Всеукраїнський громадсько-політичний журнал
Про журнал
Концертна агенція
Рекламодавцям
Контакти

Останній номер     ІМ’Я В МІСЦЕВОМУ САМОВРЯДУВАННІ     

Юрій Дзюба:
«Своїм головним завданням вважаю
створення комфортних умов проживання
для жителів Вітовського району»

Вітовський район розташований на півдні Миколаївської області. Він має значний економічний, науковий і культурний потенціал. Про проблеми та досягнення, здобутки і напрямки розвитку району розповів голова Вітовської районної державної адміністрації Юрій Миколайович Дзюба.

ІМЕНА: – Ви добре знаєте Вітовський район. Яким досвідом Ви володіли, коли брали участь в конкурсі на посаду голови районної державної адміністрації (РДА)?
Юрій Дзюба: – Я народився в м. Жовтневе, яке, до речі, з часом стало територією нині існуючого Вітовського району. Закінчив школу №48, Миколаївський будівельний технікум за спеціальністю «будівельні машини та устаткування». Свою трудова діяльність розпочав на суднобудівному заводі «Океан» слюсарем-ремонтником. Завжди мав бажання навчатися та вдосконалюватися, тому, по завершенню військової служби в армії, вступив до Харківського автодорожнього інституту. Здобуті знання втілював на практиці, працюючи техніком по ремонту, інженером-конструктором, механіком цеху суднобудівного заводу, а згодом – в Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі при УМВС України в Миколаївській області. Спочатку там працював експертом, потім обіймав ряд вищих посад, після чого мене було призначено керівником центру та присвоєно військове звання підполковника. З цієї посади звільнився у зв’язку з виходом на пенсію. Мав бажання працювати, тому, не гаячи часу по виходу на пенсію, реалізував себе в сфері житлово-комунального господарства на посаді керівника комунального підприємства ДЕЗ «Океан». Коли дізнався про оголошення конкурсу на посаду голови Вітовської районної державної адміністрації, розумів, що маю професійний та життєвий досвіт, сили та бажання працювати на добробут громадян. Тому й вирішив взяти участь у конкурсі. Чесно кажучи, ретельно готувався до участі в конкурсі, вивчаючи проблематику району, показники соціально-економічного розвитку. Результатом цього стала моя перемога у відборі на зайняття посади. Зараз з впевненістю можу сказати, що ті професійні знання, життєвий досвід, якими оволодів до призначення на посаду, допомогли мені вже в новому статусі – голови райдержадміністрації.
ІМЕНА: – Минув майже рік, як Вас Розпорядженням Президента України Володимира Зеленського було призначено на посаду голови Вітовської РДА. Які пріоритетні завдання були поставлені перед Вами?
Юрій Дзюба: – Ряд завдань, які є пріоритетними, поставив переді мною голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олександр Васильович Стаднік. Це дорожня інфраструктура, будівництво та приведення до існуючих норм таких соціальних об’єктів як школи, дитячі садки, лікарні, тощо. Чітко усвідомлюючи поставлені завдання, вважаю, що створення гідних, комфортних умов життя мешканцям Вітовського району – це і є шлях до реалізації поставлених завдань.
Над цим і працюємо кожного дня. Здобутки є. Це і початок ремонтних робіт трьох автомобільних доріг місцевого значення, що проходять на території Мішково-Погорілівської сільської ради, і суттєве покращення матеріально-технічного стану закладів освіти району: оснащення їх передовим обладнанням, таким як інтерактивні дошки з можливістю відтворення інформації в 3D форматі, своєчасне проведення поточних ремонтів, заміна вікон та дверей, ремонт та оснащення харчоблоків та їдалень відповідно до санітарних вимог (морозильні шафи, перетиральні машинки, навіть окреме холодильне обладнання для зберігання яєць, тощо), і проведення ремонтних робіт в закладах культури району тощо. Чи не най­голо­внішим здобутком є вирішення питання безпеки дітей під час перебування у навчальному закладі шляхом встановлення в школах району пожежних сигналізацій. Наразі, розрозблено відповідну проєктну документацію та розпочато монтаж обладнання. В дошкільних навчальних закладах встановлюються огорожі.
Відверто кажучи, є багато задумів для покращення життя мешканців району, але, на жаль, не все і не так швидко, як хотілось би, вдається реалізувати. Життя завжди вносить свої корективи. Так сталося, що пандемія короновірусу, карантині обмеження скорегували наші плани. Зменшились надходження до бюджету, економічна ситуація погіршилась ... Як наслідок — зменшення дохідної частини районного бюджету у порівнянні з минулим роком у 2,5 рази. Але, не зважаючи на труднощі, ми працюємо і прикладаємо максимум зусиль для вирішення питань, які турбують людей.
