Всеукраинский общественно-политический журнал
О журнале
Концертное агентство
Рекламодателям
Контакты

Последний номер      ІМ’Я В ПРОЄКТУВАННІ     

Андрій Гордієнко:
«Наш колектив готовий втілити в життя найнесподіваніший задум замовника»

ТОВ «ПВІ «Миколаївагропроект» – найдосвідченіша проєктна організація Миколаївської області, яка веде свій початок від невеликого проєктно-
кошторисного бюро, створеного в 1961 році рішенням зборів уповноважених міжколгоспних будівельних організацій. Сьогодні інститут «Миколаївагропроєкт» очолює Андрій Анатолійович Гордієнко, який у 2009 році був визнаний лауреатом Міжнародної програми «Лідери ХХІ сторіччя» і нагороджений почесною нагородою «За видатні звершення» ІІІ ступеня в професійній і громадській діяльності. Чим нині живе організація, яка в минулому засновувалася з досить специфічною та вузькою спеціалізацією, розповідає очільник підприємства.

ИМЕНА: – Андрію Анатолійовичу, Вашому підприємству вже понад 55 років. Які з них були найкращими для розвитку і чому?

Андрій Гордієнко: – Та, мабуть, найкращими були часи Радянського Союзу, тому що підприємство створювалось саме під розвиток сільгоспкомплексу й агрокомплексу Миколаївської області як профільний Інститут. Звісно, всі колгоспи будували, розвивали інфраструктуру, елеваторну структуру, комбікормові заводи, птахокомплекси, ферми для худоби. Завантаження було планомірним. На той час Інститут у 70-х роках нараховував близько 600 проєктантів. Зрозуміло, що, враховуючи сучасні технології, стільки співробітників не потрібно. Сьогодні в нас 70 співробітників. Якщо брати умовно, то ми випускаємо проєктної продукції на мільйон, а якби економіка працювала нормально, то випускали б на три мільйони. Сьогодні Україна забезпечена елеваторами на 50–60%, що стосується тваринництва (будівництва комбікормових заводів), то це взагалі в початковій стадії. І для розвитку потрібна стабільність, бо якщо вона є, то є розуміння економічної моделі розвитку держави, є фінансування, інвестиції, а є інвестиції – є замовники. Наразі наші замовники – це ті, хто в цьому бізнесі вже не один десяток років. Ми з Інститутом у Кропивницькому єдині, хто залишився на півдні України з повноцінних проєктних інститутів, які забезпечують повний цикл проєктних робіт. Вузько направлених проєктних бюро багато, а от комплексних із повною мірою відповідальності – обмаль.

ИМЕНА: – Досить значний список Ваших замовників представляють компанії різних напрямків, такі як: ТОВ СП «НІБУЛОН», ТОВ «Білоцерківський молочний комбінат», Міністерство оборони України, ТОВ «Гермес-Трейдинг», ДП Адміністрація морських портів України та інші, а чи існує єдина концептуальна основа, на якій базуються всі проєкти Вашої організації?

Андрій Гордієнко: – Більшість наших замовників так чи інакше обертається навколо сільського господарства: зберегти, переробити сільгосппродукцію, а от єдиної концептуальної основи немає. Усі проєкти абсолютно різні, вони можуть об’єднуватися за напрямком. Тобто якщо це елеватори, то в них технології приблизно однакові, але різними можуть бути об’єми зберігання та послуг – тільки перевантаження або доочищення, зберігання, сортування, калібрування – усе залежить від задач. Те ж саме з маслоекстракційними заводами. Може бути тільки віджим, а може бути ще екстракція, фасування тощо. Ідемо від технологічних задач, які ставить перед нами замовник. Ми – єдина в Миколаєві проєктна організація, яка зберегла, окрім будівельного, сантехнічного, архітектурного відділу, технологічний та кошторисний, що дозволяють нам займатися цими виробництвами. У цивільному будівництві першу скрипку грає архітектор, бо він розробляє модель споруди, призначення, внутрішнє насичення і тоді суміжники приймаються до справи.
А у виробничому проектуванні все почи­нається з технологів, а далі вже архітектори, будівельники, сантехніки.

ИМЕНА: – У заявці Вашого підприємства вказано, що маючи державну ліцензію згідно з міжнародним стандартом ISO 9001:2015 ТОВ «ПВІ «Миколаївагропроєкт» може виконувати не тільки проєктно-вишукувальні роботи для будівництва, а й спеціальні види робіт у проектуванні. Що мається на увазі?

