Всеукраинский общественно-политический журнал
О журнале
Концертное агентство
Рекламодателям
Контакты

Последний номер     ЗНАКОВИЙ ЮВІЛЕЙ     

За крок до століття

Першого грудня 2020 року Державне підприємство «Миколаївський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» буде святкувати 100-літню річницю з дня заснування. Як змінювалося, розвивалося підприємство упродовж цілого віку та що залишилось незмінним, які досягнення має? Про це поговоримо із директором підприємства Романенко Іриною Михайлівною.

Романенко Ірина Михайлівна понад 37 років працює на підприємстві, з яких майже 11 років обіймає посаду директора. Народилася 7 травня 1959 року на Херсонщині. У 1982 році закінчила Київський технологічний інститут харчової промисловості за фахом «Технологія бродильного виробництва» та отримала кваліфікацію інженера-технолога. У 2008 році закінчила Міжрегіональну академію управління персоналом за спеціальністю «Менеджмент організацій» (спеціалізація «Менеджмент якості»). На ДП «Миколаївстандартметрологія» працює з квітня 1983 року, де пройшла шлях від інженера до директора підприємства. За післявоєнний період існування ДП «Миколаївстандартметрологія» очолювали 9 керівників. Ірина Михайлівна стала дев’ятим директором і, що примітно, – єдиною жінкою серед когорти чоловіків-директорів. Як професіонал високої кваліфікації, Романенко І. М. є головою Регіональної дегустаційної комісії харчової продукції Миколаївської області, входить до складу комісій з атестації виноробних підприємств та оцінювання готелей на встановлення категорій; обласної комісії з перевірки готовності та дотримання умов безпеки життєдіяльності дітей в оздоровчих закладах області та робочих груп облдержадміністрації щодо проведення заходів із захисту прав споживачів. За багаторічну і сумлінну працю, вагомі досягнення в професійній діяльності у 2010 році Ірина Михайлівна нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, у 2015 році – Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, а в 2019 році – Почесною грамотою Верховної Ради України. Також Ірина Михайлівна має заохочувальні відзнаки Держспоживстандарту України «Почесний працівник» і «За заслуги», почесну відзнаку «Почесний знак РТПП Миколаївської області», відзнаку Миколаївської обласної ради «За заслуги перед Миколаївщиною» ІІ ступеня та відомчі нагороди: Почесний знак Федерації професійних спілок України «За розвиток професійного партнерства», диплом Мінекономрозвитку ІІ ступеня. Миколаївська обласна державна адміністрація, Миколаївська обласна рада та Миколаївський міський голова відзначили роботу Ірини Михайлівни почесними грамотами. Всеукраїнський журнал «Імена» нагородив директора срібною медаллю «За професійні досягнення». Свій досвід, знання, працездатність та інтелект ця дивовижна жінка-керівник вже упродовж багатьох років спрямовує на розвиток, підвищення авторитету та конкурентоспроможності ДП «Миколаївстандартметрологія».

ІМЕНА: – Ірино Михайлівно, давайте трохи поговоримо про історію становлення ДП «Миколаївстандартметрологія», його «витоки», так би мовити. Із чого все почалося, і як саме почався відлік цього століття?
Ірина Романенко: – Все почалося у далекому 1920 році, коли у м. Миколаєві була організована Постійна палата мір і вагів, яку пізніше стали іменувати Управлінням упов­новаженого комітету мір та вимірювальних приладів при Миколаївському облвиконкомі. За період існування назва підприємства змінювалась 8 разів, кожного разу відображаючи коло повноважень центру, яке постійно розширювалося. Саме з повірочної Палати мір і вагів і бере свої витоки ДП «Миколаївстандартметрологія», відомості про яку з’явилися в державному архіві у післяреволюційний період. Під час Другої світової війни Палата, яка отримала назву Управління уповноваженого комітету мір та вимірювальних приладів при Миколаївському облвиконкомі, призупинила свою діяльність. Лише у квітні 1944 року після звільнення міста від німецько-фашистських загарбників установа поновила свою діяльність. Уповноваженим Миколаївського Комітету був призначений Файнлейб Арон Зусович, який вважається першим післявоєнним керівником підприємства. З самого початку підприємство виконувало лише метрологічні роботи, але сьогодні ми пропонуємо широкий спектр послуг з питань технічного регулювання.

