Всеукраинский общественно-политический журнал
О журнале
Концертное агентство
Рекламодателям
Контакты

Последний номер

Netexchange.ru

Ukrainian banner network

              ІМ’Я В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ            

Дитина землі

Українське слово «лан» означає плодородну землю. А ім’я Світлана означає «світ землі». Читачеві пропонується розповідь про знатного хлібороба, депутата Миколаївської обласної ради VII скликання із мальовничої Кривоозерщини Наказенко Сергія Броніславовича, керівника агропідприємства «Світлана-Н», названого на честь доньки Світлани. Зауважу, що до депутатського корпусу Миколаївської обласної ради кривоозерці завжди обирали авторитетних земляків. На часі виконувати депутатську місію в обласній раді вперше довірили гідним представникам району – Наказенко Сергію Броніславовичу і Фіцурі Олександру Олександровичу. Обидва обирались депутатами районної ради. Кожен з них має покликання творити добро на Землі.
Понад 30 років по роду трудової діяльності, а також будучи депутатом обласної ради і членом виконавчого комітету обласної ради в свій час маю можливість спілкуватися з депутатським корпусом. Час плине, змінюються соціально-політичні умови, але незміннім залишається у депутатів всіх скликань одне – виправдати довіру людей, бо то є найцінніший скарб. Слід наголосити, що О. Фіцура і С. Наказенко мають досить вагомі показники, в процентному відношенні вони є одними з найвищих по рівню підтримки виборців обласної ради VII скликання. Депутати від Кривоозерщини працюють в реальному секторі економіки. Редакційна рада журналу «Імена» прийняла рішення зустрітись безпосередньо в трудових колективах, де працюють депутати.
Голова ветеранської організації села Очеретня Кривоозерського району Сухіна Валентина Олександрівна. Вчитель з 30-річним стажем, знаючи Сергія Броніславовича з дитячих років так і сказала: – Дитина землі! Так склалась доля, що Сергій Броніславович виховувався разом з молодшим братом Юрієм без батька. Матуся, Марія Петрівна, як кажуть, від зорі до зорі працювала в рослинництві. На той час головним знаряддям в боротьбі із бур’яном була сапка, то ж Сергійко змалечку мав свою сапку і допомагав мамі. Нажаль, серце Марії Петрівни перестало битися в 2011 році. Відверто скажу, Марія Петрівна виховала синів в колисці доброти, порядності, поваги до людей, любові до землі, безмежній відданості Батьківщині. Сергій Броніславович чесно служить людям, не лукавить. У нього немає подвійної моралі і ніхто ні в чому йому не може дорікнути. Важлива риса характеру – високе почуття справедливості. В селі 256 пенсіонерів, про кожного з них Наказенко проявляє турботу, не кажучи про те, що вся соціальна сфера розвивається практично за рахунок господарства «Світлана-Н». Сергій Броніславович з шаною відноситься до минулого, цінує теперішнє, розвиваючи сучасні технології в усіх напрямках – як землеробство, так і соціально-побутову сферу, заради щасливого майбуття. Ми пишаємось, що Сергій Наказенко гідно представляє Кривоозерщину в обласній раді.
Сказане Валентиною Олександрівною є свідченням того, що сьогодні людство гостро потребує критичного переосмислення накопичених знань, створення нового етичного і духовного механізму регуляції суспільного розвитку, нової філософії наукового прогресу. Основою цього механізму має стати вміння зіставляти отримані знання, життєвий досвід з уроками минулого і перспективами завтрашнього дня. На мій погляд, Сергій Броніславович цим і керується. Під час перебування в господарстві «Світлана-Н» приємно була вражена, що С. Наказенко допомагає підтримувати в належному стані дороги, як із райцентру до села, так і по селу. Дороги будувались за колишнього керівника тодішнього колгоспу Чумаченко Юрія Олексійовича. Очолював Юрій Олексійович колгосп 18 років, а заступником його був як раз Наказенко. Маю за честь бути особисто знайомою з Юрієм Олексійовичем, запам’ятався його крилатий вислів: «Хороші дороги – один з важливих показників соціально-економічного розвитку». Приємно, що Сергій Броніславович успішно наслідує досвід свого вчителя в усьому, особливо, в культурі землеробства.
Микола Іванович Вавілов (1887-1943), вчений з світовим рівнем в галузі рослинництва, академік-селекціонер відзначав: «Культура поля идет всегда рука об руку с культурой человека» (журнал «Новый современник», 1986 г.)
В агропідприємстві «Світлана-Н» культура землеробства поставлена на досить високому рівні. В цьому ми впевнились, будучи на полі, де відбувався технологічний процес обробки ґрунту після збору врожаю озимої пшениці.
Механізатори Дзіпановський Віталій Серафимович, Затяжчик Петро Павлович, Іваницький Валерій Олексійович, Байрак Віталій Володимирович, Білий Володимир Володимирович, Заболотній Олександр Олегович мають охайний вигляд самі і техніка блискуче доглянута. В цьому відчувалась гармонія природи і людини, краса неймовірна – єднання пульсу життя на землі-годувальниці.
Всіх присутніх сердечно розчулив лелека, який з’явився на полі і поважно йшов вслід по обробленому ґрунту, буцімто такий собі «контроль якості». В народі кажуть, що лелека - то добра ознака. Тож нехай вічно залишається родючою земля-ненька, в оселях лелеки приносять діток, щоб козацькому роду не було переводу. Як розповідають жителі с. Очеретня, Сергій Наказенко особливо опікується навчально-виховним комплексом, щоб виховання дітей відповідало і по формі, і по змісту сучасним стандартам. Нещодавно придбав для виступів дітлахів українські костюми, планує привести в належний стан Будинок культури, щоб земляки мали змогу дозвілля проводити культурно, не забуваючи народні традиції своїх предків.
Дійсно Сергій Броніславович – дитина землі, об’їжаючи поля, він з таким захопленням розповідав нам, що земля це живий організм, про її властивості, хімічний і біологічний стани. Відчуття, що він перш за все до землі відноситься не як до джерела прибутку, Сергій Броніславович просто плекає землю, як дитину.
Перед очима постало поле "королеви полів", як називають в народі кукурудзу. Знову мова пішла про рослину, як про дитину. Радів, що нарешті пройшов дощ і кукурудза «повеселішала». Сподівання на гарний врожай, бо ж потрібно втілити в життя забезпечення населення водою. Далі на нашому шляху відкрився суто український пейзаж – соняшникове поле. Ну, як тут не згадати рядки з поезії українського поета Максима Рильського «Гімн труду і сонцю»:

Як гордий соняшник,
самого сонця син,
Лише до нього вид обертає квітучий,
Так ти обернений до майбуття годин,
Ніде й ні перед ким не гнеш колін
І знаєш: вічний ти,
а все скороминуще.

Завдячуючи натхненній самовідданій праці хліборобів «Світлани-Н» – поле соняшника квітуче. Сергій Броніславович розповідає, що на полі посіяно декілька сортів соняшника. Дай Боже, щоб отримали гарний врожай – запоруку добробуту людей. А ще дуже символічно, що тут праця і знання отримані випускником Миколаївського національного аграрного університету агронома за фахом Шигиди Сергія Володимировича.
Слід зауважити, що в господарстві хліборобська праця оцінюється гідно, своєчасно, справедливо. Бездоганна виплата податків всіх рівнів. Депутат Миколаївської обласної ради VII скликання Наказенко Сергій Броніславович має чисельні нагороди і подяки за матеріальну підтримку воїнів АТО. Рішенням Кривоозерської районної ради Сергію Броніславовичу присвоєно звання «Почесний громадянин Кривоозерщини».

Обложка журнала №074
Архив предыдущих номеров
2019 год:
0102
2018 год:
01020304
2017 год:
0102030405
2016 год:
010203040506
2015 год:
0102030405
2014 год:
01020304
2013 год:
0102030405
2012 год:
010203
2011 год:
010203040506
2010 год:
0102030405
2009 год:
010203040506
2008 год:
010203040506
2007 год:
010203040506
2006 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Укра?нськ_ 100x100

  Укра?нськ_ 100x100

Наши партнеры


META-Ukraine
Украинский портАл


 

Designed by Vladimir Philippov, 2005