Для коректного відображення елементів сайту внесіть його в список дозволених в AdBlock.
Всеукраїнський громадсько-політичний журнал
Про журнал
Концертна агенція
Рекламодавцям
Контакти

Останній номер

     ИМЯ В КОММУНАЛЬНОМ ХОЗЯЙСТВЕ     

Леонід Клименко:

«Університетська клініка – це якісна медична допомога пацієнтам
і необхідна практична база підготовки майбутніх лікарів»

1 липня 2020 року в Миколаєві відбулася без перебільшення важлива і неординарна подія – відкриття університетської клініки ЧНУ ім. Петра Могили. Університетська клініка – це медичний заклад, який поєднує у своїй діяльності три напрямки: надання медичних послуг, наукові дослідження і підготовку спеціалістів медичного профілю. Такі медичні заклади досить давно працюють у Німеччині, США і других розвинених країнах.
В Україні університетські клініки працюють у Сумах, Харкові, Одесі, Запоріжжі, Тернополі і нарешті така клініка з’явилася в нашому місті.
Про шлях від ідеї до її втілення, а також подальший розвиток медичного закладу розповів ректор університету Леонід Клименко.

Чотири роки тому ми почали підготовку лікарів за спеціальністю 222 «Медицина», а це 142 спеціальності такі, як терапевт, хірург, гінеколог, сімейний лікар та інші, крім педіатрії і стоматології, які ідуть окремо.
Цього року наші студенти-медики перейшли вже на п’ятий курс. У медичному інституті навчаються іноземні студенти – 150 осіб щорічно вступають до нас вчитися лікарській справі. Програма навчання магістерська і розрахована на шість років, після чого випускники підуть працювати до лікарень інтернами. Вже на старших курсах необхідно, щоб майбутні лікарі мали можливість працювати не тільки в аудиторіях та університетських лабораторіях, а й безпосередньо в клініках. Найкращий варіант, який визнаний у всьому світі, до якого схиляються практично всі медичні та класичні університети, які мають медичні факультети, – наявність власної університетської клініки. Такий медичний заклад дає змогу лікувати хворих, надавати послуги з обстеження і консультування пацієнтів, у той же самий час поруч із професорами та висококваліфікованими лікарями знаходяться студенти. Таким чином, вони мають змогу вивчати медицину не лише теоретично, вони бачать пацієнта, під керівництвом викладачів проводять дослідження, оцінюють стан хворого, беруть участь у встановленні діагнозу. Безумовно, що останнє слово – за лікарем. Це необхідна частина навчального процесу.
У той же час університетська клініка дає можливість містянам, жителям області і не тільки отримати кваліфіковану медичну допомогу. У клініці працюють професори, доценти, доктори і кандидати медичних наук, ведучі лікарі вищої категорії.
Пандемія коронавірусу і карантин довели, що у зв’язку з закриттям державних і обласних кордонів, можна розраховувати на отримання кваліфікованої медичної допомоги лише в рідному місті Миколаєві. А вона повинна бути на відповідному сучасному рівні, який може забезпечити університетська клініка як потужний медичний центр. Поліклініку ми створили самостійно, вилучивши третій корпус із розкладу, зробили капітальний ремонт, закупили й установили сучасне медичне обладнання. Площа майже півтори тисячі квадратних метрів дозволила створити комфортні сучасні умови для прийому пацієнтів і роботи медиків. Незабаром у нашій поліклініці з’являться сімейні лікарі, з якими всі охочі зможуть укласти договори на медичне обслуговування та подальше лікування. Річ у тому, що в нас на сьогодні вже з’явився крім поліклініки ще один об’єкт - майбутній стаціонар.
Спочатку виникла ідея створити на базі «недобудови», яка знаходиться на вулиці 3-й Слобідській, медичний комплекс, у склад якого увійшли би поліклініка й стаціонар. Нас не лякав великий обсяг будівництва, адже в майбутньому це надавало певні переваги і зручності, але депутати міської ради протягом п’яти років так і не прийняли рішення про передачу недобудованої клініки, яка руйнується на очах, де було скоєно резонансний злочин 2013 року, коли спалили дівчину, де загинув підліток, у власність держави, адже ЧНУ ім. Петра Могили – державний університет. Нехай тепер вони пояснять своїм виборцям, чому так сталося. Але ми не відмовилися від ідеї створення стаціонару і не сиділи склавши руки, а шукали шляхи її реалізації. Нам допоміг депутатський корпус обласної ради, передавши будівлю зачиненої обласної інфекційної дитячої лікарні. Депутати зрозуміли, що утримувати пустуючу будівлю не доцільно, проте університет на базі цього стаціонару буде готувати медиків для міста і області. До речі, через два роки наші перші випускники підуть працювати у лікарні, а зараз, як відомо, бракує лікарів не лише в Миколаєві, а й в Україні. Тому ми дуже вдячні за підтримку депутатам облради.