ІМЕНА: – Які основні види сьогоднішньої діяльності підприємства, його цілі та завдання?
Ірина Романенко: – За багато років існування на підприємстві відбулося чимало змін, але його основним завданням було і залишається створення умов для забезпечення якості та безпеки товарів і послуг у всіх сферах діяльності, підвищення їх конкурентоспроможності на внутрішньому та світових ринках, захист населення і національної економіки від результатів недостовірних вимірювань і надійне функціонування на ринку метрологічних та сертифікаційних послуг. Сьогодні ДП «Миколаївстандартметрологія» – це потужне спеціалізоване підприємство, яке належить до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Підприємство успішно надає послуги у сфері стандартизації, метрології, оцінки відповідності, сертифікації населенню, установам, компаніям регіону та України. За ці 100 років підприємство пройшло довгий і часом непростий шлях розвитку та становлення.

ІМЕНА: – Ірино Михайлівно, яка сьогодні структура підприємства?
Ірина Романенко: – Структура підприємства розвинута і складається з потужного метрологічного центру, до якого входять науково-технічні метрологічні відділи геометричних, механічних вимірювань, вимірювань рівня та об’єму речовин; теплотехнічних вимірювань; електричних, магнітних, радіотехнічних вимірювань та іонізуючих випромінювань; електротехнічна лабораторія та калібрувальна лабораторія. Випробувальна лабораторія центру проводить понад 70 видів випробувань на визначення показників якості і безпеки харчової та сільськогосподарської продукції. Також працюють відділ інспектування та метрологічного забезпечення; відділ стандартизації та науково-методичної роботи; орган з оцінки відповідності та орган з сертифікації систем управління, які акредитовані Національним агентством з акредитації України на компетентність та незалежність. Нещодавно створений відділ маркетингу, реалізації робіт, послуг та засобів вимірювальної техніки, основною метою діяльності якого є розширення існуючої клієнтської бази та підвищення конкурентоспроможності підприємства. Первомайський відділ забезпечення метрологічних робіт уже впродовж багатьох років обслуговує північні райони області.
Стандартизація, метрологія, сертифікація та оцінка відповідності тісно взаємо­пов’язані сфери діяльності системи технічного регулювання, оскільки їх діяльність спрямована на досягнення єдиної цілі – підвищення якості продукції, товарів, робіт, послуг і, звісно, захист прав споживача. В Україні зараз триває створення нової власної системи технічного регулювання, яка спрямована на забезпечення високої якості продукції і послуг в умовах ринкової економіки.
ДП «Миколаївстандартметрологія» не тільки надає послуги у сфері технічного регулювання, але й активно впроваджує високі стандарти якості надання послуг на власному підприємстві. У нашій роботі ми завжди керуємося принципами незалежності, професійності та неупередженості, які реалізовуються шляхом впровадження інтегрованої системи управління підприємством. До її складу входять: система управління якістю (ISO 9001), система екологічного управління (ISO 14001), система управління гігієною та безпекою праці (ISO 45001).

