Для коректного відображення елементів сайту внесіть його в список дозволених в AdBlock.
Всеукраїнський громадсько-політичний журнал
Про журнал
Концертна агенція
Рекламодавцям
Контакти

Останній номер

             ІМ'Я В МЕДИЦИНІ              

Марія Грачова:
«В нашій історії буде ще багато чудових сторінок»

ІМЕНА: – Маріє Георгіївно, розкажіть, будьласка, про свою лікарню і що для Вас є робота саме в цьому медичному закладі?
Марія Грачова: – В нашу лікарню я прийшла більше двадцяти років тому працювати завідувачкою ендокринологічним відділенням і на посаду міського ендокринолога. Мене запросив тодішній начальник управління охорони здоров’я.
Три роки тому я стала виконувачкою обов’язків головного лікаря першої міської лікарні, а через кілька місяців колектив мене висунув на конкурс на посаду директора. Конкурс я виграла. Що мене спонукало до цього?
Напевно те, що я відчувала і відчуваю довіру та підтримку колективу, відчуваю, що мій досвід, мої знання, професійні якості колег достатні для того, щоб перетворити нашу лікарню, першу і найстаршу в місті Миколаєві, на сучасну медичну установу. І реформа нашої галузі дає нам такий шанс.
Зараз наша лікарня переживає друге народження. Ті два роки, що я працюю директором, співпали не лише з медичною реформою, а й із пандемією. 18 березня минулого року ухвалено рішення МОЗ про те, що наша лікарня стає лікарнею першої хвилі для лікування хворих на COVID 19.
Спочатку ми відкрили окремі корпуси під це захворювання, а з 10 серпня вся лікарня переходить на роботу коронавірусного шпиталю. За цей час ми пролікували більше 2,5 тисяч хворих. І досі ми продовжуємо приймати важких хворих – хворих на коронавірус з інфарктами та інсультами. На сьогодні ми єдина лікарня в області, яка бере на себе саме таких хворих. У нас є і фахівці, і всі умови для лікування.

ІМЕНА: – Як змінилися умови роботи лікарів, всього медичного персоналу, що нового з обладнання, облаштування з’явилося за два останні роки?
Марія Грачова: – Ми зробили колосальний ривок уперед. Без перебільшення. У нас є підтримка з боку місцевої влади, нас почули в тому плані, що Миколаїв, єдиний в Україні не мав обладнання, відділення, де роблять коронарографію (дослідження, яке дозволяє врятувати людину в гострий період інфаркту міокарда). Був придбаний ангіограф, зроблено ремонт у приміщенні, де розташувалося відділення, лікарі пройшли навчання. На сьогодні ми з дня на день чекаємо дозволу радіаційної безпеки і можемо працювати на повну.
За останній рік до нас прийшли інвестори. Ми дуже вдячні компаніі «Нібулон», яка стрімко, за три місяці відбудувала нам реанімацію, кисневу мережу, спеціальні приміщення. Якось у розмові з Олексієм Опанасовичем Вадатурським я розповіла про те, що у нас є гостра потреба в умовах лікування пацієнтів з коронавірусом та інфарктами і інсультами. Спеціалісти у нас є, а умов немає. І просто через кілька годин Олексій Апанасович вже запропонував рішення. І в результаті ми отримали нове відділення. Пандемія рано чи пізно закінчиться, а відновлене відділення і далі буде працювати на благо людей.
За «НІБУЛОНом» «підтягнулися» інші, партнери компанії. Крім лікування самої корони потрібно ж ще вести боротьбу із різними ускладненнями. Південнокорейці придбали для нас сучасне обладнання – монітори, дефібрилятори.

