Для коректного відображення елементів сайту внесіть його в список дозволених в AdBlock.
Всеукраїнський громадсько-політичний журнал
Про журнал
Концертна агенція
Рекламодавцям
Контакти

Останній номер

            РЕФОРМИ В ДІЇ           

Іван Назар:
«Ми можемо і повинні жити краще!»

Децентралізація стала однією з ключових реформ нинішнього часу. Децентралізація працює і є міцною запорукою унітарності соборної України. Під час щорічного Послання до Верховної Ради президент України Петро Порошенко зазначив:
«Місцеві бюджети зростають у два з половиною рази: із 69 мільярдів гривень у 2014 році до 170 мільярдів, запланованих на поточний рік, які вже перевиконуються. Я хотів би привернути вашу увагу до однієї дуже важливої цифри: частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті країни стрімко наближається до 50%, і, швидше за все, подолає цей рубіж. Уявіть собі: місцевим бюджетам залишається зараз більше грошей, ніж бюджету держави. Це не просто гроші, але це є і відповідальність, і принципова політична позиція.
Реформа дала нові можливості для розвитку міст та сіл. І якщо раніше місцеві бюджети були касами з виплати заробітної платні, то сьогодні на місцях мають можливість будувати дороги, школи, дитячі садки, центри надання адміністративних послуг, освітлення, кардинально змінювати ситуацію там, де керівник на місці, особливо там, де створені об’єднані територіальні громади, мають можливість реально проводити свою політику. Не всі, правда, зорієнтувалися, як дати раду грошам, і станом на 1 вересня 13,5 мільярдів гривень лежать на депозитах в комерційних банках, замість того, щоб працювати на людей, забезпечувати розвиток територіальних громад».
Щоб наглядно впевнитися в перших результатах процесу децентралізації, ми завітали до Галицинівської об’єднаної територіальної громади Миколаївської області, яку очолює Іван Васильович Назар. Зустрів він нас без особливого ентузіазму, хоча і пригостив цукерками з кавою. «Я не люблю вихвалятись. Ми просто робимо конкретні справи з турботою про людей», - сказав нам Іван Васильович. Слово за слово – і нам таки вдалося випитати, що вуличне освітлення вже дісталося до самих найзатишніших вулиць, про те як дбайливо проведено утеплення адміністративної будівлі, лікарні, бібліотеки, а зараз повним ходом йде заміна водопровідної мережі села, а ще до кінця року хочуть встигнути створити паркову зону і якнайбільше укласти асфальтового покриття.
Глава громади вважає, що запорука успіху – в громадській активності мешканців, бо хто хоче знайти роботу, той її має, хто хоче займатись підприємництвом, той розвивається. Завдання влади – бути дієвою, підтримувати депутатів.
Тільки ми заговорили про депутатів, як в кабінет з робочого питання зазирнула депутат Галицинівської сільської ради Дамаскіна Любов Михайлівна. «На ловця і звір біжить», - подумали ми і тут же поставили запитання: наскільки сильно взаєморозуміння між депутатським корпусом і головою громади?

Децентралізація - це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Так, аби якомога більше повноважень мали ті органи, що ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найбільш успішно.