Таким чином, на сьогодні наша задача – відремонтувати стаціонар, встановити необхідне обладнання, щоб якомога швидше наші лікарі мали змогу надавати медичну допомогу хворим, які потребують стаціонарного лікування. Ми плануємо закупити сучасний томограф, апарат МРТ і КТ. Процес насичення сучасним обладнанням довготривалий і постійний. На сьогодні в поліклініці встановлений найсучасний найпотужніший апарат УЗД з великою дозвільною спроможністю, ендоскопічне
обладнання, кардіограф і все необхідне обладнання кабінетів для «вузьких» спеціалістів. Комплекс «поліклініка-стаціонар» надає можливість студентам пройти повний курс навчання. Наш штат – це насамперед викладачі, які є практикуючими лікарями, так би мовити, «граючими» тренерами, ведучі лікарі міських і обласних лікарень, середній і молодший персонал. Професорів ми запрошуємо зі всієї України. До нас їдуть поважні фахівці з Харкова, Львова, Одеси, Донецька, Луганська та інших обласних центрів. Це дуже складний процес, щоб зацікавити доктора медичних наук, професора, треба створити йому комфортні умови роботи і проживання, а також ми висуваємо дуже високі вимоги до кадрів. Крім високої кваліфікації, знання англійської мови викладач повинен бути порядною людиною, удосконалювати свої знання і передавати свій досвід студентам.
Наші викладачі мають дуже високий рівень кваліфікації, це фахівці, які неодноразово проходили стажування за кордоном. Наприклад, наш проректор з медицини Клименко Микола Олексійович стажувався у Німеччині, США і ще в декількох країнах із передовою медициною.
Моя задача як ректора – забезпечити гідні умови роботи, заохотити висококваліфікованих фахівців, придбати для них житло, зробити ремонт будівлі майбутньої лікарні, придбати сучасне обладнання.
В медичному інституті навчаються іноземні студенти, переважно індійці, тому ми зацікавлені, щоб вони обирали для навчання саме наш університет. Завдяки цьому, ми маємо можливість закуповувати нове сучасне обладнання, а вони – навчатися на передових досягненнях медицини. Університет подбав і про умови проживання, адже два з чотирьох корпусів гуртожитку відремонтовані та обладнані саме для цих студентів. Не лише затишні кімнати, кухня, санвузли створюють комфортні умови, ми подбали і про вільний час, тому у гуртожитках є спортивні майданчики і тренажерні зали. Їм у нас подобається, тому попит є, але ми не збираємось збільшувати кількість студентів, а й надалі обмежимось ліцензійною цифрою в 150 осіб на рік. Нам важлива якість, а не кількість. До речі, під час відвідування університетської клініки в Балтиморі, я звернув увагу, що такий поважний університет приймає 175 студентів на рік з ХІХ століття. Конкурс до цього вишу складає 150(!) осіб на місце. Таким чином, ми підтримуємо світові традиції і досвід авторитетних університетів. Нам приємно, що вже сьогодні майбутні студенти обирають Миколаїв і наш медичний інститут, враховуючи певні переваги нашого університету. Наші лабораторії теж добре обладнані, наші викладачі намагаються надавати глибокі знання, ми прагнемо завоювати авторитет.
Стосовно будівлі стаціонару, а там площа 3600 кв.м, то плануємо протягом року відремонтувати те, що потребує ремонту, привести все до ладу, зробити благоустрій подвір’я. У зв’язку з тим, що там знаходилася діюча лікарня, ми маємо харчоблок, операційну і саме розташування приміщень зручне й не потребує капітальної реконструкції. Стаціонар розрахований на 50 ліжок. А далі будемо насичувати сучасним обладнанням лікарню, бо час не стоїть на місці, треба постійно удосконалювати матеріальну базу. Адже університетська клініка – це якісна медична допомога пацієнту та необхідна практична база підготовки майбутніх лікарів.
З моменту відкриття університетської клініки пройшло зовсім мало часу, але до нас уже звертаються містяни, реалізується цікавий проєкт із реабілітації хворих на хворобу Паркінсона та низку інших захворювань.
Діагностичні, консультативні та лікувальні послуги надаються за встановленими державними розцінками. Студенти і співробітники університету мають певну квоту для обстеження.
Сподіваюсь, що з часом університетська клініка перетвориться на потужний медичний центр Півдня України.