ІМЕНА: – Які підприємства є вашими постійними надійними партнерами у сфері стандартизації, метрології та сертифікації?
Ірина Романенко: – Останнє десятиріччя – це період, який характеризується особливо активними змінами та перетвореннями, спрямованими на підвищення ефективності роботи підприємства та удосконалення якості послуг у сферах стандартизації, метрології, оцінки відповідності, сертифікації систем управління. У цей час були освоєні нові види повірочних робіт та випробувань, розширено сферу сертифікації, значно оновлено еталонну базу та базу метрологічного і випробувального обладнання. У результаті зріс рівень та якість наших послуг і, звісно, розширилась клієнтська база. Сьогоднішніми нашими клієнтами є такі потужні та відомі в Україні і за кордоном підприємства: ТОВ СП «НІБУЛОН», ТОВ «Сандора», ПАТ «Миколаївська теплоелектроцентраль», ВП Южно-Українська АЕС, ДП НАЕК «Енергоатом», ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект», АТ «Миколаївобл­енерго», ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв», ТОВ «Сервісний центр «Металург», ПАТ «Миколаївгаз», ЗАТ «Баштанський сирзавод» та інші. Я навела приклад лише декількох основних наших партнерів, насправді їх набагато більше – близько 500 підприємств.
Вартий уваги той факт, що стандартизація та метрологія потрібна не лише підприємствам, а й пересічним споживачам. Такі засоби вимірювань, як тонометри, побутові лічильники (води, газу, тепла), які є в усіх будинках, також повинні мати відповідні метрологічні параметри. Тому до нас звертаються не лише підприємства, а й фізичні особи, які надають нам на повірку/калібрування засоби вимірювальної техніки. Наші двері завжди відкриті для всіх, кому необхідні наші послуги.
ДП «Миколаївстандартметрологія» успішно розвиває партнерські стосунки з вищими навчальними закладами м. Миколаєва: Національним університетом кораблебудування ім. адмірала Макарова, Миколаївським національним аграрним університетом, Чорноморським національним універ­ситетом ім. Петра Могили. Фахівці підприємства сьогодні беруть участь у ліцензуванні спеціальностей у сфері технічного регулювання «Якість, стандартизація, сертифікація»,
у викладацькій діяльності, рецензуванні дипломних проєктів, погодженні програм навчання, рецензії методичних посібників, виборі актуальних тем дипломних проєктів.
Наші фахівці сприяють впровадженню систем управління якості у вищих навчальних закладах, спільно проводять заходи навчального характеру, а студенти цих вузів регулярно проходять практику на нашому підприємстві.

ІМЕНА: – Наскільки я зрозуміла, географія надання послуг підприємства – це лише Миколаївська область?
Ірина Романенко: – Це здебільшого місто Миколаїв та Миколаївська область. Але останнім часом зросла кількість замовників з інших областей України, таких як Одеської, Херсонської, Кіровоградської, Запорізької, Донецької, Луганської, Київської та інших. Фактично, ми надаємо послуги по всій Україні. Для обслуговування замовників з інших областей ми придбали обладнання, яке дозволяє проводити повірку приладів на місці їх обслуговування, без демонтажу. Для цих цілей ми використовуємо
пересувні повірочні лабораторії. Тож де б не знаходився замовник, наші висококваліфіковані працівники завжди готові виїхати на об’єкт та надати якісні послуги.

