Всеукраинский общественно-политический журнал
О журнале
Концертное агентство
Рекламодателям
Контакты

Последний номер

     ІМ’Я В БУДІВНИЦТВІ     

Зіновій Базюта:

«Мрія одна – жити в цивілізованій державі, де поважають закон»

Сучасний світ дуже швидко змінюється, з’являються абсолютно нові професії, а деякі зникають зовсім. Так сталося, що досить часто дорослій людині треба змінювати вид діяльності або відкривати власну справу. Для цього потрібні певні знання, які не здобудеш самотужки. В нагоді стане такий вищий навчальний заклад, який не тільки надасть другу освіту або підвищить кваліфікацію згідно існуючих стандартів, а ще й підтримає психологічно. Таку можливість надає навчально-науковий інститут післядипломної освіти (далі НН ІПО), який входить до складу ЧНУ ім. Петра Могили як структурний підрозділ. Цей вищий навчальний заклад користується неабияким попитом, має потужну науково-практичну базу і постійно розширює спектр спеціальностей й удосконалює сам процес навчання.
Ганна Леонідівна Норд стояла біля витоків цього вищого навчального закладу й працює в ньому майже двадцять років. На сьогоднішній день його діяльність охоплює такі напрями, як підвищення кваліфікації, заочна освіта та перепідготовка (друга вища освіта). Про можливості, здобутки, наукові розробки, проєкти, перспективні плани, у яких бере участь навчальний заклад, розповіла директорка НН ІПО, доктор економічних наук Ганна Норд у інтерв’ю нашому виданню.

ИМЕНА: – Ваша компанія почала будівництво нового житлового комплексу клубного типу «Мрія Миколаїв». У чому його переваги та привабливість?

З.Базюта: – Житловий комплекс «Мрія Миколаїв» – це комфорт, затишок, та дійсно сучасний стиль житла. На відміну від багатьох комплексів у Миколаєві, наш проєкт крім цікавих архітектурних рішень має привабливе розміщення, розвинену інфраструктуру, зручну транспортну розв’язку, велику кількість паркувальних місць, та, що є дуже важливим, найкраще співвідношення ціни та якості. За помірну ціну ви отримуєте високу якість забудови.

ИМЕНА: – Як буде забезпечена особиста безпека мешканців житлового комплексу «Мрія Миколаїв»?

З.Базюта: – Ще одною невід’ємною перевагою нашого проєкту є його комплексність. Тобто ЖК «Мрія Миколаїв» – це комплекс закритого типу, який буде нараховувати 13 секцій, буде мати один автомобільний заїзд, ворота на в’їзді на територію комплексу та системи контролю доступу, що зведе до мінімуму можливий доступ сторонніх осіб на територію комплексу.

ІМЕНА: – Чи передбачені біля житлового комплексу зона відпочинку, дитячий садочок та інші соціальні об’єкти?

З.Базюта: – З урахуванням кількості сімей, що будуть проживати у «Мрії», та кількості будинків ми також приділили багато уваги прибудинковій території, а саме – у дворі комплексу будуть встановлені дитячі майданчики, зони відпочинку, міні стадіон. На фасадній частині знаходяться комерційні приміщення, у яких будуть розміщені магазини, аптеки, та все, що потрібно для комфортного проживання. Також у комплексі планується приватний дитячий садочок.

ІМЕНА: – Які саме архітектурні цікавинки застосовані під час будівництва житлового комплексу «Мрія Миколаїв»?

З.Базюта: – У цьому проєкті нам вдалося поєднати усі побажання клієнтів, які ми чули впродовж багатьох років роботи по усій країні і втілити їх у нашому комплексі.
«Мрія Миколаїв» – це відточені багаторічним досвідом планування квартир. Нашим клієнтам не потрібно ламати голову над тим, як перепланувати їх житло чи куди перенести ту чи іншу стінку, для того щоб було комфортно. Ми вже подбали про комфорт та затишок кожного приміщення в квартирі. Будинки є повністю утепленими і в кожній квартирі передбачене індивідуальне опалення, що на сьогодні є дуже важливим фактором при виборі майбутнього житла.

ІМЕНА: – У наш складний час не кожен має всю суму на придбання квартири. Чи можлива розстрочка та на яких умовах?

З.Базюта: – На сьогодні економічна ситуація досить неоднозначна, і в багатьох наших клієнтів немає повної суми, щоб прийти та придбати омріяну квартиру виклавши 100% вартості. Саме для цього в нас передбачена безвідсоткова розстрочка до кінця будівництва об’єкту, що є досить зручно для людей і дозволяє навіть придбати квартиру більшої площі, ніж люди планували, що також є дуже зручно.

ІМЕНА: – На Ваш погляд, як з часом змінюються вподобання українців щодо придбання житла: більше воліють до однокімнатних квартир чи до дворівневих із панорамними вік­нами?

