Всеукраинский общественно-политический журнал
О журнале
Концертное агентство
Рекламодателям
Контакты

Последний номер

Netexchange.ru

Ukrainian banner network

     ІМЕННА ДОЛЯ     

Перлина Арбузинського краю – Алефіренко Рая

«Доля людини – це сама людина»
(німецький письменник Брехт, 1898-1956 рр.)

У північній частині Миколаївської області розкинулася ланами, кипить Бузькими порогами, виблискує на сонці гранітами Арбузинщина. Живуть тут талановиті і працьовиті люди. Їх діди і прадіди відстояли цю землю у військове лихоліття. Троє Героїв Радянського Союзу народилися і виросли в Арбузинському районі – Степан Орел, Іван Торжинський, Володимир Величко. В повоєнні 1947-1949 роки лише в одному с.Садове 14 трударів були удостоєні звання Героя соціалістичної праці.

«Якщо ми розсваримо минуле і сучасне, то ми втратимо майбутнє...»
(У. Черчилль, 1874-1965 рр.)

В березні цього року ветеранська організація України відзначала своє тридцятиріччя. На мій погляд, ця потужна громадська організація вносить вагомий внесок в розвиток соціально-економічного, духовного, патріотичного виховання, зростання авторитету держави України на світовій арені.
До складу ветеранської організації України входить і Арбузинська рада ветеранів, яка налічує 7323 представника. Понад 17 років очолює Арбузинську районну ветеранську організацію Раїса Яківна Алефіренко - «Почесний громадянин селища Арбузинка», нагороджена почесною відзнакою «За заслуги перед Арбузинщиною», «Почесний ветеран України», кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, яка має безліч нагород Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, районного та обласного значення, 17 скликань - депутат селищної ради, 3 – районної. Діяльність ветеранської організації Арбузинщини - це своєрідний синтез минулого і сучасного заради щасливого майбутнього. На спільному засіданні президії Арбузинської організації ветеранів та Територіального центру соціального обслуговування, яке відбулося 28 березня 2017 р., Раїса Яківна Алефіренко підкреслила, що ідея об’єднати зусилля всіх державних і громадських організацій для поліпшення соціального обслуговування людей похилого віку, інвалідів, афганців, чорнобильців, учасників АТО та інших категорій громадян, що потребують постійного піклування, виникала декілька років поспіль. Коефіцієнт корисної дії безперечний. На сьогоднішній день ветеранська організація має більше 20 договірних відносин. Зауважу, що ідея і організація центру належить особисто Раїсі Яківні.
Директор центру Алла Михайлівна Резніченко наголосила, що без спільних зусиль райдержадміністрації, райради, громадських організацій, спонсорів створення подібного соціального закладу було б просто неможливе. Що ж до підсумків діяльності центру за п’ять років, то вдалося сформувати дружній злагоджений колектив, створити відповідну матеріально-технічноу базу. Принцип діяльності центру – «від хати - до хати», це значить, що соціальні працівники знають проблеми людей у кожному населеному пункті. Протягом року обслуговування в терцентрі проходить біля 3000 людей. З них – 254 охоплено надомним обслуговуванням, 180 – беруть участь у групі здоров’я та клубах за інтересами, 349 ветеранів є слухачами Університету ІІІ віку. Беззаперечно, в цьому заслуга Р.Я. Алефіренко, яка все своє життя служить людям і державі. Цього року виповнюється 60 років її безперервного трудового стажу. Для неї завжди залишається ключовим – працювати: злагоджено, професійно, самовіддано.
Вітаючи з 30-річчям ветеранську організацію, Арбузинський селищний голова Євген Віталійович Травянко зауважив: «Для співпраці потрібна повага, а для взаємодії – довіра! У роботі з Раїсою Яківною я бачу довіру та повагу, яка присутня у повному обсязі. На протязі багатьої років ми відвідуємо ветеранів, надаємо всіляку допомогу, тримаємо руку на пульсі їхнього життя. Наші намагання призводять до того, що ветерани не лише долають свої побутові труднощі, а й живуть повним життям. Раїса Яківна кожного разу віддаючи людям крихітку себе, наповнює своє серце світлом у відповідь від вдячних людей. Бо вона своєю діяльністю творить добро, адже добро – то є найцінніший скарб».