ІМЕНА: – Ви працюєте на підприємстві на посаді директора з 1 грудня 2009 року. На чому Ви фокусувалися у своїй роботі? Що вважаєте своїми досягненнями?
Ірина Романенко: – З самого початку своєї роботи на посаді директора ДП «Миколаївстандартметрологія» моєю основною метою роботи є розвиток підприємства та створення необхідних умов для успішної реалізації поставлених державою завдань: захист інтересів громадян від недостовірних результатів вимірювань, від надходження неякісної продукції на ринок. «До високої якості життя – разом!» – це девіз нашого підприємства. Я та працівники підприємства беремо участь у щорічних заходах, присвячених питанням якості на національному рівні, спрямованих на підвищення якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції: «З’їзди якості», «Європейські тижні якості в Україні», «Сузір’я якості». Наше підприємство було ініціатором по організації та проведенню регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України» у Миколаївській області, який успішно проводився упродовж багатьох років. У 2013 році ДП «Миколаївстандартметрологія» отримало навіть диплом Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, в якому нас було визнано найкращими організаторами конкурсу.
На базі ДП «Миколаївстандартметрологія» функціонує Регіональна дегустаційна комісія харчової продукції, яку я очолюю. Роль її роботи для розвитку підприємницької діяльності важко переоцінити. Адже завдяки її функціонуванню забезпечуються оптимальні умови для своєчасної постановки на виробництво нових видів харчової продукції, запобігання надходження до споживачів неякісної продукції, що виробляється і реалізується у м. Миколаєві та Миколаївській області. До складу комісії входять представники державних органів, спеціалісти з питань харчової галузі споживчого ринку Миколаївської облдержадміністрації, висококваліфіковані фахівці підприємств.
Одним із важливих досягнень я також вважаю створення й акредитацію калібрувальної лабораторії, оскільки калібрування є основною процедурою роботи з вимірювальними приладами в ЄС. Заслуговує на увагу й оновлення матеріально-технічної бази підприємства. Так, наприклад, нещодавно центром придбано й уведено в дію установку (вимірювальний комплекс) для повірки лічильників об’єму газу всіх типів, 2 переносні проливні установки для повірки лічильників води на місці експлуатації, мобільну установку для повірки трифазних трансформаторів напруги на місці експлуатації, калібратор температури в комплекті Мedusa 3 BASIC. Також значно розширено галузь акредитації випробувальної лабораторії: створено випробувальну лабораторію з визначення ГМО та придбано обладнання для визначення якості показників і безпеки зернових.
Сьогодні наше підприємство є членом 11-ти Технічних комітетів із стандартизації. Відповідно до Закону України «Про стандартизацію», саме на Технічні комітети покладені функції з розробки, розгляду та узгодження міжнародних (регіональних) і національних стандартів, які покликані прибрати технічні бар’єри в торгівлі між країнами.
Я ініціювала впровадження на підприємстві інтегрованої системи управління, і сьогодні наше підприємство одне з небагатьох у сфері технічного регулювання, на якому впроваджена та діє така система. Значну роль у своїй діяльності я відводжу підтримці та розвитку бізнесу Миколаївщини. Наше підприємство є членом Регіональної торгово-промислової палати Миколаївської області (РТПП) і постійно бере активну участь у її засіданнях та заходах.
Хочеться додати, що я завжди тримаю в центрі своєї уваги потреби колективу ДП «Миколаївстандартметрологія», бо його злагоджена робота – це гарантія високої ефективності підприємства. Для працівників створені комфортні умови праці: робочі місця комп’ютеризовані, у приміщеннях встановлені кондиціонери та сучасна оргтехніка. Значна увага приділяється оздоровленню та організації дозвілля працівників і їхніх дітей: постійно організовуються екскурсії, поїздки вихідного дня на берег Чорного моря. Працівники підприємства без
затримок отримують заробітну платню та матеріальні заохочення за сумлінну працю у вигляді надбавок та премій. Щорічно виплачується матеріальна допомога до планової відпустки на оздоровлення, також компенсуються витрати співробітників на медогляди та високовартісне лікування.

ІМЕНА: – Які важливі події відбулись у Вашому житті за період роботи директором?
Ірина Романенко: – Всіх і не перелічити. Але, думаю, важливими для мене були в першу чергу – визнання досягнень підприємства на всеукраїнському державному рівні. У 2010 році підприємство отримало Почесну грамоту Кабінета Міністрів України, якою був нагороджений трудовий колектив ДП «Миколаївстандартметрологія» з нагоди 90-річчя, а в 2015 році – Почесну грамоту Верховної Ради України з нагоди 95-річчя. Також визначною подією для мене стало нагородження у 2010 році орденом княгині Ольги.
Княгиня Ольга, вдова князя Ігоря, була першою правителькою Русі, що прийняла християнство. На честь неї і була заснована ця найвища державна жіноча нагорода. Орден – це не просто підтвердження заслуг та професіональних досягнень, для мене він є символом наших найкращих християнських традицій, своєрідним нагадуванням про наше національне коріння. Принципи християнської моралі та любові і гордості за нашу Батьківщину – це те, що завжди підтримує та надихає мене у моїй роботі на посаді директора підприємства. Та й в особистому житті теж.

