаковим - в травні отримана ліцензія на підготовку магістрів за спеціальністю «Медицина», а в червні вузу присвоєно статус національного університету. Президент України Петро Порошенко в ході свого робочого візиту на зустрічі з викладачами і студентами «Могилянки» зазначив: « Я приїхав не з порожніми руками, Чорноморському державному університету імені Петра Могили надати статус національного. Я знаю, що ви довго цього чекали, але це не подарунок, а визнання ваших заслуг, ваших досягнень, професіоналізму викладачів, високої якості навчання, вашої ролі в освітньому та патріотичному процесі, здійсненні міжнародного співробітництва».
Дійсно за такий короткий термін університет став центром освіти і науки на Півдні України, тому не випадково вибір вузу, який з вересня розпочне підготовку магістрів-медиків, припав на тепер уже Чорноморський національний університет імені Петра Могили.
В даний час по Миколаївській області існує нестача тисяч лікарів, особливо в сільській місцевості, тому відкриття нової спеціальності - це важлива подія не тільки для колективу університету, а й для всіх жителів нашої області.
Знадобилося більше десяти років кропіткої і напруженої роботи, щоб реалізувати відкриття нової спеціальності. Ректор університету, доктор технічних наук Леонід Клименко зі своїми однодумцями - першим проректором Олександром Труновим, проректором з розвитку науково-педагогічної діяльності Миколою Клименко та фахівцями Медичного інституту крок за кроком вивчали вітчизняний і зарубіжний досвід підготовки фахівців медичного профілю в кращих клініках і університетах України, і за кордоном. У самому університеті розширювався спектр спеціальностей медичного профілю - медичні прилади та системи, фізична реабілітація та інші, створювалася необхідна матеріально-технічна база.
За словами Леоніда Павловича, навіть підготовка ліцензійного пакета документів виявилася непростим завданням. Ліцензія була отримана з п’ятої спроби, перевірялося все скрупульозно, довелося навіть самостійно розробити необхідний Стандарт, якого, як з’ясувалося, не існувало «в природі», однак потрібна його наявність при подачі документів на ліцензію.
Як буде здійснюватися навчальний процес, які завдання стоять перед керівництвом вузу сьогодні і на перспективу, розповів ректор Леонід Клименко: «Всі вимоги нашою командою виконані. Ми отримали право на навчання студентів-медиків в ліцензійному обсязі 150 осіб. Кількість бюджетних місць поки озвучити не можу, ця цифра нам ще невідома, але думаю, що ми державне замовлення зможемо виконати.
Припускаємо прийняти на навчання 50 студентів з-за кордону. Розраховуємо, що високий рівень підготовки, гарна якість навчання і більш низька оплата навчання, в порівнянні з Польщею, Німеччиною та іншими розвиненими країнами, стане хорошим стимулом і привабливим фактором для громадян неєвропейських держав вибрати наш університет. Орієнтовно вартість контракту для іноземців - три тисячі доларів на рік.
Навчання буде здійснюватися двома потоками: перший - українською мовою, другий - російською та англійською.
Університет має три гуртожитки з досить комфортними умовами проживання, а також ще один нам обіцяють виділити в мікрорайоні Північний. З особистого досвіду відвідування студентських гуртожитків в Німеччині, Австрії, США, можу відзначити, наші гуртожитки не тільки не гірше, а навіть багато в чому краще. Щорічно вони ремонтуються, реконструюються і впорядковуються, знову-таки вартість проживання непорівнянна, у нас вона значно дешевше навіть для іноземців.
Таким чином, для навчання перших курсів студентів-медиків створена матеріально-технічна база і укомплектований професорсько-викладацький склад відповідно до вимог ліцензії. Загальноосвітні дисципліни, такі як: фізика, хімія, латинська, англійська та українська мови, біологія, історія України, інформатика та інші, будуть читати викладачі зі званнями та ступенями. Я переконаний, що в класичному університеті більше можливостей закласти міцний «фундамент» якісних знань на молодших курсах.
