Для коректного відображення елементів сайту внесіть його в список дозволених в AdBlock.
Всеукраїнський громадсько-політичний журнал
Про журнал
Концертна агенція
Рекламодавцям
Контакти

Останній номер

     ІМ’Я В АГРОБІЗНЕСІ     

З вірою в Бога, надією на людей, любов’ю до землі

В своєму інтерв’ю директор департаменту агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації Олена Віталіївна Піскун наголосила, що потужним джерелом соціального і економічного зростання сільських територій завжди буде успішна діяльність агропромислової галузі.
«Ви робите внесок у забезпечення продовольчої безпеки країни, підвищення експортного потенціалу на імідж України. Ваша робота заслуговує найвищої похвали і вдячності», - говориться в привітанні голови Миколаївської обласної державної адміністрації Олексія Савченко з нагоди професійного свята працівників сільського господарства.
Наказом Президента України від 18.11.2017 (№375/2017) нашим землякам - Базилюку Олександру Андрійовичу з Новоодещини і Єрмолаєву Олександру Івановичу зі Снігурівщини за поданням керівництва районів і області присвоєно високу державну нагороду – звання «Заслужений працівник сільського господарства України».
Пропонуємо читачеві розповідь про керівника фермерського господарства «Нива» Снігурівського району Єрмолаєва Олександра Івановича.
Хліборобську працю він розпочав у 1980 році робочим радгоспу «Прогрес». Радгоспний стипендіат с. Олександрівка, закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут, вчений агроном. У 1987 році на той час директор радгоспу «Прогрес» Поворозник Петро Тимофійович рекомендує Олександра Івановича на досить відповідальну ділянку роботи – бригадиром тракторної польової бригади радгоспу «Прогрес», при цьому промовив: «Якщо ти зумієш згуртувати навколо себе дружній колектив, особливо жіноцтво, яке дуже «гостре на язик», то прогрес твоїй кар’єрі забезпечений». Єрмолаєв швидко збагнув складну науку поводження з людьми. В колі прекрасних трударів він зростає духовно, набуває якостей досвідченого, передбачливого керівника. Навчається стримувати свої пориви, підкоряючи їх розуму, тверезому розрахункові. Керівника господарства не підвів, справився на відмінно.
- З тих пір я усвідомив, що в основі створення матеріальних і духовних цінностей – людина, всебічно й гармонійно розвинена, - говорить Олександр Іванович.
На щастя автору випала можливість, перебуваючи в Олександрівці, поспілкуватись з чарівною жіночкою, представницею «гострих на язик», яка працювала в польовій бригаді, Ткач Лідією Іванівною, яка по-материнськи палко обійняла Олександра Івановича. Полинули спогади Лідії Іванівни: «Олександр Іванович - здібний організатор сільськогосподарського виробництва, талановитий в усьому, енергійний. Вимогливий і водночас дуже милосердна, чуйна людина. Цілком справедливо, що президент так високо оцінив хліборобську працю Єрмолаєва».
На що з вуст Олександра Івановича пролунала репліка: «Шановна Лідія Іванівна, в цій нагороді є заслуга і Ваша особиста, адже всі ми працювали і працюємо, і так буде завжди - із покоління в покоління, заради добробуту людей».
Завідувачка медичного закладу Шиптова Валентина Іванівна жваво підхопила: - Відверто кажу, що Олександр Іванович стільки зробив для покращення медичного обслуговування мешканців села, що він вартий звання заслужений працівник. Ми всі поділяємо радість: наш Єрмолаєв гідний високої нагороди на державному рівні.
Ми вочевидь впевнилися, що для мешканців села Олександрівка звістка про нагородження Олександра Івановича – приємна подія. В його кабінет йдуть мешканці села, які бажають привітати Єрмолаєва. Зустріли ми голову ради ветеранів Олександрівської селищної ради Третяк Наталію Петрівну, колишню вчительку, директора школи з 40-річним стажем:
- Хліб – це життя і святість на землі. Наш Олександр Іванович – поважна, шанована людина в селі, він працює від зорі до зорі, щоб хліб був у кожного на столі. В раді ветеранів налічуються 260 чоловік. Він знає про кожного до дрібниць, що кому потрібно, щоб вчасно надати допомогу матеріальну і моральну. Відзначаємо свята разом, важливі події в житті ветеранів.