ІМЕНА: – Які почуття та думки переповнюють Вас напередодні цієї знаменної події – 100-літньої річниці підприємства?
Ірина Романенко: – Звичайно, це хвилююча і важлива подія у моєму житті: значну частину свого життя – 37 років – я присвятила ДП «Миколаївстандартметрологія»! Зараз у моїй пам’яті спливають тільки позитивні моменти і події. Але, звичайно, були і сірі будні, і важка титанічна праця, і безліч перешкод, які долали разом зі згуртованим колективом справжніх професіоналів. Для мене управління підприємством – це не механічне виконання своїх обов’язків, я всі проблеми, всі події, все, що відбувається на підприємстві, пропускаю через своє серце, вболіваю всією душею. Прикладом відповідальності, працелюбності, самовідданої праці для мене завжди служать мої батьки: батько – талановитий агроном, мати – спеціаліст в області фінансів та економіки. Саме від них я засвоїла важливу життєву істину, що найвища радість у житті – це усвідомлення якісно виконаного обов’язку. Напередодні свята мене переповнює радість і гордість за колектив ДП «Миколаївстандартметрологія»: сторіччя бездоганної успішної роботи підприємства – це визначна подія.

ІМЕНА: – Будь-який шлях неможливий без перешкод та труднощів. Які сьогодні існують проблеми в роботі підприємства, враховуючи специфіку історичного періоду? Яким чином ви їх долаєте?
Ірина Романенко: – ДП «Миколаївстандартметрологія», як і всі інші підприємства, має відповідати вимогам нормативних і законодавчих актів. А це означає, що ми повинні проходити аудити, здавати на повірку нашу еталонну базу, розширювати її, щоб іти в ногу зі стрімкими вимогами часу, постійно підвищувати кваліфікацію співробітників, організовуючи для них навчальні семінари, тренінги, навчати аудиторів та персонал, який виконує роботи, оновлювати матеріально-технічну базу підприємства. Звичайно, все це потребує великих витрат, а ми – госпрозрахункове підприємство і повин­ні ще й відраховувати 80% чистого прибутку державі.
З метою розширення джерел прибутку відділ маркетингу постійно бере участь у тендерних закупівлях. Тільки у 2019 році підприємство визнано переможцем у тендерах на суму близько 2 млн 800 тис. грн. Нещодавно ми виграли тендери на надання послуг таким відомим підприємствам, як ПАТ «Миколаївгаз», ТОВ «Оператор газотранспортної системи». Також ДП «Миколаївстандартметрологія» стало пе­ре­мож­цем спрощених закупівель, у результаті чого встановило тісне співробітництво з КНП ММР «Дитяча лікарня № 2», «Міська лікарня № 5» та «Пологовий будинок № 2» , що в м. Миколаєві.