З третього курсу майбутні лікарі будуть опановувати професію вже в умовах клінік, про що є домовленість практично з усіма лікувальними закладами міста, там же розташуються кафедри університету. Відповідно до договорів студенти зможуть користуватися матеріально-технічною базою, обладнанням і приміщеннями клінік. Однак нашим головним завданням буде створення власної університетської клініки, на базі якої буде проходити навчання студентів, яка повинна бути обладнана найсучаснішим обладнанням і де будуть працювати провідні фахівці різного профілю. Кращій варіант - недобудована клініка по вулиці 3-й Слобідській між вулицею Потьомкінською і Центральним проспектом.
У створеній університетській клініці отримають роботу сотні медичних працівників. Її діяльність з самого початку буде організована і побудована на засадах і принципах, що існують в розвинених країнах світу та українських провідних клініках, зокрема Київському інституті серця. До речі, провідні фахівці цього інституту дали попередню згоду читати лекції нашим студентам-медикам, є домовленості і з іншими провідними фахівцями відомих клінік, таких як Національний Інститут раку, клініка ім. Шалімова та іншими. Вони проводитимуть семінари, тренінги, курси підвищення кваліфікації в найближчому майбутньому. Крім того наші викладачі будуть мати можливість стажуватися в Мюнхені (Німеччина), Любляні (Польща), а в майбутньому співпрацювати з медиками США, де найвищий рівень досягнень в галузі медицини з використанням новітніх технологій і сучасного лікувального та діагностичного обладнання, а також, що надзвичайно важливо, добре організована профілактика захворювань. Тому ще раз повторюю, що створення університетської клініки за найближчі кілька років - наше пріоритетне завдання. Безумовно, попереду нас чекає складний період, але історія створення та розвитку нашого університету дає впевненість, що все у нас вийде, а наші випускники-медики займуть гідне місце серед колег. Випускники, які навчалися на бюджеті, будуть працювати сімейними лікарями в сільських і міських амбулаторіях, їм належить гарантоване працевлаштування, але зауважте, не примусове.
Ми розраховуємо готувати лікарів нового покоління, професійно підготовлених, які вільно володіють англійською мовою, що забезпечить їм доступ до світових інформаційних ресурсів, що сьогодні необхідно, а їхня кваліфікація дозволить використовувати новітні технології в медицині.
Останнім часом на нову спеціальність практично працює весь університет, штат викладачів укомплектований, ми готові зустріти 1 вересня наших студентів-медиків.
Хочу подякувати всім за допомогу і підтримку.
Життя не стоїть на місці, в наших університетських планах — створення Міського ботанічного саду, спортивного містечка, вихід на міжнародний рівень освітніх послуг.
Я впевнений, що всі абітурієнти, які завтра стануть студентами Чорноморського національного університету імені Петра Могили, отримають чудову освіту і проживуть яскраві, насичені цікавими подіями студентські роки, зможуть відкрити і розвинути свої здібності і таланти, а ми будемо їх всіляко в цьому підтримувати».
Залишається побажати удачі колективу університету, студентам і привітати із заслуженим визнанням! «Віват, Академія!»

Ніна Войтова,
Фото з архіву ЧНУ

Чорноморський національний університет імені Петра Могили
Вул. 68 Десантників, 10, м. Миколаїв,
Телефон: (0512) 50-03-33
Телефон приймальної комісії:
(0512) 24-41-89

Обложка журнала №067
Архив предыдущих номеров
2019 год:
010203
2018 год:
01020304
2017 год:
0102030405
2016 год:
010203040506
2015 год:
0102030405
2014 год:
01020304
2013 год:
0102030405
2012 год:
010203
2011 год:
010203040506
2010 год:
0102030405
2009 год:
010203040506
2008 год:
010203040506
2007 год:
010203040506
2006 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Укра?нськ_ 100x100

  Укра?нськ_ 100x100

Наши партнеры


META-Ukraine
Украинский портАл


 

Designed by Vladimir Philippov, 2005