Для коректного відображення елементів сайту внесіть його в список дозволених в AdBlock.
Всеукраїнський громадсько-політичний журнал
Про журнал
Концертна агенція
Рекламодавцям
Контакти

Останній номер

     ИМЯ В СЕЛЬСКОМ ХОЗЯЙСТВЕ     

Наш батько

Так звуть мешканці с. Підлісне Новоодеського району Миколаївської області свого керівника сільськогосподарського підприємства «Малинівка» Базилюка Олександра Андрійовича.

«Під лісом понад річкою,
Що між горбів звивається,
Розкинулось село моє –
Підлісне називається».
Г.О. Богуславець

Історична довідка свідчить, що село засноване в 1803 році. У вересні цього року Миколаївщина буде відзначати 80-річчя створення області. Як говорить голова Підлісненської первинної ветеранської організації Ольга Михайлівна Чоботар: «Кожне покоління має свій героїзм, то ж треба шанувати минуле…». Перебуваючи в с. Підлісне на власні очі впевнилась, що слова Ольги Михайлівни підкріплені конкретними справами. Наприклад, випущена серія видання «Незабутні імена Підлісненщини». Одне із них про Героя Радянського Союзу Доній Захарія Опанасовича, який з перших днів війни приймав активну участь в бойових діях на Карельському перешийку у складі 124 гаубичного артилерійського полку. За проявлений героїзм і відвагу при виконанні бойових завдань Указом Президії Верховної Ради СРСР від 11 квітня 1940 року присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золотая звезда» за №340. Учасник бойових дій Другої Світової війни загинув на фронті, похований в м. Марганець на Дніпропетровщині. Це і про трудові подвиги створеної вперше на Україні ланки дівчат-трактористок на чолі з ланковою Наталією Шутіной, відомого механізатора Дмитра Матвійовича Чоботаря, кавалера орденів «Знак Пошани» і Трудового Червоного Прапора, Шадловську Ольгу Григорівну – доярку, кавалера Ордена Трудового Червоного Прапора і багато інших. До 70-ї річниці визволення Новоодещини від німецько-фашистських загарбників – «Пам'ять стукає в наші серця», від щирого серця з вірою в Перемогу. В селі проживають люди, які є прикладом громадянина, патріота своєї країни, вони стали першими підлісненцями, які поповнили лави АТО: Дутка Олександр Ярославович, Бабіч Максим Іванович, Чоботар Юрій Васильович, Вахна Юрій Володимирович.
Літопис героїчного подвигу земляків на бойовому і трудовому шляху створений при безпосередній участі теперішнього голови товариства з додатковою відповідальністю «Малинівка» Базилюка Олександра Андрійовича. На загальних зборах трудового колективу 30 травня 2017 року одностайно рекомендовано Олександра Андрійовича з нагоди 80-річчя Миколаївської області присвоїти йому звання «Заслужений працівник сільського господарства України». Знову ж таки за висловом Ольги Михайлівни: «Базилюк не головує. А добре хазяйнує». Що це відповідає дійсності, свідчить характеристика із зазначенням конкретних особових заслуг для представлення до відзначення державною нагородою України.
Господарство ТзДВ «Малинівка», яким керує Базилюк О.А. – одне з найкращих в районі. Високорентабельне, одержує щороку високі врожаї зернових та технічних культур. Неодноразово господарство займало перші місця в районі по урожайності. Він зумів знайти нестандартні ефективні шляхи, зорієнтовані на успішне майбутнє господарства. Такі результати виробничої діяльності забезпечують гарантоване збереження та створення робочих місць, своєчасну виплату заробітної та орендної плати. Заробітна плата працівників зростає, заборгованості по виплатам заробітної плати та сплаті податків і зборів до державного та місцевих бюджетів не буває.
В спілкуванні із членами трудового колективу, керівництвом району зробила висновок, що життєве кредо Базилюка О.А. – це плекати добро і викорчовувати все те, що заважає жити щасливо.
Голова Новоодеської районної державної адміністрації Грищенко Олександр Васильович: - За фахом Олександр Андрійович – агроном. Він любить землю, любить господарювати на ній і ставиться до неї, як до живої істоти. Він гармонійно поєднує любов до землі і людей. Простота, чесність, душевна людяність – визначальні риси його характеру. Загальний стаж роботи в сільськогосподарському виробництві складає 38 років, із них – 30 в селі Підлісне. Авторитет Олександра Андрійовича продиктований тим, що в нього відсутнє почуття вищості. Навпаки, в ньому живе успадкована від батьків Андрія Івановича і Марії Семенівни повага до людини праці, її мудрості. Базилюка в селі називають «наш батько» і це цілком справедливо! Безперечно, ми підтримуємо рішення трудового колективу щодо присвоєння Олександру Андрійовичу звання «Заслужений працівник сільського господарства України».
Завідувач Підлесненської бібліотеки-філії Новоодеської центральної бібліотечної системи Богуславець Ганна Олександрівна. Зауважу, що Ганна Олександрівна знана не тільки на Новоодещині як чудовий фахівець і поет, а й на державному рівні. Її твори надруковані в науково-інформаційному журналі «Бібліотечний форум України». Особисто сподобався вірш Ганни Олександрівни про бібліотеку «Скарбниця мудрості»:

«Коли пірнаю в тишу таємничу,
У мене серце, друзі, завмира.
Бібліотека! Ти для нас сьогодні
Як сховище любові і добра.
З давніх–давен – духовна ти скарбниця,
Історія і наше майбуття,
Мов джерело, мов чистая криниця
Культури і народного буття.

Тож пропозиція завітати до бібліотеки була залюбки прийнята. Адже Ганна Олександрівна є однією з авторів видання «Така краса висока і нетлінна – моє село», звернула увагу на вишукане оформлення стенду «Тато, мама, я – читаюча сім’я». Ось, що вона сказала: - Олександр Андрійович – людина всебічно і інтелектуально розвинена, творить матеріальні і духовні цінності на нашій підліснянській землі із особливим завзятям і самовіддачею. Він являє собою новий тип керівника, який бачить минуле очима сучасника, який епоху втілює щасливу. Він народився на Вінниччині, барв’янистому Поділлі в с. Верхівка Тростянецького району. Видатний український письменник Михайло Стельмах також народився на Вінниччині в Літинському районі, в цьому є щось символічне. Для селянина любов до землі – звичайна річ, а в Базилюка вона якась особлива. У Стельмаха: «Земля моя запашна, барвінкова, ріки медові, дощі золоті, тільки б побачить тебе у обнові, - більше нічого не хочу у житті». Земляк письменника – Олександр Андрійович прагне не тільки підвищувати майстерність хліборобської справи, він також дбає про створення належних умов для праці, побуту і проведення дозвілля працівників. На часі окрилений мрією побудувати новий дитячий розважальний комплекс. Він користується повагою у трудовому колективі, приймає активну участь в громадському житті територіальної громади. Хотілось, щоб на державному рівні адекватно була оцінена трудова і громадська діяльність Базилюка.
Як кажуть, рука господаря відчувалась повсюди: і на виробничих дільницях, полі, і на дорогах. В населеному пункті Підлісне – 376 дворів, кількість населення 950 чоловік. Доній Сергій Васильович, працівник току, колишній суднобудівник, переїхав працювати в Підлісне: - Побільше б таких керівників, як Олександр Андрійович. У нього моральна чистота як в громадських і в особистих взаєминах між людьми, так і чистота, охайність в господарюванні. Нездоланне бажання до щасливого життя людей. Один із прикладів – безкоштовне харчування: сніданок, обід, вечеря. Ми вдячні йому за своєчасність виплати заробітної плати, підтримку матеріальну і моральну.
Катрук Дмитро Григорович, завідувач током: - Згоден із Сергієм Васильовичем, дійсно відношення до працівників у Олександра Андрійовича, так би мовити, батьківське. Подивіться, яка суперсучасна у нас техніка. Висока культура землеробства. На всіх виробничих ділянках встановлені камери відеоспостереження. У відповідь на батьківську турботу - наша сумлінна праця з вирощування хліба, щоб український коровай був могутнім і міцніла наша держава в мирі і благополуччі. В цьому році виповнюється нашій області 80 років, сподіваємось, що звернення нашого колективу до державних органів районної, обласної влади щодо присвоєння почесного звання «Заслужений працівник сільського господарства України» Базилюку Олександр Андрійовичу Президентом України буде підтримане.
Жваво підтримали Дмитра Григоровича навіть кухарі, «класичні українки» - Кужилко Тетяна Іванівна і Зизень Інна Іванівна: - Ми пишаємось, що Олександр Андрійович має високі нагороди обласної, районної державної адміністрації, грамоту Верховної Ради України, то уклінно просимо всіх, від кого залежить присвоєння звання «Заслужений працівник сільського господарства», вирішити питання позитивно. Він для нас – як рідний батько, піклується не тільки про односельчан, радимо Вам заїхати в районну лікарню, де Олександр Андрійович в хірургічному відділенні обладнаав палату з комфортними умовами».
Через декілька днів почнеться свята пора – жнива. Відверто, природа тут живе, переливається всіма барвами: соняшник зеленіє, пшениця ллється у степу хвилястим золотом гарячим, барвистими килимами стелеться земля.
Базилюк створив навколо себе ауру взаємоповаги, порозуміння, чуття людської душі і природи.