ІМЕНА: – Ірино Михайлівно, скажіть, будь ласка, декілька слів про колектив підприємства, заслужених працівників та «старожилів» – тих, хто своєю самовідданою щоденною працею сприяє успішному розвитку підприємства.
Ірина Романенко: – Зрозуміло, що сьогодення ДП «Миколаївстандартметрологія» – це результат кропіткої та відповідальної спільної праці великої кількості працівників, які присвятили життя чи якусь його частину підприємству. На сьогоднішній момент на підприємстві працює більше 100 працівників.
Фахівці ДП «Миколаївстандартметрологія» – справжні майстри своєї справи, які розуміють важливість та відповідальність своєї роботи і мають достатній рівень знань та досвіду. Про це красномовно свідчать численні державні та відомчі нагороди наших працівників: Державною нагородою – почесним званням «Заслужений працівник промисловості України» нагороджена Цегельник Т. Г. Заохочувальною відзнакою Держспоживстандарту України – нагрудним знаком «За заслуги» нагороджені: Шевцов Ю. О., Лебедєва А. П., Брага А. А., Цегельник Т. Г., Герасін С. В., Пустовіт Г. С. Заохочувальною відзнакою Держспоживстандарту України – нагрудним знаком «Почесний працівник» нагороджені: Човганська Г. І., Карпова З. І.
Кадрова політика ДП «Миколаївстандартметрологія» спрямована на постійне підвищення кваліфікації працівників підприємства, розвиток їх ініціативності й активності, забезпечення якісної й оперативної роботи при виконанні замовлень. На підприємстві створена атестаційна комісія, яка систематично проводить атестацію робітників відповідно до їх кваліфікаційного рівня, знань та умінь. Працівники підприємства постійно відвідують професійні курси, беруть участь у семінарах/вебінарах, конференціях, де мають чудову нагоду обмінюватися досвідом із колегами з України та з-за кордону. Згодом наші фахівці використовують отримані знання не тільки у виконанні робіт, а й під час надання консультативних послуг підприємствам та громадянам області.
На підприємстві працюють двоє молодих науковців: Болодурін Володимир Вадимович та Фоміна Світлана Володимирівна, які за направленням нашого підприємства закінчили аспірантуру за спеціальністю «Стандартизація, сертифікація та метрологічне забезпечення». Світлана Володимирівна працює над дисертацією на здобуття ступеня кандидата технічних наук з теми «Удосконалення системи сертифікації управління безпечністю харчової продукції (НАССР)», а Володимир Вадимович – «Оперативний контроль і корекція калібрувальних таблиць резервуарів на основі додаткових геометричних вимірів».
Хочеться окремо відмітити моїх заступників, на чиї плечі лягає чималий тягар відповідальності та нелегкої щоденної роботи: Шевцова Юрія Олександровича, заступника з метрології, Фоміну Світлану Володимирівну, заступника з питань стандартизації, якості та наукової діяльності, Данилюка Дениса Сергійовича, заступника з регіонального розвитку та маркетингу. Щиро вдячна їм за самовіддану працю, саме завдяки їх досвіду, працездатності та професійності ми успішно
«вирулюємо» з багатьох складних ситуацій і вирішуємо проблеми, що виникають під час роботи ДП «Миколаївстандартметрологія».
Особлива шана та повага на підприємстві – нашим заслуженим ветеранам, тим людям, які роками «кували славу та могутність» ДП «Миколаївстандартметрологія»: Карпова З. І. (працює з 1978 року), Брага А. А. (з 1978 р.), Блажієвська Л. А. (з 1977 р.), Човганська Г. І. (з 1984 р.), Максименко Г. М.
(з 1987 р.), Герасін С. В. (з 1988 р.), Ворона С. В. (з 1988 р.), Огреба Л. А. (з 1990 р.), Григор’єва Н. А. (з 1994 р.), Івасікова Т. С. (з 1995 р.), Лебедєва А. П. (з 1996 р.), Берестнєва Н. С. (з 1996 р.), Сочнєва Т. В. (з 1997 р.), Кравчук С. Ф. (з 1997 р.).
Однак ми можемо гордитись не лише нашими професійними досягненнями. У нас активно працює профспілкова організація, яку сьогодні очолює Кременецька Олена Федорівна.
Оплата праці, виробничі відносини, соціальні та трудові відносини, режим праці та відпочинку, соціальні гарантії здійснюються на підприємстві згідно з Колективним договором, укладеним між керівництвом центру та профкомом. Колективний договір ДП «Миколаївстандартметрологія» неодноразово займав призові місця в обласному конкурсі на кращий Колективний договір, започаткований Миколаївською обласною радою профспілок.
Примітно, що регулювання трудових відносин через Колдоговір запроваджено на небагатьох промислових підприємствах. Але ми як прогресивне і сучасне підприємство з прозорими і зрозумілими «правилами гри» у трудовій сфері завжди піклуємося про задоволення потреб свого кадрового потенціалу. Кожного року проводяться збори, на яких адміністрація та профком звітують про виконання вимог Колективного договору. Це завжди урочиста подія, на якій збираються всі члени профспілкової організації.
Слід зазначити, що значна увага на підприємстві приділяється оздоровленню і відпочинку співробітників та їх дітей, згуртуванню колективу: для працівників підприємства періодично проводяться культурно-масові та спортивно-оздоровчі заходи. Щороку ДП «Миколаїв­стандартметрологія» бере участь у Всеукраїнській міжгалузевій спартакіаді трудящих промислової сфери та транспорту.