- Справа в тому, - впевнено почала Любов Михайлівна, - що ще до початку зборів депутати отримують на руки проекти та пропозиції і мають можливість в спокійному режимі обговорити з головою всі питання. Тому під час самого засідання майже всі рішення приймаються одностайно, виважено. Завдяки цьому вдається уникати помилок. Якщо вирішуємо щось придбати, то найнеобхідніше, як, наприклад, зараз ми вирішили придбати нову пожежну машину, екскаватор, три шкільні автобуси. Якби на всіх рівнях влади було б таке порозуміння, тоді б жилося людям спокійніше.
Незважаючи на напружений графік роботи, Іван Васильович Назар показав нам амбулаторію з чудовим обладнанням і сольовою кімнатою, в якій пройшли і проходять оздоровчі процедури всі діти громади. Потім ми завітали до Галицинівського дошкільного навчального закладу «Веселка», в якому діточки під дбайливим оком завідуючої Зурнаджи Зінаїди Іванівни весело грались на дитячих майданчиках. Вражає і Галицинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (директор Вітвіцька Тетяна Володимирівна) – світла, простора зі своєю їдальнею і групою продовженого дня. Біля школи – фонтан зі шкільним парком. 262 учня, 15 класів, директор мріє про другий комп’ютерний клас, додаткові інтерактивні дошки… - а чи багато ви бачили сільських шкіл з такими запитами?
Проходимо повз футбольного майданчика, де регулярно проходять зональні змагання з мініфутболу і гандболу. З’ясовується, що йому вже десять років – а виглядає як новий!
Але ж Галицинове – центр територіальної громади. Чи може бути таке, що на околицях громади проблемам приділяється менше уваги? Ось що розповіла нам в.о. старости Панашій Наталія Федорівна (село Лимани, село Лупареве): - Ми об’єдналися з 5 січня 2017 року. Перші позитивні кроки вже зроблено. На наші два села з бюджету об’єднаної громади вкладено більше п’яти мільйонів гривень. А для порівняння – наш бюджет минулорічний до об’єднання складав чотири мільйона триста тисяч гривень і майже половина йшла на зарплату. На сьогоднішній день велика увага приділяється соціальним об’єктам: дві школи, два дитячих садочка, два пам’ятника, два клуби, левова частка йде на утримання, на реконструкцію, наприклад, на укладку тротуарної плитки, ремонт господарчих блоків в дитячих садочках. Чекаємо на новий одяг для наших самодіяльних вокальних ансамблів – «Лиманівські зорі», «Надія» та «Червона калина». Майже на 99% завершено вуличне освітлення, деякі вулиці зроблені «з нуля».
Голова нашої громади Іван Васильович Назар приділяє велику увагу розвитку сіл Лимани та Лупареве. Нажаль, законодавча база не дозволяє відремонтувати дорогу, яка йде скрізь село, оскільки відноситься до доріг міжобласного значення. Маємо надію до кінця року спільними зусиллями вирішити це наболіле питання.
Ми мріємо про повернення дитячого оздоровчого табору, який розташований в селі Лимани, нашій громаді, щоб діти, котрі живуть в наших селах, мали можливість для оздоровлення. Ми з впевненістю дивимося вперед, бо коли люди об’єднуються, вони здатні на багато що.
Надія Лаврентіївна Макарова – особистість відома, зараз – громадський і державний діяч, нагороджена багатьма орденами, колишній голова Жовтневої (нині – Вітовської) районної ради, може розповісти про Івана Васильовича Назара багато корисного:
- Іван Васильович народився в Галицинівці. Сім’я Назар досить шановна серед мешканців села. Його батько – Василь Іванович і мати – Ганна Дмитрівна – будівельники, нажаль, вже відійшли в вічне життя. Об’єкти соціально-побутового і культурного призначення, новий мікрорайон села Новогалицинівка, будівля, де зараз знаходиться Галицинівська сільська рада, побудовані при безпосередній участі батьків Івана Васильовича. Багато приватних будинків для мешканців села – також справа їх рук і розуму.
Як говорить мешканець с. Галицинівка, заслужений працівник транспорту України Вовченко Павло Леонтійович: – Василь Іванович і Ганна Дмитрівна були красиві люди, як зовнішньо, так і душею. В них поєдналась чудова гармонія багатого духовного світу і бездоганної поведінки в побуті і в праці. Мені запам’ятався вислів Василя Івановича: «Тільки в праці – життя і краса». Працелюбність, шанобливе ставлення до людей, прагнення творити добро – ці риси характеру Іван Васильович успадкував від батьків. Тож цілком справедливо його обирали чотири скликання головою Галицинівської сільської ради, на часі, обрання Назар керівником об’єднаної територіальної громади – свідчення його авторитету і поваги не тільки серед мешканців Галицинівки.
Працюючи в свій час головою Жовтневої районної ради, в практичній роботі впевнилась, що для Івана Васильовича довіра людей – то найвищі цінності людського життя.
В населених пунктах Вітовського району, в.о. старости на останніх виборах обрані: с. Лимани-Лупарево – Панашій Наталія Федорівна, с. Прибузьке – Карунський Володимир Миколайович, с. Українка – Маслак Вікторія Петрівна, прямо скажу – відомі особистості в органах місцевого самоврядування на рівні області. Факт обрання Назар Івана Васильовича головою Галицинівської сільської ради, до складу якої увійшли названі села, така довіра – найцінніший скарб! Такий собі органічний сплав мудрих, здібних організаторів, відданих справі, соціально-економічному розвитку громад, буде сприяти втіленню в життя планів щасливого майбуття! Штурвал в надійних руках! Бажаю перемог скрізь і завжди!
Побувавши в Галицинівський сільській територіальній громаді, ми прийшли до висновку, що процес реформування зупинити неможливо, коли є такі переконливі приклади. Тільки треба більше волі, рішучості та терпіння. Як говорить Іван Васильович Назар: «Ми можемо і повинні жити краще!»

ИМЕНА - Юрій Мінін
Фото – Олена Мильнікова

 


Ukrainian banner network
Обкладинка журналу №074
Архів попередніх номерів

2022 рік:
01
2021 рік:
01020304
2020 рік:
01020304050607
2019 рік:
0102030405
2018 рік:
01020304
2017 рік:
0102030405
2016 рік:
010203040506
2015 рік:
0102030405
2014 рік:
01020304
2013 рік:
0102030405
2012 рік:
010203
2011 рік:
010203040506
2010 рік:
0102030405
2009 рік:
010203040506
2008 рік:
010203040506
2007 рік:
010203040506
2006 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Українська банерна 100x100

Дивіться нас на YoutubeНаші партнери

 

Designed by Vladimir Philippov, 2005