Село моє рідне –
це ліс наш і річка,
Це в косах дівчат
красна вплетена стрічка.
Це той комбайнер,
що встає на світанку.
І в полі працює від ранку до ранку.
Шофер. Що хвилюється
кожну хвилину,
Щоб в нього в дорозі
не впала зернинка.
Це наша контора.
А в неї ті люди,
Яким не байдуже
життя наше буде!
А також гараж?
Ми ж без них ну нікуди.
Там також працюють
сільські славні люди…

Це рядки з вірша Галини Богуславець «Моє село».
Наступним виробничим об’єктом був гараж. Дійсно тут працюють славні люди, які готують транспорт до збирання збіжжя, щоб ні одна зернина не впала в дорозі. Зауважу, на території гаража панує чистота, порядок.
Мельник Павло Анатолійович, водій: - В нашому трудовому колективі кожний виконує свої виробничі функції, але ми працюємо єдиним монолітом в досягненні високих врожаїв святого продукту – хліба. Дякуємо своєму керівникові – Олександру Андрійовичу за його батьківську турботу, що маємо робоче місце, заробітну плату.
І так кожний, з ким спілкувалися – всі дякували Олександру Андрійовичу за батьківське ставлення до мешканців с.Підлісне.
Голова ветеранської організації Чоботар Ольга Михайлівна зауважила щодо особливо шанобливого відношення О.А.Базилюка до ветеранів. Особисто висадив кіпарісову алею і доглядає за нею. Меморіальний комплекс землякам, які загинули у Другій Світовій війні, реконструювано з використанням сучасних будівельно-архітектурних матеріалів. Справедливості заради слід зазначити, що комплекс і по формі, і по змісту – величний. В селі мешкають 230 ветеранів війни і праці. Про кожного з них Базилюк переймається, щоб забезпечити ветеранам по мірі можливостей добробут, а також моральну підтримку. Ветерани з радістю підтримали рішення зборів трудового колективу про присвоєння почесного звання «Заслужений працівник сільського господарства України» Базилюку Олександру Андрійовичу.
Географія добрих справ Олександра Андрійовича поширюється не тільки на с.Підлісне, як виявилось потім. Люди наводили багато конкретних фактів. Приведемо один з них. Завітали до хірургічного відділення Новоодеської районної лікарні, де нас радо прийняв хірург вищої категорії, стаж роботи якого складає понад 40 років, депутат Миколаївської обласної ради ІІ скликання Журавель Віктор Григорович. Зайшовши до палати, яку в свій час обладнав Базилюк згідно відповідних світових стандартів, слова подяки як струмочок джерельної води лунали на адресу як рятівника життя Віктора Григоровича, так і спонсора – Олександра Андрійовича. «Золоті руки Віктора Григоровича і умови, які створені завдячуючи Олександру Андрійовичу сприяють нашому зціленню», - водночас наголосили мешканці с. Троїцьке Марія Степанівна Пухова і Сибюк Ганна Дмитрівна с. Ново-Петрівка.
Адже життя людини в усі епохи, незалежно від соціально-політичних формацій, географічного місця проживання – неоцінений скарб! Здоров’я людини залежить від багатьох обставин, в тому числі, щоб була робота і гідна заробітна плата. Наприкінці запитала у Олександра Андрійовича, яким девізом по життю він керується. Відповідь: «Любити людину і до скону боротися за її щасливу долю».
Тому і недивно, що Олександра Андрійовича так щиро і з душевною теплотою називають «Наш батько»!
Редакційна колегія Всеукраїнського журналу «Імена» приєднується до рішення трудового колективу Товариства з додатковою відповідальністю «Малинівка» щодо присвоєння почесного звання «Заслужений працівник сільського господарства України» голові товариства Базилюку Олександру Андрійовичу з нагоди 80-річчя Миколаївської області. Адже хлібороб Базилюк – це справжній «золотий фонд» Миколаївщини!

Надежда Макарова,
член Национального Союза журналистов Украины, член Правления Николаевского областного союза журналистов, член президиума Николаевской областной организации «Союз женщин Украины», кавалер орденов Княгини Ольги, Святого Николая Чудотворца, Святой великомученицы Варвары, «За заслуги перед Николаевщиной», «За заслуги перед г. Николаевом»
Фото - Олег Белозеров

 

 


Ukrainian banner network
Обкладинка журналу №073
Архів попередніх номерів

2021 рік:
010203
2020 рік:
01020304050607
2019 рік:
0102030405
2018 рік:
01020304
2017 рік:
0102030405
2016 рік:
010203040506
2015 рік:
0102030405
2014 рік:
01020304
2013 рік:
0102030405
2012 рік:
010203
2011 рік:
010203040506
2010 рік:
0102030405
2009 рік:
010203040506
2008 рік:
010203040506
2007 рік:
010203040506
2006 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Українська банерна 100x100

Дивіться нас на YoutubeНаші партнери

 

Designed by Vladimir Philippov, 2005