Вдячні всім, хто сприяв, щоб Єрмолаєв отримав високу державну нагороду. Ті труднощі, які зумів подолати Олександр Іванович, то, як кажуть, одному Богові відомі і його сім'ї . В 1993 році у нас було 5 фермерів, а зараз залишився один Єрмолаєв. Відверто скажу, це тому, що Олександр Іванович завжди і гадки не мав, щоб «нахапати» собі, а людям - нічого, як робили інші, тому справедливою для нього стала така висока оцінка праці. Бажаю Олександру Івановичу, його родині, колективу ФГ «Нива» міцного здоров’я, невичерпного оптимізму. Нехай і надалі рясно колоситься щедрими врожаями наша «Нива», втілюються в життя плани і задуми на радість людям.
Завітала з привітанням до Олександра Івановича Полосухіна Ольга Миколаївна, завідуюча дитячим дошкільним закладом «Веселка». Зворушливими словами вдячності й безмежної любові до людей і рідної землі звернулася вона до Олександра Івановича. Олена Миколаївна наголосила, що всі мешканці сіл Олександрівка, Михайлівка та колектив ФГ «Нива» - єдина родина. Від міцності родини залежить могутність держави. Шлях до нагороди для нього був досить складним, але впевненим, завдячуючи дружині - Валентині Володимирівні, синові Олександру, донькам Вікторії та Анастасії, які для нього на життєвій ниві – надія і опора. Безумовно, люди є одним із живодайних джерел, до яких він постійно припадає, черпаючи силу і натхнення.
Ольга Миколаївна гостинно запросила відвідати свою «Веселку», якою дуже опікується Олександр Іванович, щоб тут дітки розвивались гармонійними, патріотичними, налаштованими. Щоб на старті дитинства заложити дітям основу щасливого майбутнього.
Дійсно, нас приємно вразила атмосфера тепла і любові. Олександр Іванович із задоволенням розповідає, скільки зусиль доклав, щоб в дитячому садочку зробити ефективне опалення. Звернула увагу на художньо оздоблений куточок «Моя Україна – єдина країна», як по змісту, так і по формі на сучасному рівні оформлені ігрові кімнати. Працівники дитячого садочка Кадира Світлана Миколаївна, Шитова Марія Іванівна, Пузнік-Микотянчик Валентина Омелянівна в один голос радіють такій важливій події в історії їх села, як нагородження Олександра Івановича званням «Заслужений працівник сільського господарства».
Голова Олександрівської сільської ради Валявська Валентина Петрівна: - В умовах децентралізації успішний розвиток агропромислового спектра економіки має фундаментальне значення в соціально-культурному розвитку сільської інфраструктури. В 1992 році на своєму земельному паї Єрмолаєв заснував ФГ «Нива», мешканці сіл Олександрівка і Михайлівка, довірили свої земельні паї. Зауважу: люди довірили Олександру Івановичу не тільки найцінніший товар – землю, не менш вагомий скарб – людська довіра. Неодноразово його обирали депутатом Олександрівської сільської ради, два скликання делегували йому депутатський мандат Снігурівської районної ради.
Відгукуючись на багатогранне людське життя, вій впевнено реалізує свій щедрий талант хлібороба, вкладаючи всю душу, бере відповідальність за все, що робиться в рідній «Ниві», в усій державі. Все це визиває високу шану і повагу до Олександра Івановича. Наприклад, за свої кошти він побудував храм в селі Олександрівка. Будівництво тривало 13 років – з 2003 по 2016, коштувало 7 мільйонів гривень. Відкриття храму відбулось на честь Святого Архістратига Михаїла в листопаді 2016 року під час святкування 21 листопада Дня Собора Архістратига Михаїла і професійного свята працівників сільського господарства. Слід зазначити, що надійним помічником в будівництві храму була дружина Олександра Івановича – Валентина Володимирівна, яка отримала орден від Української православної церкви - Святої Великомучениці Варвари, а Олександр Іванович відповідно – орден Святого Архістратига Михаїла. На запитання про великі кошти, витрачені на побудову храму, Валентина Володимирівна відповіла: «В епоху Відродження один з найгеніальніших і загадкових людей того часу Леонардо да Вінчі застерігав колег-живописців: «Дивися, щоб жадібність до заробітку не подолала в тобі честі мистецтва. Бо заробіток честі куди значиміше, ніж честь багатства». Олександр Іванович відмічає: «Я так скажу: як колоску без поля, мені було б немислиме без вас. А з вами, люди, не зігне нас доля…». Такий погляд – свідчення високої відповідальності Єрмолаєва.
Визнання на державному рівні багаторічної плідної праці Олександра Івановича задля людського добробуту і є велика честь!
