Всеукраинский общественно-политический журнал
О журнале
Концертное агентство
Рекламодателям
Контакты

Последний номер

      ІМ’Я В МІСЦЕВОМУ САМОВРЯДУВАННІ      

Анатолій Катрич:

«Головною метою залишається досягнення позитивних змін для громади»

Анатолій Петрович Катрич – дуже цікавий співрозмовник. Вміє слухати, швидко оцінює ситуацію і називає речі своїми іменами, не прикриваючись, як люблять політики, загальними фразами або відходом від теми. Завдяки інтерв’ю ми дізнались про чимало цікавих нюансів у роботі депутата обласної ради.

ІМЕНА: –Як депутат облради Ви вже працюєте не першу каденцію. Чи не набридло? Чи не з’явилося бажання стати головою обради чи хоча б заступником, щоб мати більше повноважень для здійснення добрих справ?

Анатолій Катрич: – Шлях, на який я став – це був зважений крок. Головною метою було не довести щось самому собі та задля амбіцій. Я розумію відповідальність, покладену на мене виборцями. Головною метою як було так і залишається досягнення позитивних змін для громади.
Проте, значущі перемоги сьогодні не реалізовані протягом каденції навіть жодного Президента країни. Що я маю на увазі? Так складається, можна вже сказати, історично, що в силу «перетягування ковдри» на себе окремими політичними силами як на державному, так і на місцевому рівнях – жодного «економічного дива» за роки незалежності України не відбулося. Тому для себе я роблю висновок, що не має значення, – чи я просто депутат обласної ради, чи голова – без команди однодумців із принциповою незламною позицією здійснювати добрі, як Ви кажете, справи, досить важко. Але пройдений мною шлях, досвід, переконання у правоті власних поглядів не дозволять мені залишити свій шлях на половині. Я сподіваюсь на свідомість депутатів, які повинні не забувати, що саме вони роблять у стінах обласної ради. Тоді навіть не маючи додаткових прерогатив та додаткових повноважень можна досягати своїх цілей.

ІМЕНА: – Ви багато робите для мешканців, що живуть на території виборчого округу. Чим Ви пишаєтесь найбільше?

Анатолій Катрич: – Я завжди вислухаю і допоможу кожному виборцю. Наразі я пишаюсь, що не залишився осторонь звернень до мене як до депутата обласної ради. Нехай проблема стосувалась вирішення особистих питань, була потрібна порада або консультація спеціаліста, чи реалізація проєктів для району, сільських рад. Значну частину мого часу протягом робочого дня займає наче невидима, на перший погляд, робота, але я постійно на зв’язку з виборцями, депутатами сільських чи районної ради й ситуативно намагаюсь вирішувати проблеми в межах своїх сил чи компетенції.

ІМЕНА: – Чи є у Вас команда однодумців і хто до неї входить?

Анатолій Катрич: – Команда моїх однодумців – люди, які мотивують мене в роботі, розуміють мотиви моїх вчинків, аргументовано можуть вказати на помилки, рухаються зі мною в одному напрямку.
Я не можу обмежити свою команду винятково числом депутатів. По-перше, – це моя родина. Адже, насамперед, рідні, за яких я переймаюсь і задля яких я став на політичний шлях, були рушійною силою мого прагнення досягти і реалізувати зміни в країні, хай і на рівні району чи області.
По-друге, мої однодумці – це мої виборці. Адже не всі з них знають мене особисто й голосували за мене, оцінюючи мої людські якості. Частина моїх виборців голосували за мою програму й, вочевидь, побачили, що я маю намір відстоювати їх інтереси.
По-третє, сьогодні серед депутатів обласної ради є люди, з якими протягом довгого часу я не змінюю своєї позиції, коли мова йде про позитивне голосування за спільні інтереси громади, армії. Коли ти патріот своєї країни, а не лише своєї кишені й на своєму шляху зустрічаєш людей з такою ж позицією – ви вже однодумці, й рухаєтесь в одному напрямку, хай і в різних партіях.
Ну, і звісно, в реаліях трансформації та переформатування політичних сил, коли час усе розставив по своїх місцях і дав шанс зрозуміти «хто є хто» – сьогодні це команда Батьківщини.

ІМЕНА: – Наскільки ефективно, на Ваш погляд, використовуються гроші громади області?