З.Базюта: – Якщо раніше люди дивились на квартиру як на невеличку коробочку, у якій можна жити і передавати її з покоління в покоління, то сьогодні ситуація почала змінюватись кардинально. Сьогодні люди обирають комфортне, сучасне житло, і ця тенденція досить добре відслідковується. Молоді сім’ї сьогодні хочуть бачити в своїй квартирі величезну кухню-вітальню з панорамними вікнами, і зручну простору кімнату з тими ж самими панорамними вікнами, тому, що завдяки їм кімната стає більш світлою та просторою. А після появи на ринку дворівневих квартир люди почали віддавати перевагу саме дворівневим квартирам замість дво- та трикімнатних, хоча скажу відверто: скільки людей – стільки й уподобань. Маленька молода родина, яка щойно одружилася, обере однокімнатну квартиру, але простору і світлу, бо це початок подружнього життя. Потім в них народиться маленька дитинка, молоді батьки захочуть розширити житло, та придбають двокімнатну квартиру, продавши свою квартиру, чи лишивши її для оренди, чи на майбутнє. Потім дитина підросте, батьки захочуть, щоб у їхнього чада була своя кімната, окрема територія, і вони вже будуть дивитись на більшу площу, і оберуть дворівневу квартиру, або трикімнатну, але також простору і світлу. І цей процес є безперервним. Вподобання будуть змінюватись, можливо люди захочуть бачити і трирівневі квартири. Наша ціль і місія – будувати житло, в якому люди будуть відчувати себе вдома.

ІМЕНА: – Скільки часу свого життя Ви віддаєте будівництву? Що відчуваєте, коли об’єкт здано в експлуатацію?

З.Базюта: – Будівництву віддаю практично весь час, оскільки доводиться пересуватися по всій Україні, згідно розташованості об’єктів. Вказані міста стали для мене практично рідними, там працюють прекрасні люди, кваліфіковані спеціалісти, які при правильній організації роботи можуть практично за 6 місяців побудувати 10-ти поверховий будинок. Виникає парадоксальна ситуація: у нас прекрасна країна, люди і в той же час – недолуга держава, яка своїм законодавством робить все, щоб ми перестали працювати.
Можна багато говорити про ДАБІ, яка, сподіваюся, піде в небуття, однак виникають сумніви в бажанні влади припинити корупцію у видачі дозволів в системі будівництва. Неодноразово пропонував передати функції реєстрації дозволів та сертифікатів готовності нотаріусам –
державним та приватним реєстраторам. Нікому це не цікаво!
Коли об’єкт зданий в експлуатацію, відчуття єдине – слава Богу! Чергова секція здана і власники квартир отримують своє омріяне житло та зможуть заселитись.
Сьогоднішня держава – це відкритий чемпіонат із недолугості та причому передовики тут монополісти – облгази, обленерго, водоканали, які систематично порушують антимонопольне законодавство, не видають технічні умови, без пояснення, не виконують монопольні роботи. Не відстають від них чиновники як державних органів, так і місцевих. Чого варта ситуація з ДАБІ Чернігова, коли не можуть
видати протягом 4-х місяців сертифікат готовності будинку через відсутність працівника з доступом до реєстру. Про яку Європу чи інвестиції може йти мова?
Проти забудовників прийняте дискримінаційне законодавство, де граматична помилка може трактуватися як подача недостовірних даних, за що може бути накладений штраф у розмірі 110000 грн. Про яку правову адекватність держави можна говорити?

ІМЕНА: – В чому секрет особистого успіху Зіновія Базюти та про що мрієте зараз?

З.Базюта: – Усі наші досягнення – це побудовані будинки, секрет нашого успіху простий: невгамовна праця, а також допомога добрих та чесних людей, яких немало в органах державної влади та правопорядку, з нейтралізації свавілля чиновників різного рівня, із якими стикаються всі забудовники.
Мрія одна: жити в цивілізованій державі, де поважають закон, відсутня можливість маніпуляцій законодавством та є повага до бізнесу!

ІМЕНА: Юрій Мінін
Фото з особистого архіву герою публікації

 


Ukrainian banner network
Обложка журнала №086
Архив предыдущих номеров
2020 год:
0102030405
2019 год:
0102030405
2018 год:
01020304
2017 год:
0102030405
2016 год:
010203040506
2015 год:
0102030405
2014 год:
01020304
2013 год:
0102030405
2012 год:
010203
2011 год:
010203040506
2010 год:
0102030405
2009 год:
010203040506
2008 год:
010203040506
2007 год:
010203040506
2006 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Укра?нськ_ 100x100

Смотрите нас на Youtube


  Укра?нськ_ 100x100

Наши партнеры


META-Ukraine
Украинский портАл


 

Designed by Vladimir Philippov, 2005