Ніна Войтова

 

Яблонська Тетяна Михайлівна, головний лікар університетської клініки ЧНУ ім. Петра Могили,
кандидат медичних наук, лікар-невролог:
– Відкриття університетської клініки співпало з початком проєкту, який ми ведемо на базі університету та клініки «Громадський проєкт із фізичної та психологічної реабілітації “Соціальна адаптація”». Цей проєкт реалізується по лінії соцзахисту. Ми допомагаємо людям з хворобою Паркінсона й іншими
патологіями покращити самопочуття, почувати себе
комфортніше, призупинити розвиток захворювання. Цей проєкт розрахований на пів року. Учасникам проекту, а це 60 осіб, надається консультативна допомога, арт-терапія, скандинавська хода, денс-терапія. Усі ці сучасні методики ефективно діють, заняття проводяться підготовленими фахівцями. Так, арт-терапією займаються Любов Полторак і Лада Захарова, спеціалізовані психологи, які працюють зі складними пацієнтами. Люди дуже задоволені і консультативною допомогою, і заняттями з реабілітації.
Ми створили таку цілісну модель: від діагностики через процес лікування до повного відновлення через реабілітацію. Ці три аспекти ми об’єднали і це буде така базова модель для роботи нашої поліклініки.
В університетській клініці працюють досвідчені та висококваліфіковані медики. Наведу лише декілька прикладів: доктор медичних наук, ендоскопіст Анатолій Авраменко, доктор медичних наук Максим Зак, кандидат медичних наук Юрій Фролов та інші. Також ми залучаємо провідних міських спеціалістів.
Фактично діагностичний блок виявлення захворювань працює у повному обсязі. Так, для діагностики серцевої патології – система «Кардіо плюс», для органів дихання – велометрія і так далі. Усі дослідження ми проводимо на сучасному обладнанні із застосуванням новітніх технологій.
Комфортні умови, доброзичливий персонал, висококваліфікована допомога та найсучасніше медичне обладнання університетської клініки дозволяє розраховувати на високу якість наших послуг. Сподіваюсь, що в близькому майбутньому наші пацієнти зможуть дати оцінку їх якості, і вона буде високою.
Наша адреса: м. Миколаїв, вул. 1 Воєнна (Акіма), 1.

Ганна Норд, директор НН ІПО, доктор економічних наук, професор:
– Так сталося, що мені довелося брати активну участь у створенні університетської клініки. Протягом п’яти
років ми йшли до цього урочистого
моменту – відкриття сучасного медичного закладу, спрямованого на надання медичних послуг, наукові дослідження та підготовку майбутніх лікарів.
Хочу зазначити, що в нас в університеті існує студентський сервіс, також ми адмініструємо процес навчання студентів із інвалідністю. Інклюзивна освіта в нас знаходиться на високому рівні. Таким студентам потрібен медичний супровід, який вони зможуть отримувати в нашій університетській клініці. Це лише один із позитивних аспектів, а їх чимало.
Я впевнена, що співдружність науки та практичної медицини принесе користь, як нашим студентам-медикам, так і всім, хто буде звертатися по медичну допомогу до університетської клініки.

 


Ukrainian banner network
Обкладинка журналу №088
Архів попередніх номерів

2021 рік:
010203
2020 рік:
01020304050607
2019 рік:
0102030405
2018 рік:
01020304
2017 рік:
0102030405
2016 рік:
010203040506
2015 рік:
0102030405
2014 рік:
01020304
2013 рік:
0102030405
2012 рік:
010203
2011 рік:
010203040506
2010 рік:
0102030405
2009 рік:
010203040506
2008 рік:
010203040506
2007 рік:
010203040506
2006 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Українська банерна 100x100

Дивіться нас на YoutubeНаші партнери

 

Designed by Vladimir Philippov, 2005