Анатолій Катрич: – Якщо мова йде про ОТГ – то я думаю, що ефективне використання може бути лише за умов «холодних» розрахунків спеціалістів, які спрямовані на довгострокову перспективу. Звісно, сьогодні я спостерігаю доволі поширену ситуацію, коли в руках громади зосереджений фінансовий ресурс, який використовується на вирішення ситуативних проблем та не закладається фундамент для отримання економічно позитивного результату в майбутньому. Не час вчитись. Зараз час ефективних дій.
У масштабах області розпорядником коштів залишається державна адміністрація. Наскільки ефективним є використання коштів – питання риторичне. З того що вразило останнім часом, – абсолютна неспроможність миттєво реагувати та вирішувати нагальні проблеми, маючи на це повноваження та фінансовий ресурс.
Сьогодні, коли область зіткнулась із загрозою поширення коронавірусу, – був втрачений місяць часу, адже розпорядник коштів не зробив необхідних кроків, таких як закупівля обладнання, матеріалів, підготовка лікарень області. А взагалі – то треба повернути жорсткий контроль за використанням коштів бюджету. Слаба ланка – підрядник, який не несе відповідальності. Саме на місцях справи не доводяться до кінця.

ІМЕНА: – Як Ви оцінюєте успіхи реформи децентралізації на Миколаївщині?

Анатолій Катрич: – Децентралізація на Миколаївщні, як і по всій Україні, здійснювалась у режимі ручного управління, як це було вигідно окремим провладним силам та особам. Абсолютно не був розрахований індекс економічної спроможності громад. Сьогодні ми спостерігаємо наслідки цього – подальша фінансова неспроможність. Успіхи, яких нема, оцінити складно.
Я вважаю неправильним процес формування громад на засадах добровільності. Основою цього мають бути серйозні економічні розрахунки. Держава, з одного боку, дала можливість громадам самостійно розпоряджатись коштами. Але такі рішення були покладені на плечі не професіоналів, а дилетантів.

ІМЕНА: – У складі комісії облради з питань екології та охорони навколишнього середовища Вам прийшлося вирішувати чимало питань. Які з них найголовніші вдалося вирішити остаточно, а які ще потребують першочергової уваги?

Анатолій Катрич: – За десять років свого перебування в складі депутатського корпуса Миколаївщини мені особисто довелося вирішувати безліч питань – будь то вирішення питання зариблення наших річок, які залишились майже без риби завдяки забрудненням, які здійснюють судна, що заходять у миколаївські порти, скидаючи всю мазуту та інший бруд у Дніпро-Бузькому лимані, через який риба зазвичай ішла, а тепер не в змозі йти на нерест.
Це й непрості питання роботи кар’єрів, артезіанських свердловин, майже байдужа та бездіяльна екологічна інспекція, яку доводиться підштовхувати до більш активних дій у випадках кричущих порушень екологічного стану. Це повсякденна та зазвичай не дуже приємна й примітна праця.

ІМЕНА: – Ви як патріот своєї країни, напевно, маєте своє бачення на те як повернути в Україну мирне життя.

Анатолій Катрич: – Найкращим кроком до миру є відсторонення від влади тих, кому вигідна війна.

ІМЕНА: – У чому Ви бачите сенс свого життя? Про що мрієте?

Анатолій Катрич: – Звичайні людські цінності – любов, родина, повага, життя в гармонії з собою не можливо скасувати. Людям притаманно озиратись та аналізувати свої вчинки після певного етапу в житті. Я ж намагаюсь щодня аналізувати кожен прожитий день. Для мене важливим є не поступитися своїми принципами та совістю, які є найкращими орієнтирами правильності власних вчинків.
Мрію про відчуття власного спокою, щастя й гармонії з собою, а компонентами цього є і щастя моєї родини, я мрію про стабільне та щасливе життя дітей в успішній країні. Над цим я працюю і як політик, і як батько; реалізація запланованого раніше – залишатись людиною слова перед виборцями, друзями.
Стосовно матеріальних цінностей – сьогодні світ поставив нас в умови переоцінки свого життя, прагнень. Те що раніше було мрією – сьогодні лише не втілений в життя план.

ІМЕНА: – Юрій Мінін
Фото з особистого архіву героя публікації

 

 


Ukrainian banner network
Обложка журнала №086
Архив предыдущих номеров
2020 год:
0102030405
2019 год:
0102030405
2018 год:
01020304
2017 год:
0102030405
2016 год:
010203040506
2015 год:
0102030405
2014 год:
01020304
2013 год:
0102030405
2012 год:
010203
2011 год:
010203040506
2010 год:
0102030405
2009 год:
010203040506
2008 год:
010203040506
2007 год:
010203040506
2006 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Укра?нськ_ 100x100

Смотрите нас на Youtube


  Укра?нськ_ 100x100

Наши партнеры






META-Ukraine
Украинский портАл


 

Designed by Vladimir Philippov, 2005