ІМЕНА: – Поділіться секретом, звідки Ви черпаєте сили, що служить Вам стимулом до нових звершень у трудовій діяльності?
Ірина Романенко: – Близькі люди, донька Світлана та онучка Аріна, – це джерело моєї сили. Вони своєрідне продовження мене, «моє творіння», в них я бачу всі ті якості, які є в мені: життєлюбність, оптимізм, рішучість, любов до людей, почуття обов’язку та бажання діяти, впевнено йти до своєї мети. Ми з донькою дуже тішимося досягненнями нашої маленької зірочки, Аріни. Вона вчиться в Академії дитячого мистецтва м. Києва та допомагає матусі, дизайнеру дитячого одягу, в демонстрації створених нею моделей на модних показах.
Особливе місце у моєму житті зай­має поезія. Після насиченого трудового дня перечитування улюблених віршів наповнює енергією та відновлює. Також надихають подорожі та нові враження. Вони дарують відчуття «перезавантаження», дозволяють бачити ширше і відчувати глибше. Дуже часто нові оригінальні ідеї та думки щодо стратегії подальшого розвитку ДП «Миколаївстандартметрологія» народжуються саме під час відвідування нових прекрасних місць та країн, знайомства з іншими культурами та людьми. Крім того, робота на нашому підприємстві сама по собі та результати успішно виконаного проєкту чи справи дарують задоволення і служать поштовхом до подальших звершень.

ІМЕНА: – На базі ДП «Миколаївстандартметрологія» щорічно проводиться виставка-конкурс дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі». Чому Ви взялися за цю справу, адже художня дитяча творчість – це сфера діяльності, яка навіть віддалено не перегукується з напрямками роботи ДП «Миколаївстандартметрологія»?
Ірина Романенко: – Деякою мірою це можна пояснити моїм потягом до мистецтва як такого, любов’ю до всього прекрасного. Але здебільшого ми взялися за цю справу заради дітей. Діти – найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, творчості, сміливості ми в них закладаємо, залежить майбутнє не тільки нашої країни, а й майбутнє всього світу. Я вірю, що виставка-конкурс «Я хочу жити в якісному світі», яка проводиться на базі ДП «Миколаївстандартметрологія», сприяє гармонійному розвитку дітей та формуванню здорового світогляду про оточуючий світ, дає змогу виразити своє бачення якісного світу та реалізувати власні творчі здібності, таланти. Для нас важливо, що результатом заходу є дитячі посмішки, веселий сміх та радість. У наших дітей має бути щасливе майбутнє, і за це відповідальні ми – дорослі!

ІМЕНА: – Ірино Михайлівно, напередодні професійного свята що б хотіли побажати працівникам підприємства?
Ірина Романенко: – Бажаю процвітання, зміцнення позицій у різних напрямах нашої діяльності, міцного здоров’я, творчого натхнення, мирного неба та благополуччя! Я пишаюсь нашим колективом і щиро вдячна всім тим, хто працював на благо підприємства в той чи інший час. 100-літня річниця – це грандіозна подія. Скільки важливого було зроблено, скільки «взято висот», скільки подолано бар’єрів та прожито. А скільки ще треба встигнути зробити!

ІМЕНА: – Дякую за цікаве та змістовне інтерв’ю. З наступаючим святом!

Надія Макарова, член Національної спілки журналістів України


 


Ukrainian banner network
Обложка журнала №089
Архив предыдущих номеров
2020 год:
0102030405
2019 год:
0102030405
2018 год:
01020304
2017 год:
0102030405
2016 год:
010203040506
2015 год:
0102030405
2014 год:
01020304
2013 год:
0102030405
2012 год:
010203
2011 год:
010203040506
2010 год:
0102030405
2009 год:
010203040506
2008 год:
010203040506
2007 год:
010203040506
2006 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 год:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Укра?нськ_ 100x100

Смотрите нас на Youtube


  Укра?нськ_ 100x100

Наши партнеры


META-Ukraine
Украинский портАл


 

Designed by Vladimir Philippov, 2005