ІМЕНА: – Чи вдалося Вам за цей короткий термін вирішити конкретні важливі проблеми по Вітовському району? Чи є достатні важелі впливу?
Юрій Дзюба: – Відверто кажучи, важелів впливу не завжди достатньо. Незважаючи на це, роботу налагодив через співпрацю з органами місцевого самоврядування, регулярно моніторю проблеми району, які оперативно та злагоджено з командою однодумців
вирішуємо. Щоб знати проблематику району та стан вирішення проблемних питань постійно підтримую зворотний зв’язок з жителями району. Тільки так, тільки спілкування «очі-в-очі» дають бажаний результат. Зараз на думку спав мені яскравий приклад такого спілкування, коли нещодавно дізнався, що у селі Засілля вода подається по годинах. Мене це вразило: як у ХХІ столітті можливі такі умови? Виявляється, що це реальність – можливо! Розуміючи, що це життєво необхідне питання, з районного бюджету були виділені кошти. Як наслідок – вже будується водогінна вежа, найближчим часом у селі з’явиться постійне водопостачання.
Через пандемію час диктує нам нові вимоги до спілкування. Так, за ініціативою комунальної установи «Централізована бібліотечна система» започатковано спілкування влади і жителів району в форматі онлайн. Цей спільний проєкт має назву «10 запитань до влади» та досить успішно реалізується. Його суть зводиться до того, що мешканці району через працівників бібліотечної системи озвучують питання, які їх хвилюють та проблеми, які систематизуються та в ефірі проєкту «10 запитань до влади»
доводяться мені особисто. Маючи небайдуже ставлення до пересічних громадян, звиклий до 100 % виконання своїх обіцянок, особисто опікуюсь вирішенням всіх до єдиного питань. Вдається мені це чи ні – відповідь у записах «10 запитань до влади», які розміщені у соціальних мережах.
У такий спосіб вирішено чимало питань житлово-комунального господарства – відновлено водопостачання у селах Новомиколаївка та Костянтинівка, розпочато ремонт системи водопостачання у селі Михайло-Ларине, завершено освітлення сіл Грейгове та Михало-Ларине.
Мешканцями району підіймалась питання проведення флюорографічного обстеження населення пересувним флюорографом. Оскільки частина населених пунктів значно віддалена від міста і для того, щоб зробити флюорограму треба витратити чимало часу та коштів на проїзд. Нам успішно вдалося вирішити це питання. З вересня – місяця поточного року в населених пунктах району працює пересувний флюорограф.
Не залишаються поза увагою питання соціального захисту населення. Так, в рамках виконання районної програми «Турбота» категоріям громадян, які цього потребують виділяється
грошова матеріальна допомога. До речі, цього року членам сімей загиблих учасників АТО та особам, які отримали інвалідність в АТО, за рахунок коштів цієї ж районної програми виплачено по 10 тис. грн. Для бюджету району ця сума склала 150 тис. грн. Багато це чи мало — у кожного своє тлумачення. Але, коли я особисто спілкувався з цими людьми, почув їх проблеми, зрозумів, що всі вони, наразі, потребують фінансової підтримки. Тому й було прийнято таке рішення.
Це далеко не повний перелік наших надбань. Але те що зроблено – вже зроблено та приносить задоволення людям. Не зупиняємось на досягнутому! Йдемо далі! Маю надію, що і в подальшому наші мешканці будуть відвертими та готовими до дієвої співпраці з владою.
ІМЕНА: – Оскільки зараз спостерігається спалах на короновірус, неможливо не торкнутися теми якості медичних послуг у Вітовському районі. Як організована медична допомога для селян?
Юрій Дзюба: – У Вітовського району немає свого райцентру, такої собі маленької «столиці», тому при необхідності стаціонарного лікування наші жителі лікуються в основному у міській лікарні №5, відомої як Жовтнева ЦРЛ. Що стосується медичних послуг на селі, то у селах обов’язково є амбулаторія або медичний пункт.
Працюємо над доступністю медицини на селі. Для цього медичним закладам села Грейгове та Михайло-Ларине нещодавно з районного бюджету виділені кошти на придбання аналізаторів крові. До речі, аналізатори сечі закуплені вже давно, а зараз ми намагаємось забезпечити медичні заклади аналізаторами крові, щоб людина мала можливість зробити необхідні аналізи у сільській місцевості. Також проведено поточний ремонт амбулаторії в селі Новомиколаївка. До кінця цього року в усіх амбулаторіях туалети будуть розміщатися в середині приміщень. На жаль, заклади медицини у нас представлені тільки пунктами здоров’я та амбулаторіями, але ми намагаємося створити там комфортні умови для пацієнтів, забезпечивши заклади сучасним обладнанням.
