Для коректного відображення елементів сайту внесіть його в список дозволених в AdBlock.
Всеукраїнський громадсько-політичний журнал
Про журнал
Концертна агенція
Рекламодавцям
Контакти

Останній номер

              І'МЯ У СОЦІАЛЬНОМУ ЗАХИСТІ            

Фонд відкритих можливостей

Установа «Фонд соціального захисту інвалідів» була створена 1991 року з відділеннями в Кримській АРСР, областях, містах Києві та Севастополі на виконання постанови Верховної Ради УРСР від 21 березня 1991 №876-ХІІ «Про введення в дію Закону УРСР «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Українській РСР». І ось вже 30 років Фонд з честю гідно виконує завдання, покладені на нього державою.

ІМЕНА: – Ірино Костянтинівно, коли було утворено Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів і які завдання на нього покладені?
Ірина Чекарь: – Миколаївське відділення офіційно було зареєстроване 13 серпня 1991 року, отже, на цей час нам теж виповнилося 30 років. На сьогоднішній день відділення є територіальним органом неприбуткової бюджетної установи Фонду соціального захисту інвалідів, діяльність якої спрямовується, координується і контролюється Міністерством соціальної політики України. Свою діяльність відділення Фонду здійснює відповідно до Положення, яке затверджує Фонд соціального захисту інвалідів.
З метою впорядкування нормативно-правових актів у відповідність до Конвенції про права осіб з інвалідністю в червні цього року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів і приведення термінології у відповідність із законодавством у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю». В зв’язку з цим найближчим часом очікуємо на зміни у назві Фонду та його територіальних відділень, а також внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.
Основними завданнями відділення, які мають соціальну направленість, є фінансове забезпечення заходів щодо соціальної захищеності осіб з інвалідністю і дітей з інвалідністю в Україні та забезпечення в межах повноважень відділення реалізації заходів щодо зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема створення робочих місць.
Для виконання поставлених завдань відділення Фонду насамперед проводить відповідну роботу з роботодавцями регіону, щодо виконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю. Відділення реєструє роботодавців, у яких за основним місцем роботи працює вісім і більше осіб, в тому числі фізичних осіб, які використовують найману працю, приймає та аналізує щорічні звіти про працевлаштування осіб з інвалідністю, які відображають виконання або невиконання встановленого законодавством нормативу. За невиконання нормативу передбачено сплату роботодавцями до Державного бюджету адміністративно-господарських санкцій та пені, збір та облік яких здійснює відділення, в тому числі шляхом ведення претензійно-позовної роботи в судах різних інстанцій. Зазначені кошти через реалізацію державних бюджетних програм повертаються до регіону, зокрема шляхом надання фінансової допомоги для створення додаткових робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.
Під час виконання своїх функцій відділення співпрацює з Департаментом соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації, Службою зайнятості, Управлінням Держпраці в Миколаївський області, Обласним центром медико-соціальної експертизи, громадськими організаціями осіб з інвалідністю, які знаходяться на території м. Миколаєва та Миколаївської області. Це далеко не повний перелік установ та організацій, взаємодія з якими допомагає у вирішенні питань соціального захисту осіб з інвалідністю.

ІМЕНА: – На яку допомогу можуть розраховувати особи з інвалідністю?
Ірина Чекарь: Це надання фінансової допомоги. Так відділення може надавати допомогу на безповоротній основі особам з інвалідністю І і ІІ групи шляхом передплати одного друкованого періодичного видання на рік, згідно Переліку видань, затвердженого Міністерством соціальної політики України.
Відділення за поданням Національного комітету спорту осіб з інвалідністю України здійснює фінансування заходів щодо фізкультурно – спортивної реабілітації осіб з інвалідністю. Ці заходи визначено, як «Табори фізкультурно-спортивної реабілітації». Організатором таких таборів виступає Миколаївський регіональний центр з фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт», і проводяться вони на базі фізкультурно-спортивного центру у Львівської області.
Також відділення Фонду може надати особам з інвалідністю, які стали студентами навчального закладу за контрактом або договором, фінансову допомогу на безповоротній основі для оплати такого навчання. Серед студентів, яким відділення оплачує навчання, багато тих, що активно займаються спортом, є призерами Всеукраїнських і міжнародних змагань, Паралімпіад та вправно поєднують свою спортивну діяльність з навчанням у вищих навчальних закладах – Олег Науменко (фехтування), Максим Яровий, (біатлон, лижні перегони), Сергій Хвалінський (армреслінг), плавці: Геннадій Бойко, Анна Гонтар, Максим Раковський, Іраклі Халваші,

