Всеукраинский общественно-политический журнал
О журнале
Концертное агентство
Рекламодателям
Контакты

Последний номер

Netexchange.ru

Ukrainian banner network

              ПОЛІТИК НОВОЇ ФОРМАЦІЇ             

Артерія життя роду Катрич

7 грудня відзначалось професійне свято – День місцевого самоврядування в Україні. Місцеве самоврядування – це найближчий до людей рівень влади, який багато в чому залежить від ініціатив громадян, діяльності депутатів.
Анатолій Петрович Катрич. Це прізвище досить відоме не тільки на Новоодещині, Миколаївщині, а й в Україні. По-перше, діди і прадіди Анатолія Петровича є одними з перших засновників села Баловне у 1780 р. По-друге, батько, Катрич Петро Васильович – «Заслужений будівельник України» (на жаль, із земного життя перейшов в 2002 р. у небесне), мати - Валентина Антонівна, - будували Каховську гідроелектростанцію. Серед роду Катрич були очільники Баловнянської сільської ради, депутати районної і обласної рад. У кожного із родини Катричів були і є свої життєві стежки, але генетичний код залишається, це: працелюбність, чесність, порядність, гідність. Життя по совісті і честі, любові до рідного краю, відданому служінню людям. Тож на моє запитання: «Що повинно домінувати в діяльності депутата на думку депутата Катрича?», Анатолій Петрович відповів: «Об’єднання інтересів, єднання дій, єднання мети заради соціально-економічного розвитку, створення гідних умов життя мешканцям області – головний обов’язок депутатів всіх рівнів». Такий підхід цілком співпадає із завданням, які неодноразово наголошує голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Юрійович Савченко: «Разом ми переможемо!».
Ніхто крім нас самих не змінить нашу країну і не принесе в наше життя ті самі європейські цінності. І сьогодні актуальні слова Івана Франка:

Шукай краси, добра шукай!
Вони є все, вони є всюди.
Не йди в чужий за ними край,
Найперш найди їх в своїх грудях.