ІМЕНА: – Маємо інформацію, що на території Вітовського району може з’явитися сміттєпереробний завод. На якому етапі знаходиться цей проект?
Юрій Дзюба: – Дійсно існує такий проєкт. Завод буде розташовано у селі Мішково-Погорілове. Ініціатором створення такого підприємства є сільський голова Андрій Леонідович Ботанін. Обладнання вже закуплено досить давно. Це буде порівняно невеликий комплекс, який має сміттєсортувальний і сміттєспалювальний модулі з потужністю переробки 500 кг за зміну. Планується, що перероблятиметься не лише сміття Мішково-Погорілівської ОТГ, а й з інших ОТГ. В такий спосіб вирішаться питання екологічної безпеки, наповнюванності бюджету, створення нових робочих місць, тощо.
ІМЕНА: – Які напрямки розвитку Вітовського району Ви вважаєте перспективними і чому?
Юрій Дзюба: – Перш за все, нам потрібно розвивати сільськогосподарську галузь, тому що у нас багато землі, сприятливі умови для сільськогосподарської діяльності. По-друге, нам треба навести порядок із звалищами сміття, які заполонили територію. Ще одна дуже делікатна і болюча тема – велика кількість кладовищ, площі яких постійно збільшуються. Якщо не займатись вирішенням цих питань, то згодом більшість земель займуть кладовища і звалища сміття. Безперечно, ми не зможемо закрити кладовища, але проблему можна вирішити іншим шляхом. На сьогодні існує проєкт будівництва крематорію на території Вітовського району. Обласною державною адміністрацією створена робоча група, куди я теж увійшов. Коли побудують крематорій, то кладовища не потребуватимуть розширення площ. Планується, що будівництво триватиме рік-півтора. Наразі точно не вирішено, де саме буде побудований крематорій – на території Шевченківської чи Галициновської ОТГ. В планах те, що крематорій надаватиме послуги Миколаївській і Херсонській областям, тому його розташування планується якнайближче до кордону з Херсонською областю.
Важливим напрямком розвитку району є розвиток інфраструктури. Ми є свідками того, що майже завершується будівництво дороги Миколаїв – Кропивницький, яка проходить через Вітовський район. Автосполучення між селами також потребує відновлення. Адже якщо ми розвинемо інфраструктуру і з’явиться можливість дістатися у будь-який куточок району, взагалі країни, це буде сприяти залученню інвестицій, появі підприємств, збільшиться туристична привабливість, з’явиться робота.
Потенціал у нас потужний, треба тільки працювати і рухатись вперед. Ні у кого немає чарівної палички, щоб миттєво змінити все на краще.
ІМЕНА: – Які переваги Ви бачите у децентралізації?
Юрій Дзюба: – Зараз у нашому районі – п’ять об’єднаних територіальних громад (ОТГ): Галицинівська, Мішково-Погорілівська, Воскресенська, Шевченківська і Первомайська. Вважаю, що добре, коли громада розпоряджається власними коштами, самостійно вирішує питання місцевого значення.
Що стосується укрупнення районів, то це призведе до скорочення «армії» чиновників. Наша біда – це корупція, «кумівство» та бюрократія, таким чином, є шанс зменшити ці негативні явища. Нам потрібно приходити до того, щоб людину цінували за професійні якості, а не за родинні зв’язки.
ІМЕНА: – Які риси Ви цінуєте в людях?
Юрій Дзюба: – Порядність, відповідальність, професіоналізм.
ІМЕНА: – Ви – оптиміст?
Юрій Дзюба: – Безумовно. Я вірю, що найближчим часом все поступово змінюватиметься на краще, тільки треба сумлінно працювати і знищити корупцію та бюрократію суворими покараннями. У нас дуже багата країна з величезними можливостями і потужним потенціалом і Вітовський район тому є прикладом.
ІМЕНА: – Дякуємо за щиру бесіду, бажаємо міцного здоров’я і успіхів на благо Вітовського району! 

ІМЕНА – Ніна Войтова
Фото – Олена Мильнікова


 


Ukrainian banner network
Обкладинка журналу №091
Архів попередніх номерів

2020 рік:
01020304050607
2019 рік:
0102030405
2018 рік:
01020304
2017 рік:
0102030405
2016 рік:
010203040506
2015 рік:
0102030405
2014 рік:
01020304
2013 рік:
0102030405
2012 рік:
010203
2011 рік:
010203040506
2010 рік:
0102030405
2009 рік:
010203040506
2008 рік:
010203040506
2007 рік:
010203040506
2006 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Українська банерна 100x100

Дивіться нас на YoutubeНаші партнери

 

Designed by Vladimir Philippov, 2005