На жаль, батьки Олександра Івановича - Іван Олександрович і Олена Петрівна відійшли в вічне життя. Спасибі їм за сина.
В поїздці нас супроводжувала керівник агропромислового сектору економіки Снігурівського району Суслєганова Наталя Петрівна. На мій погляд, досвідчений фахівець не тільки в сільському господарстві, а й в психології хліборобської душі. Ось що відзначила Наталія Петрівна: «Фермерське господарство «Нива», колишній радгосп «Прогрес», успадкувало постійний прогрес ведення сільськогосподарського виробництва за новітніми технологіями. Олександр Іванович разом зі своєю командою, в якій і його син Олександр, вчений агроном, добре орієнтується в сучасних соціально-економічних процесах, відчуває нові вимоги до господарювання в сучасних умовах, докладає всі свої зусилля, знання і багатий досвід. З 232 фермерських господарств району, «Нива» - одне із провідних, досвід якого запроваджується не тільки на Снігурівщині, а й в інших регіонах України. Нагорода Олександру Івановичу «Заслужений працівник України» цілком заслужена».
Голова Снігурівскої райдержадміністрації Бойко Інна Володимирівна: Перш за все хочу висловити щиру подяку керівництву області і держави за підтримку Снігурівського району, щодо присвоєння звання Єрмолаєву Олександру Івановичу «Заслужений працівник сільського господарства України». Прийнята Урядом України Концепція розвитку фермерських господарств на 2018-2020 роки актуальна. Насамперед від ефективності роботи фермерських господарств залежить добробут людей, наповнення бюджету всіх рівнів, розвиток сільських громад. На прикладі успішної діяльності ФГ «Нива» ми впевнюємося, що соціально-економічне зростання людей залежить від грамотного ведення сільськогосподарського виробництва, більш того - відсоток орендної землі (3,3%) в деяких господарствах значно перевищує, в тому числі, у Єрмолаєва він сягає 7-10%. Заробітна плата - в середньому 6100 грн. В 2015 році Єрмолаєву О.І. присвоєно почесне звання «Людина року Снігурівщини» в номінації «Аграрій року».
Щиро вітаю Олександра Івановича з нагородою, бажаю в подальшому, щоб його «Нива» колосилася щедрим врожаєм на благо розвитку рідної України та піднесення добробуту українського народу.
Голова Снігурівської районної ради Мезона Тетяна Андріївна: - Звістка про присвоєння Олександру Івановичу Єрмолаєву почесного звання «Заслужений працівник сільського господарства» не залишила нікого байдужим. Всі ми пишаємось і поділяємо радість за нашого депутата районної ради. Він авторитетний, активний, відповідальний, до самозабуття відданий служінню людям. Як кажуть, і в горі, і в радості він завжди підставить своє плече. Чималу допомогу надає воїнам АТО: матеріальну і продуктами харчування, капітально відремонтував військовий автомобіль «Урал».
Він гідний нагороди на високому державному рівні, маючи при цьому чисельні нагороди районного і обласного рівнів. Обрання депутатом районної ради, вважаю, це також нагорода від людей за його добрі справи.
Вітаю Олександра Івановича з нагородою, бажаю міцного здоров’я, невичерпного завзяття в праці, щоб вона проходила під мирним українським небом.
Редакція журналу «Імена» приєднується до побажань. Шановний Олександр Іванович, бажаємо ще зустріти многая літа, увінчані працею, від якої б завжди була добра віддача. З новим 2018 роком, хай Вам щастить завжди!

Надія Макарова, член Національної Спілки журналістів України, член президії Миколаївської обласної організації «Спілка жінок України», кавалер орденів Княгині Ольги, Святого Миколая Чудотворця, Святої великомучениці Варвари, «За заслуги перед Миколаївщиною», «За заслуги перед м. Миколаєвом»
Фото - Олена Мильнікова

 


Ukrainian banner network
Обкладинка журналу №075
Архів попередніх номерів

2021 рік:
010203
2020 рік:
01020304050607
2019 рік:
0102030405
2018 рік:
01020304
2017 рік:
0102030405
2016 рік:
010203040506
2015 рік:
0102030405
2014 рік:
01020304
2013 рік:
0102030405
2012 рік:
010203
2011 рік:
010203040506
2010 рік:
0102030405
2009 рік:
010203040506
2008 рік:
010203040506
2007 рік:
010203040506
2006 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Українська банерна 100x100

Дивіться нас на YoutubeНаші партнери

 

Designed by Vladimir Philippov, 2005