Анатолій Петрович Катрич друге скликання поспіль працює на громадській ниві від Новоодеського району в Миколаївській обласній раді (у 2010 році був обраний вперше, а в 2015 році земляки знов довірили йому представляти їх інтереси на обласному рівні) , і вже друге скликання є секретарем постійної комісії з питань екології, навколишнього середовища та охорони природних ресурсів. Брати участь у політичному житті почав після Помаранчевої революції 2004 року. Як представник середнього класу, Анатолій Петрович розумів, що розвиток середнього бізнесу, найбільш наближеного до людей, забезпечує робочі місця, залежить від державної політики. І вона мусить йому сприяти, як це відбувається в успішних країнах.
Тому свою політичну діяльність Анатолій Катрич будує з особливим підходом у вигляді діалогу «влада-громадськість»; і варто зазначити, що саме така система є дієвою і результативною. Тому що, базуючись на ній, Анатолію Петровичу чимало вдалося досягнути, представляючи інтереси громади на обласному рівні. Але своєю вдачею Катрич А.П. не звик вихвалятись і вважає, що його успіхи - це буденна робота звичайного депутата, адже він працює за покликом серця. «Все, що діється навколо нас, залежить тільки від нас», - так часто висловлюється він. Анатолій Петрович вважає помилковою думку, що від однієї людини нічого не залежить. Бо якщо кожен на своєму місці працюватиме з максимальною самовіддачею, результат обов`язково буде…
Отримавши від громадськості право предствляти їхні інтереси в обласній раді, Анатолій Петрович поставив перед собою першу мету – вирішити питання екологічного стану району. Як зазначив в особистому спілкуванні Анатолій Петрович: «Потрібно зрозуміти, що природа і біосфера не створені для людини. Навпаки, біосфера – це мати людства, а ми, люди, - її діти, і ми загинемо, якщо вб’ємо її».
І от, перебуваючи у складі комісії з екології, чимало проблем вдалося вирішити: це і припинення діяльності незаконних кар’єрів, і боротьба з браконьєрством в водах області, і вирішення питання з забрудненням водних ресурсів в Новоодеському районі. Усього й не перелічити, але Анатолій Петрович не вважає це своїми здобутками, це, як він стверджує, його обов’язок перед виборцями та жителями регіону. Гармонізація взаємовідношень суспільства і природи - головна стратегія і тактика дій постійної комісії облради.
Окремою сторінкою в діяльності Катрича Анатолія Петровича є взаємодія, а, точніше, підтримка шкіл та дитячих садочків району. Вже стало доброю традицією щорічно перераховувати депутатські кошти на оснащення матеріально-технічної бази навчальних закладів району. Завдяки такому рішенню депутата в школах району з’явилися новенькі парти, комп’ютерне оснащення, спортивний інвентар; цього року в дитячому садочку с. Антонівка замінено вікна, в Михайлівському ДНЗ цієї зими буде особливо тепло з новенькими дверима, а дітлахи Троїцького садочка весною вийдуть на новий ігровий майданчик. Окрім оснащення матеріальної бази депутат піклується про духовний, культурний та соціальний розвиток підростаючого покоління. Він – постійний гість на важливих масових заходах навчальних закладів району. Так, нещодавно Антонівська школа-інтернат відзначала 50-річчя від дня свого заснування; директор школи Скопіна С.В. наголосила на вагомому вкладі Катрича А.П. у розвиток школи та у підтримку шкільної громади.
А з настанням зимових свят, за ініціативи Анатолія Петровича маленькі вихованці дитячих садочків району усі отримують солодкі дарунки.
Та не лише дітлахам Катрич А.П. приділяє увагу. Не забуває депутат і про тих, хто ціною власного життя охороняє наші кордони на Сході. Вже неодноразово не лише за ініціативи депутата, але й за його участю, до бійців АТО надходили вантажі з необхідними харчовими та майновими цінностями. Анатолій Петрович не раз особисто супроводжував вантажі з гуманітарною допомогою для бійців, спілкувався з героями та цікавився справами і життєвими проблемами тих, хто стоїть на передовій. «Сьогодні держава переживає складні часи, і ті, хто оберігає наш спокій, заслуговує на особливе ставлення, повагу та підтримку». Адже, мир – найвище благо, якого бажають люди в цьому житті.
Маючи високий рівень патріотизму та вважаючи своїм обов’язком збереження історичної спадщини, Анатолій Петрович ініціював проект «Козацька криниця». У дослідницьку роботу включилися як фахівці-археологи, так і учні шкіл Новоодещини. Їх наукові розвідки, за задумом Анатолія Петровича, увійдуть в книгу «Козацька історія Побужжя». Він також подав ідею розмістити дослідження з історії району, його природних особливостей на Інтернет-порталі, щоб про цей славний край знала світова спільнота.
Про подальші перспективи та плани депутат говорить:
- Новоодещина – потужний район, який має значний економічний потенціал. Сподіваюся, що перетворчі процеси сприятимуть його розбудові. Зокрема, децентралізація, що дасть змогу місцевому самоврядуванню завдяки збереженню бюджету й розширенню пов­но­важень ефективніше працювати на розвиток територіальних громад. Готовий до співпраці з депутатами сільських рад, їх лідерами задля вирішення важливих питань.
Катрич А. П. також вважає за необхідне формувати громадську активність молоді. Планує на конкурсній основі зібрати команду помічників, до якої увійдуть представники з кожного села, небайдужі до проблем громади. Головна умова, як підкреслив депутат, щоб ці люди були справжніми патріотами України.
На питання, що є запорукою успіху лідера місцевого самоврядування, Анатолій Петрович відповів: взаємодія з вибор­цями, освіта і досвід. Сам він не припиняє вчитися. Після школи закінчив Миколаївський національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова за спеціальністю «менеджмент організацій», потім отримав вищу юридичну освіту. Зараз навчається у Національній академії державного управління при Президентові України за фахом «місцеве адміністрування та управління».