Людмила Іванівна Николайко, член президії Ветеранської організації Арбузинского району: - Районна рада ветеранів за 30 років значно зміцнилася, стала авторитетною, дієвою, завдячуючи Раїсі Яківні, її працелюбності, ентузіазму, досвіду. Під її керівництвом організація ветеранів стала оберегом для людей поважного віку. Кропіткою працею на ниві життя, яке наповнене милосердям, бажанням допомагати людям Алефіренко завоювала повагу і визнання серед жителів району.
Людмила Миколаївна Петренко, директор Арбузинского професійного ліцею: - 30-річний ювілей відзначає громадська організація ветеранів України. Ювілей – це підведення підсумків, визначення нових горизонтів і планів. Ми - представники різних поколінь Арбузинщини пишаємось, що нашу ветеранську організацію очолює енергійна, творча людина з активною життєвою позицією – Раїса Яківна Алефіренко. Мудра жінка-керівник з великим досвідом роботи в органах самоврядування та ветеранської організації. Згуртувала навколо себе відповідальних та сумлінних ветеранів, які своєю діяльністю підтверджують, що їх вік – це не старість. В роботі ветеранської організації домінуючим є патріотичне виховання молоді. Тісна співпраця корисна нашій молоді і ветеранам, які відчувають свою необхідність ділитись життєвим досвідом і мудрістю. До Раїси Яківни з великою повагою і шаною відносяться, як кажуть в народі, і старі, і малі.
Валентина Петрівна Іваненко, начальник відділу культури, національностей та релігій Арбузинської райдержадміністрації: - З метою виховання в молоді та підлітків патріотизму, шанобливого ставлення до своєї Батьківщини, гордості за наших захисників Вітчизни в бібліотеках проходять заходи спільно з ветеранською організацією під керівництвом Алефіренко Раїси Яківни. Наприклад: патріотичний вечір «Хай мир панує в рідній Україні», «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього», «Шляхами подвигу і слави». Свято рукоділля «Вишиванки, візерунки – це найкращі подарунки». Висловлюємо безмежну подяку Раїсі Яківні за те, що вона гідно несе естафету вдячності людям воєнного і трудового подвигу.
«Ваш досвід є цінним надбанням суспільства, яскравим прикладом для наслідування молодому поколінню, взірцем служіння народу та державі у наші дні. Приношу глибоку шану і повагу Вашій мужності та самовідданій праці. Низько вклоняюся», - зазначив в привітанні з нагоди 30-річчя районної організації ветеранів голова райдержадімінстрації Олександр Васильович Палій (газета «Нове життя», №23 від 23.03.2017 р.)
Володимир Миколайович Кошетар, голова Арбузинської районної ради наголосив: «Згуртованість, відповідальність, вболівання за районну громаду, щире бажання бути потрібним і корисним лягли в основу вашої діяльності. І хоч на життєвому шляху кожного з Вас було чимало випробувань, Ви не залишились осторонь життя земляків. Ви робите важливу справу, несете добро в суспільство, патріотизм, вірно служите державі!» (газета «Нове життя», №23 від 23.03.2017 р.).
«На урочистостях з нагоди 30-річчя створення районної ради ветеранів почесний гість, голова Миколаївської обласної організації ветеранів України Микола Арсентійович Поротніков, говорячи про Раїсу Яківну, відійшов від офіційності і назвав її з великою теплотою «наша Раєчка» і в залі стало світліше. Адже і справді Раїса Яківна стала своєю не лише для сотень ветеранів, інвалідів, учасників війни, дітей війни, пенсіонерів. Вона – стрижень цієї організації, її двигун вперед, її оберіг. Забери все це і організація втратить свій фундамент, як і вона втратить сенс життя», - говориться в статті «Наша Раєчка» автора Людмили Іванівни Николайко в газеті «Нове життя», №26 від 1.04.2017 р.
Свідчення високої поваги жителів Арбузинщини до Раїси Яківни – з нагоди 80-річчя з дня її народження ветеран органів Міністерства внутрішніх справ України Олександр Вікторович Петренко написав такі слова:

Ще з юних літ свої щасливих
Цю милу жінку знаю я.
Порядна, ввічлива, вродлива,
Поважна, наче судія.
Вона усім допомагає
І гарний настрій додає,
Переживає, співчуває,
Надію в справах подає.
У неї погляд променистий,
У неї усмішка палка.
Душею світла, серцем чиста,
Думками вільна і чітка.
Тендітна жінка, ніжна мама,
Бабуся щира і проста.
Сусідка добра, світська дама,
Якій властива доброта.
Вона життя людське цінує,
Дає поради молодим,
Вона тепло своє дарує
Самотнім, хворим і старим.
Розумна, чесна, працьовита,
Інтелігентна й ділова.
Вона душею всім відкрита
Й образи швидко забува.
Я їй пишу свою присягу,
Дарую розсипи пісень.
Сьогодні в неї світле свято –
Тож хай цей день благословенний
Здоров’я й сили їй дає,
Щоб все зробить могла завчасно
І відвернуть чужу біду,
Щоб легко їй було і щасно
Нести любов і доброту.

Ім’я Раїса грецького походження. Головні риси характеру: працелюбність, головне в житті – робота, надійна, завжди доводить справу до логічного завершення. Всі ці якості характеру притаманні нашій героїні публікації.
Понад 60 років становить трудовий шлях Раїси Яківні в органах місцевого самоврядування - від рядових посад до керівних. Незалежно від статусу посади вона самовіддано працює для людей і заради людей, які трудилися, щоб Україна процвітала. Вона ідейно виховує нашу молодь, навчає її найголовнішому – служінню народові, прищеплює їй найблагородніше з усіх почуттів – почуття людяності. Зворушливе привітання голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Юрійовича Савченко: «Шановна Раїса Яківно! Приміть найщиріші мої вітання з нагоди Вашого ювілею! Зичу Вам міцного здоров’я, родинного затишку, благополуччя і добра. Нехай завжди Вас супроводжує щаслива зоря удачі, Боже Благословення, а у Вашому домі панують злагода та добробут. Життя буде світлим і радісним, а дружні привітання дадуть життєвої наснаги у скарбничку Вашої душі. Хай і надалі життєвий шлях буде освячений прихильністю Небес».
Дійсно, це привітання надало ювілярці оптимізму, бадьорості духу втілювати в життя плани кращого майбуття. Сльози радості блищали в очах Раїси Яківни під час вручення їй нагороди від Миколаївської обласної ради – відзнаки «За заслуги перед Миколаївщиною», почесну місію виконала за дорученням голови депутат обласної ради, досить авторитетний представник Арбузинщини, Воронок Гана Вадимівна: «За вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, справу ветеранського руху на Миколаївщині, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, активну життєву позицію та з нагоди 80-річчя від дня народження».
Слід відмітити особливу гармонійну єдність в тексті грамоти голови районної ради Володимира Миколайовича Кошетар: «За багаторічний досвід та енергійне професійне служіння Арбузинської громаді. За особистий яскравий приклад, довголітню, послідовну та наполегливу працю, за значний внесок у розбудову місцевого самоврядування, активну участь у життєдіяльності районної територіальної громади та з нагоди 80-річчя з дня народження».
Найважливішою визначною рисою характеру Раїси Яківни є її безмежна відданість рідній Арбузинщині. Вітаючи Раїсу Яківну з 80-річчям, побажаємо їй, щоб вона ще довгі роки була генератором добрих справ Арбузинського краю, - саме на цьому акцентував Чебан Олександр Олександрович, депутат Верховної Ради України 1-го скликання, депутат Миколаївської обласної ради 3,4,6 скликань, директор ПрАТ «Оберіг», кавалер орденів «За заслуги ІІІ ступеню», святого князя Володимира, Ярослава Мудрого, «Заслужений працівник сільського господарства України».
Безумовно, численні привітання, які лунали на адресу Алефіренко Раїси Яківни від представників влади всіх рівнів, колег, друзів, не можливо висвітлити.
Створена кінострічка громадськими активістами Арбузинщини до 80-річчя з дня народження Раїси Яківни, виразно окреслює величний і привабливий образ героїні публікації, її життєвий шлях. Сюжет кінострічки насичений емоційними подіями, які до глибини душі зворушують.В день народження Раїси Яківни на в’їзді в Арбузинку був на високому художньо-естетичному рівні оформлений бігборд з привітанням. Це ще раз є підтвердженням шани до Алефіренко Раїси Яківни жителів Арбузинщини. Адже тут, як кажуть, її пуповина, «де народилася, там і згодилася». В Арбузинці 80 років тому в сім’ї Степаниди і Якова Матвійовича Шадовських на світ з’явилась чудова донька Раєчка. Життєвий шлях її доля назавжди пов’язала з рідною Арбузинщиною. Тут, в Арбузинці вона зустріла свою «другу половинку», Івана Семеновича Алефіренко, на жаль, він вже пішов з життя. Рід продовжують наступні покоління.
Донька Лариса має два сина – Сергія і Олександра. Син Ігор з дружиною Валентиною подарував онука Максима, в свою чергу Максим зі своєю дружиною Наталкою подарували правнучку Маргариту. Зауважу, що Лариса і Ігор, їх діти мають по дві вищі освіти, працюють на Південноукраїнській атомній станції, де користуються також великою повагою в колективі.
З нагоди 80-річчя Раїси Яківни вони присвятили такі віршовані рядки:

Любимая наша мамочка–бабушка!
По жизни шла всегда ты прямо,
Храня тепло родных сердец.
Ты наша бабушка и мама,
Пример для нас и образец.
Своей улыбкой согревая,
Своею мудростью делясь,
Ты помогала, дорогая,
С бедой нам справиться не раз.
И вот семьей сегодня дружно
Тебя поздравить собрались:
Пускай все будет так, как нужно,
И долгой–долгой эта жизнь.
Здоровье, силы, настроенье
Пускай Господь тебе дает,
В 80–й день рождения
Душа ликует и поет.

Місцеві автори Л. Хоменко (слова), В. Хвильовий (музика) створили гімн Арбузинщини, приведу декілька рядків:

Рідна земле родюча й багата.
Арбузинщина мила моя!
Хай добра буде повная хата,
Миру й щастя на довгі віка.
Арбузинка, моя Арбузинка –
Ти у серці моєму перлинка.
І куди б не закинула доля –
Не забуду тебе я ніколи.

Редакція Всеукраїнського журналу «Імена» приєднується до привітань Алефіренко Раїси Яківни, перлини Арбузинського краю. Бажаємо чистих ранків, радісних світанків, здоров’я міцного і щастя рясного!

Матеріал підготувала Надія Макарова, член Національної Спілки журналістів України, член Правління обласної спілки журналістів, член Президії Миколаївської обласної організації «Спілка жінок України», кавалер орденів Княгині Ольги, Святого Миколая Чудотворця, Святої великомучениці Варвари, «За заслуги перед Миколаївщиною», «За заслуги перед м. Миколаєвом»

 
Обложка журнала №072
Архив предыдущих номеров
2019 год:
0102
2018 год:
01020304
2017 год:
0102030405
2016 год:
010203040506
2015 год:
0102030405
2014 год:
01020304
2013 год:
0102030405
2012 год:
010203
2011 год:
010203040506
2010 год:
0102030405
2009 год:
010203040506
2008 год:
010203040506
2007 год:
010203040506
2006 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Укра?нськ_ 100x100

  Укра?нськ_ 100x100

Наши партнеры


META-Ukraine
Украинский портАл


 

Designed by Vladimir Philippov, 2005