ІМЕНА: – Чи виникають сьогодні складнощі у діяльності відділення Фонду і з чим вони пов’язані?
Ірина Чекарь: – По-перше, з 1 червня 2021 року територіальним відділенням Фонду від управлінь соціального захисту населення передано один з таких трудомістких напрямків фінансування, як забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення. В області цю роботу виконувало близько 40 працівників та службовців. Відповідні зміни нормативно-правових документів, внесені Кабінетом Міністрів України, поклали виконання цих питань на територіальні відділення Фонду. Нажаль, штатна численність працівників відділення (два спеціалісти при штаті відділення 15 осіб) не відповідає обсягу покладених на відділення завдань. Але, враховуючи важливість справи, ми намагаємося оптимізувати процес в існуючих умовах та виконувати роботу в повному обсязі.
По-друге, відділення в стислі терміни проводить прийом особових справ осіб, які потребують забезпечення засобами реабілітації, від управлінь соціального захисту районів та міст області. А це близько 24 тисяч справ. Зберігання цих справ потребує створення необхідних умов, зокрема облаштування додаткових приміщень, пошук яких відділення зараз здійснює, в тому числі звертаючись по допомогу до місцевих органів влади та місцевого самоврядування.
Питання поки що не вирішено, але ми відкриті до пропозицій.

ІМЕНА: – У серпні відділення Фонду соціального захисту інвалідів відзначає своє 30-річчя, якими будуть Ваші побажання і вітання?
Ірина Чекарь: – Перш за все, не можу не згадати, що першою керуючою Миколаївського обласного відділення Фонду була Галина Михайлівна Тазарачєва, яка очолювала установу з моменту створення до вересня 2008 року. Наступних сім років директором відділення був Олег Михайлович Фідченко. Я приступила до своїх обов’язків у вересні 2015 року.
За ці роки багато що змінювалось. Так Фонд з урядового органу став бюджетною установою, змінилась штатна численність територіальних відділень, змінювались нормативно-правові документи, на підставі яких працює Фонд, неодноразово змінювався склад працівників. Але незмінним залишається ставлення до тих, хто найбільше потребує соціального захисту, чуйності та турботи. Дійсно, у соціальній сфері працювати можуть лише фанати своєї справи.
Користуючись нагодою хочу висловити слова подяки керівництву та спеціалістам Фонду та територіальних відділень, працівникам Миколаївського обласного відділення, які є справжніми професіоналами, що виконують свою роботу, незважаючи на матеріально-технічні та фінансові складнощі робочого процесу.
Також хочу побажати всім здоров’я, родинного затишку та процвітання! Успіхів і нових звершень, нехай команда однодумців буде надійною, а всі масштабні плани реалізуються! Щоб завжди в країні був спокій, мир та злагода.

ІМЕНА – Наталя Тофан
Фото – Ігор Єрмолаєв

 


Ukrainian banner network
Обкладинка журналу №094
Архів попередніх номерів

2021 рік:
010203
2020 рік:
01020304050607
2019 рік:
0102030405
2018 рік:
01020304
2017 рік:
0102030405
2016 рік:
010203040506
2015 рік:
0102030405
2014 рік:
01020304
2013 рік:
0102030405
2012 рік:
010203
2011 рік:
010203040506
2010 рік:
0102030405
2009 рік:
010203040506
2008 рік:
010203040506
2007 рік:
010203040506
2006 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Українська банерна 100x100

Дивіться нас на YoutubeНаші партнери

 

Designed by Vladimir Philippov, 2005