Звісно, теорія завжди має підкріплюватися практикою. Досвід депутатської роботи допомагає Анатолію Петровичу знаходити оптимальні шляхи розв’язання проблем. За відгуком голови Миколаївської обласної ради В. В. Москаленко, він – один з найактивніших депутатів, який вміє прокладати місток взаємодії з місцевим самоврядуванням у районах.
Особисте кредо А. П. Катрича – жити з правдою.
- Якщо ми не будемо показувати гідний приклад молодому поколінню, про нас, зрештою, забудуть як про націю, - говорить він.
Захарченко Олексій Гаврилович, «Заслужений працівник сільського господарства України», Почесний громадянин Новоодеського району, Почесний громадянин м. Нова Одеса, почесний професор Миколаївського Національного аграрного університету: - Хвала Богу, що я в такому віці на власні очі можу побачити, що праця, яку ми вклали в озеленення Новоодеського району за часів мого керівництва, шанується і продовжується наступними поколіннями. Мені дуже приємно, що сьогодні представник роду Катричів, яких я добре знаю і поважаю, Анатолій Петрович піклується про збереження природних ресурсів області. Жити і не бачити краси навколишнього світу, не вбирати в себе знання, що дісталися нам від предків, не цінувати те, що маємо, не приносить користь – це просто аморально щодо загальнолюдських цінностей.
Дякую Анатолію Петровичу, що він є гідним нащадком родини Катрич. Бажаю Вам, шановний Анатолій Петрович, міцного здоров’я, успіхів на депутатській ниві, родинного благополуччя.
Біла Олена Олексіївна, директор Баловненської ЗОШ І-ІІІ ст.:
- Село Баловне відоме знаними земляками. Один з них - Катрич Анатолій Петрович – депутат Миколаївської обласної ради, випускник Баловненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
З Катричем Анатолієм Петровичем ми тісно співпрацюємо багато років. Вперше звернулася до нього, коли виникли проблеми із водопостачанням школи у березні 2011 року. За два дні було вирішено питання ремонту глибинного насосу та придбання нових труб.
За його ініціативи всім учням початкової школи (115 дітей) безкоштовно було проведено профілактичний огляд у стоматологічній поліклініці, а батьки отримали необхідні консультації.
Бібліотека нашої школи була поповнена дитячими книжками. Учениця школи Ганна Васильченко отримала фінансову допомогу для поїздки на фінальну частину проекту «Крок до зірок», де вона посіла друге місце.
Велика увага в нашій школі приділяється формуванню здорового способу життя, учні є призерами районних та обласних змагань з тенісу, футболу, волейболу. Анатолій Петрович придбав для школи комплект футбольних, волейбольних та баскетбольних м’ячів, необхідних для проведення повноцінних занять. Старшокласники дуже зраділи ще одному подарунку депутата – тенісному столу.
Для ефективної організації навчально-виховної роботи Анатолій Петрович подарував школі комп’ютер.
Анатолій Петрович завжди цікавиться життям школи – не залишає поза увагою як проблеми, так і досягнення. І, звичайно, дуже приємно нашому колективу отримувати привітання на свята від свого односельчанина-депутата. В школі ще працюють вчителі, які його навчали, і вони завжди з гордістю говорять: «Це – наш!».
За дорученням і від імені виборців Антонівської сільської ради - Скопіна Валентина Василівна, директор Антонівської ЗОШ-інтернату, депутат Новоодеської районної ради: - Не дивлячись на те, що Антонівка є найвіддаленішим селом Новоодеського району, депутата обласної ради Катрича Анатолія Петровича тут всі, справді, знають «в обличчя».
Це людина, яка вміє тримати дане виборцям слово, сумлінно виконує свої депутатські обов’язки. Він не байдужий до справ і в сільському дитячому садку, і в Будинку культури, і в Антонівській загальноосвітній школі-інтернаті. Лише за останній рік за сприяння Анатолія Петровича були замінені на енергозберігаючі вікна і двері у садочку, підведений швидкісний інтернет до сільської ради, без якого неможливо працювати сьогодні, вихованцям місцевої школи-інтернату подаровано комп’ютер, сучасний великий плазмовий телевізор, спортивний інвентар, настільні ігри для організації дозвілля дітей.
Він частий гість в Антонівці. Постійно спілкується з місцевими депутатами, жителями села, переймається їхніми проблемами, турботами, і не залишається осторонь.
Як депутат районної ради, хочу відзначити, що Катрич Анатолій Петрович приймає активну участь у вирішенні питань, що стосуються життєдіяльності Новоодеського району, є учасником сесій Новоодеської районної ради, оперативно і дієво реагує на всі звернення та накази виборців.
На мою думку, це справді людина з активною життєвою позицією, патріот своєї держави і малої батьківщини, політик нової формації.
Тож бажаємо Анатолію Петровичу подальших успіхів, наснаги та перемог, нехай його справи приносять лише позитивний результат та змінюють країну на краще.

ІМЕНА - Надія Макарова, член Національного Союзу журналістів України,
Кавалер орденів Княгині Ольги, Святого Миколая Чудотворця, Святої великомучениці Варвари, «За заслуги перед Миколаївщиною», «За заслуги перед м. Миколаїв»
Фото – з особистого архіву героя публікації

 
Обложка журнала №070
Архив предыдущих номеров
2018 год:
010203
2017 год:
0102030405
2016 год:
010203040506
2015 год:
0102030405
2014 год:
01020304
2013 год:
0102030405
2012 год:
010203
2011 год:
010203040506
2010 год:
0102030405
2009 год:
010203040506
2008 год:
010203040506
2007 год:
010203040506
2006 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Укра?нськ_ 100x100

  Укра?нськ_ 100x100

Наши партнеры


META-Ukraine
Украинский портАл


 

Designed by Vladimir Philippov, 2005