Всеукраинский общественно-политический журнал
О журнале
Концертное агентство
Рекламодателям
Контакты

Последний номер

      ІМ’Я У ПРОФЕСІЙНІЙ ОСВІТІ      

Знаковий ювілей!

Влітку нинішнього року відзначає ювілей знаковий для нашого міста навчальний заклад – Миколаївський політехнічний коледж. 90 років – серйозний вік. За плечима – великий життєвий досвід, досягнуті великі цілі і не менші прагнення закладаються сьогодні. І цей рубіж відбувся завдяки всім, чиє життя має зв’язок із закладом у сьогоденні, минулому або майбутньому.
Історично так склалося, що заклад освіти був створений для обслуговування важливої галузі народного господарства – суднобудування, яка в той час бурхливо розвивалася на півдні України, у тому числі в місті Миколаєві. Тому він отримав назву Миколаївський суднобудівний технікум. Спочатку в технікумі вели підготовку техніків за трьома основними для суднобудування спеціальностями: суднокорпусобудування, суднові машини і механізми та електрообладнання суден. Першим директором був Марко Ісакович Сирота. Перший набір здобувачів освіти 1930 року склав 300 осіб.
За всі роки освітньої діяльності зі стін коледжу вийшло понад 50 000 фахівців, і він здобув славу навчального закладу, де закладається ґрунтовна фахова підготовка. Якщо вдатися до статистики, то за її даними, кожен третій мешканець Миколаєва навчався у політехнічному коледжі. Для багатьох випускників цей заклад став стартовим майданчиком у подальшому житті. Серед них є директори заводів, начальники конструкторських бюро, провідні фахівці, доктори наук, професори. Випускники коледжу – Герої праці М.О. Малий, П.Є. Третяков, П.М. Щербаков та інші увійшли в історію суднобудування міста.
Буремні 90-ті роки були досить поблажливими для суднобудівного технікуму, мабуть, тому, що на той час і до 2016 року його очолював талановитий керівник, заслужений працівник освіти України, член-кореспондент Академії наук суднобудування України Олександр Павлович Лютий. Незважаючи на скрутне становище в економіці й освіті України, а також у регіоні, Олександру Павловичу вдалося зберегти не тільки заклад освіти, а ще й підготовку фахівців суднобудівної галузі на денному відділенні, збільшити обсяги їх підготовки на заочному відділенні й відкрити 6 нових спеціальностей для інших галузей. За увесь час не обійшлося й без зміни назви. 1992 року заклад перейменували в політехнічний технікум, а з 2007 року він отримав назву ДВНЗ «Миколаївський політехнічний коледж».
Сьогодні політехнічний коледж, за словами нинішнього директора закладу Олега Зайковського, дає такі якісні професійні знання, цінність яких подекуди більша отриманих у вищих навчальних закладах, завдяки їх практичній спрямованості. Наразі започаткована і здійснюється підготовка фахівців із 10 спеціальностей за 14 освітньо-професійними програмами.
Навчальну роботу проводять сім основних відділень: електротехнічне, економіки та інформаційних технологій, телекомунікацій та інженерії програмного забезпечення, морського та річкового транспорту, заочної форми навчання, підготовче відділення до ЗНО та вступу до вищих навчальних закладів, а також Центр професійної освіти фахівців морської індустрії, у якому студентам після закінчення другого курсу навчання надається можливість паралельного навчання, і до закінчення коледжу вони можуть отримати ще один диплом. Але це ще не все…
Як директор, Олег Сергійович багато чим завдячує своєму попереднику, вважаючи його наставником і вчителем, тому за правило обрав для себе улюблену фразу Олександра Павловича Лютого: «Дорогу осилит идущий». Це і є вічний двигун: будь-якому навчальному закладу, як і підприємству, як і людині сьогодні стояти на місці згубно. Зокрема, навчальному закладу треба триматися на ринку освітніх послуг, а ринок – це якість надання послуг, найпопулярніші спеціальності, у тому числі й на міжнародному ринку праці. Ці чинники зобов’язують нас рухатися вперед. Так я й налаштовую наш колектив. Ми готуємо висококваліфікованих фахівців для різних сфер суспільного життя. Відповідаючи вимогам часу, цього року коледж буде запрошувати стати студентами ще двох нових освітніх програм в галузі «Транспорт» зі спеціальності «Транспортні технології на річковому та морському транспорті»: експлуатація електроустаткування й автоматики суден, експлуатація СЕУ (суднових енергетичних установок) – це електрик, електромеханік і механік судновий. Уже два роки в структурі нашого коледжу в якості підрозділу діє морехідне училище – центр професійної освіти фахівців морської індустрії. Ми ж спочатку базувалися на суднобудуванні, а продовжувати в тому ж дусі сенсу немає, проте мате­ріально-технічна база цілком дозволяла перекваліфікуватися на підготовку фахівців морської індустрії. Створили кадровий потенціал – залучили і капітанів далекого плавання, і штурманів, і моряків, які мають колосальний досвід у морській галузі. Підготовка моряків іде під міжнародним наглядом – за морським регістром із Манільськими поправками, правилом дипломування моряків та несення вахти». Треба визнати, що підготовку молодшого бакалавра морської індустрії в Миколаївському регіоні ніхто не здійснював до цього часу. Тож база, напрацьована не одним поколінням та спрямована у вірне русло, дасть нових фахівців. Як справедливо зазначає Олег Сергійович, світовий ринок праці показує, що сьогодні найбільш розвиваються такі галузі як радіоелектроніка і морська індустрія: «Прикладом є унікальне підприємство «НІБУЛОН» і аграрне, і суднобудівне, з яким наш коледж активно співпрацює. А «НІБУЛОН» сьогодні акцентує свою увагу на перевантаженнях і перевезеннях саме водним транспортом. Обслуговувати такий транспорт повинні матроси, мотористи, електрики суднові, механіки, штурмани, судноводії, капітани і так далі. До того ж Одеські та Херсонські крюїнгові компанії з задоволенням беруть наших випускників на дальні рейси».
У коледжі поряд із паралельним навчанням та одночасним отриманням двох дипломів, кожен зі студентів може також скористатись правом на проходження міжнародної ознайомчої практики в 12 державах Європи.
Таку гнучку та мобільну систему освіти, влаштовану під запити студентів і роботодавців, міг створити тільки потужний викладацький колектив. «Я намагаюся утримувати його серце, – розповідає директор колед­жу. – Не можу буди прихильником відправляти на відпочинок колег, які досягли пенсійного віку. Є ті, яким по 75-80 років. Це розумні інженери, і вони прекрасні викладачі. Я намагаюся утримувати той баланс, коли є можливість молодому поколінню переймати досвід і тонкощі знань у старших. Навіть коли ми відзначаємо загальновідомі свята, то не тільки всім чинним колективом, але й запрошуємо тих наших ветеранів, хто віддав цьому коледжу 40-50 років своєї праці. Наприклад, це Ольга Миколаївна Жайворонок, їй 96 років, учасник визволення Миколаєва. Вона найсильніший математик, і до цього часу допомагає учням у підготовці до ЗНО.
Це Галина Федорівна Євдокимчик – «Заслужений аудитор України», директор аудиторської компанії. Зараз вона пише книги, порівняно недавно виконувала замов­лення для уряду України з сертифікації системи управління якістю.
Скажу, що відносини в колективі побудовані на великій повазі, бо якщо цього немає, то нічого не вийде, тим більше, коли процес реформування нас тримає в тонусі. Держава лише створює нормативну базу, а решта за нами, чекати якоїсь манни небесної ми не можемо. Наш прибуток залежить від якості та розширення спектру послуг».
Отже, без перебільшення можна сказати, що Миколаївський політехнічний коледж – це школа життя зі всіма відповідностями, і воно вирує, не дивлячись на свій поважний вік, усілякі карантини й дистанційні навчання. І, як запевняє Олег Сергійович, ніхто не збирається зупинятися на досягнутому, складаються великі плани зі здобутку нових сертифікатів, ліцензій тощо. Розвиток, розвиток і ще раз розвиток…
Єдине що директор коледжу хоче залишити незмінним – будівлю. Фасад, монументальні стіни, у яких панує дух суднобудування, моря й майстерності. 