Андрій Гордієнко: – Йдеться про те, що ця ліцензія дає нам змогу працювати з міжнародними компаніями, які заходять до нашого ринку. Вони йдуть зі своїми проєктами. Ось зараз ми працюємо по Кропивницькому з біогазовим заводом. Планується, що він буде працювати на силосі, соломі, курячому посліді. Це Капітанівська птахофабрика, яка буде поставляти агресивні відходи, а також органіку з полів. Так ось, закордонна компанія розробила їм концептуальний проєкт, а ми адаптуємо його згідно з українським законодавством, випускаємо проєктно-кошторисну документацію. Усю технологічну частину закордонна компанія виконує за своїми кресленнями, а згідно з нашим адаптованим кресленням ми проходимо експертизу та легалізацію, тож у підсумку отримуємо документацію до експлуатації, подальшого виробництва. Система контролю, забезпечення умов експлуатації в нас досить складна та заплутана, тож адаптування необхідно. Дуже багато закордонних компаній заходили зі своїми проєктами з 2007 до 2011 рр., вони ж допомагали й реалізовувати ці проєкти, а на сьогодні це рідкісне явище. Узагалі, проєктування – це лакмусовий папірець: якщо проєктна справа йде, то економіка розвивається, якщо ні, то все про що розповідають з екранів телевізорів – видається за бажане, а не дійсне.

ИМЕНА: – Андрію Анатолійовичу, розкажіть, будь ласка, про Ваші методи подолання конкуренції? Кого з членів Вашого трудового колективу Ви хотіли би відзначити за сумлінну працю?

Андрій Гордієнко: – На жаль, ментальність наших людей базується на економії коштів, тому пріоритетним стає відносно дешевий проект, про наслідки ніхто не думає. Вигравати нам дозволяє те, що до 40% замовників розуміють і звертають увагу на досвід, знання, виробничу базу. Ми тримаємось, розвиваємось і не тонемо через те, що є замовники, які думають на перспективу. Наша перевага – це висококваліфікаційні фахівці, сталість і відповідальні рішення.
Думаю, слід виділити незмінних лідерів нашої команди, експертів проєктування, які є генераторами дій та гарантами якості, таких як Казмірчука П. А. – головного архітектора, Мартинова С. В. – головного інженера проєктів, Ширмовську Н. Б. – головного спеціаліста-будівельника, Кучеренко О. С. – начальника відділу комплексних інженерних вишукувань, Райцис В. І. – інженера-генпланіста.
Також треба відзначити молодих спе­ціалістів, але вже професіоналів у галузі архітектури та проєктування Сію О. А. – провідного архітектора, Кічук Н. О. – провідного інженера-проєктувальника, Швець В. О. – завідувача групою проєктування електротехнічних робіт, Малостволова О. І. – інженера-проєктувальника 1 категорії.

ИМЕНА: – Над якими цікавими проєктами працює сьогодні «Миколаївагропроєкт»?

Андрій Гордієнко: – По-перше, я вже називав Капітанівку Кіровоградської області – це будівництво біогазового заводу, по-друге, наш Миколаївський морський порт – на 9-му причалі планується розгорнути великий перевантажувальний елеватор. Також приймаємо участь у міському благоустрої, наприклад, реконструкції вул. Набережної. Ще працюємо над проєктом чималого логістичного складу для Одеси. Тож, як бачите, наш колектив готовий втілити в життя найнесподіваніший задум замовника.

ИМЕНАНаталя Тофан
Фото з архіву підприємства


 


Ukrainian banner network
Обложка журнала №083
Архив предыдущих номеров
2020 год:
0102030405
2019 год:
0102030405
2018 год:
01020304
2017 год:
0102030405
2016 год:
010203040506
2015 год:
0102030405
2014 год:
01020304
2013 год:
0102030405
2012 год:
010203
2011 год:
010203040506
2010 год:
0102030405
2009 год:
010203040506
2008 год:
010203040506
2007 год:
010203040506
2006 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Укра?нськ_ 100x100

Смотрите нас на Youtube


  Укра?нськ_ 100x100

Наши партнеры


META-Ukraine
Украинский портАл


 

Designed by Vladimir Philippov, 2005