«Імена» – Наталя Тофан
Фото з архіву закладу

Для довідки:
Прізвище, ім’я, по батькові: Зайковський Олег Сергійович
Дата народження: 5 червня 1967 року.
Освіта: 1982 р. закінчив Куйбишевську восьмирічну школу, у 1985 р. закінчив із відзнакою професійно-технічне училище №11 м. Миколаєва, у 1991р. отримав вищу освіту за спеціальністю «Промислова електроніка» в Харківському інституті радіоелектроніки та отримав кваліфікацію «Інженер з електроніки», 1997 р. отримав другу вищу педагогічну освіту за спеціальністю «Фізика» та отримав кваліфікацію «Вчитель фізики», 2012 р. отримав третю вищу освіту «Магістр з управління персоналом та економіки праці» у Київському університеті менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України, 2015 р. отримав четверту вищу освіту за спеціальністю «Облік і аудит» у Міжнародному технологічному університеті «Миколаївська політехніка».
Трудова діяльність: У системі освіти свою трудову діяльність розпочав із професійно-технічної освіти, займаючи посади майстра виробничого навчання, викладача спеціальних дисциплін, старшого майстра, заступника директора з навчально-виробничої роботи. З 2003 року працює в системі вищої освіти. Займав посади завідувача лабораторіями, викладача спеціальних дисциплін, завідувача електрорадіотехнічного відділення, заступника директора з навчальної роботи. Наказом МОН України від 28 жовтня 2016 року призначений на посаду директора Державного вищого навчального закладу «Миколаївський політехнічний коледж». Член регіональної ради Миколаївської обласної державної адміністрації з розвит­ку професійної освіти. З листопада 2016 р. – заступник голови ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Миколаївської області.

 

 


Ukrainian banner network
Обложка журнала №087
Архив предыдущих номеров
2020 год:
010203
2019 год:
0102030405
2018 год:
01020304
2017 год:
0102030405
2016 год:
010203040506
2015 год:
0102030405
2014 год:
01020304
2013 год:
0102030405
2012 год:
010203
2011 год:
010203040506
2010 год:
0102030405
2009 год:
010203040506
2008 год:
010203040506
2007 год:
010203040506
2006 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Укра?нськ_ 100x100

Смотрите нас на Youtube


  Укра?нськ_ 100x100

Наши партнеры


META-Ukraine
Украинский портАл


 

Designed by Vladimir Philippov, 2005