ІМЕНА: – Як в період загострення пандемії працював колектив? Чи відбулися зміни у кількісному та якісному складі за останні два роки?
Марія Грачова: – Ми всі працювали і працюємо на рівних. Я, як і всі, переодягалася у спецкостюм і йшла працювати з хворими на коронавірус, так робили й інші лікарі, медсестри, молодший медичний персонал. У нас є команда – потужна, сильна, дружня.
За два роки до нас прийшли 17 інтернів. Ми зібрали найкращих спеціалістів для роботи з інсультами. Сьогодні у нас дуже сильне інсультне відділення. За минулий місяць у нас лікували 103 інсульти, а, наприклад, минулого року ми пролікували інсультів більше за всіх. Працюємо за сучасними протоколами. Проводимо тромболізіс. Всі наші лікарі молоді, але з досвідом роботи 5–7 років, з міжнародними сертифікатами з лікування інсультів.
Мене дуже тішить, що всі наші інтерни добровільно написали заяви і пішли працювати у коронавірусний шпиталь. Вони мали право цього не робити, але всі вирішили, що будуть працювати разом з іншими. І всі ці півтора роки вони працювали пліч-о-пліч з докторами.
П’ятеро з інтернів вже захистилися, отримали сертифікати і всі прийшли до нас працювати в лікарню. В анастезіологію, в інсультне відділення, в коронарографію. Ці відділення у нас на 100% укомплектовані лікарями – сильними, грамотними фахівцями. І я не пам’ятаю коли таке було в нашій лікарні. На наступний рік ми хочемо взяти у НСЗУ ще один пакет послуг і тоді будемо розширювати штат лікарів.

ІМЕНА: – Які ще найближчі робочі плани?
Марія Грачова: – Наступний етап – відкриття у нас відділення гемодіалізу. Я думаю, що в жовтні ми зможемо це зробити. Ми знайшли інвестора, який повністю все зробив. Готовність відділення вже на 90%. Але є проблема з кадрами. І ми відправляємо на курси своїх лікарів. Але спеціалізація проходить у Києві шість місяців. І лікарю потрібно там жити, їсти, користуватися транспортом. А це при наших цінах і лікарських зарплатах важко. І ми шукаємо інвесторів, помічників, хто б допоміг лікарям під час навчання.
Коли ми стали розвиватись – до нас більше стали звертатись люди. Такого поняття як територіальність, в цілому, для нас не існує. Так ми пролікували 360 хворих з області. Ми не ділимо пацієнтів на «наших» і «чужих». Людина потребує допомоги – ми її надаємо. Лікарня працює в режимі 24/7.
Дивлячись на наші старання, на якість нашої роботи, на роботу з оновлення, нам стали допомагати. Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, знайшов гроші і допоміг відремонтувати приймальне відділення. Також, усвідомлюючи, що четверта хвиля ковіду все ж таки відбудеться, а у нас немає своєї потужної лабораторії, з міського бюджету виділили кошти для міської ПЦР-лабораторії – обладнання, ремонт. Обладнання вже закуплено. Таким чином у нас буде своя ПЦР-лабораторія, де швидко робитимуть відповідні аналізи, а після закінчення пандемії вона продовжить працювати з іншими вірусами.
Весь цей час нам допомагає «Ніка-Тера» – засобами захисту, деззасобами. А коли ми почали будівництво, «Ніка-Тера» допомогла в закупівлі обладнання, кушеток, кондиціонерів, облаштовує прилеглу територію. Ще один інвестор також буде нам облаштовувати територію, щоб наші пацієнти крім якісного лікування ще й додатково отримували позитивні емоції, перебуваючи на території лікарні.
Я щиро вважаю, що наша лікарня за ці два роки, і силами міської громади і силами інвесторів, впевнено йде шляхом оновлення, перетворення, осучаснення. Повторюся: наша лікарня народжується заново. Тут і зараз. Ми працюємо і не збираємося зупинятись.
Є великі плани з навчання лікарів. Мені дуже хочеться, щоб молоді лікарі залишалися працювати у нас, щоб саме у нас вони могли робити кар’єру, розвиватись, професійно зростати, отримувати наукові ступені. І я впевнена, що так воно і буде. Ми вже стаємо сильнішими, більш розвинутими, більш сучасними.

ІМЕНА: – 24 серпня виповнюється 30 років Незалежності України. Що Ви бажаєте своєму колективу, містянам, країні в це свято?
Марія Грачова: – Кожному з нас хочеться, щоб наша країна дійсно була незалежною і сильною. Але для цього ми повинні чітко розуміти, що ніхто крім нас її такою не зробить. Ми повинні любити свою країну, працювати для її блага, для блага своїх родин і громад. Я можу провести паралель зі своєю лікарнею. Ми, по суті, та ж країна, з великим потенціалом, але цей потенціал потрібно вміти використовувати. І те, як ми будемо жити, залежить лише від нас. Від того, наскільки ми будемо чесні перед собою, людьми, країною.
Для того, щоб країна розвивалась, потрібно дуже її любити і щиро бажати жити саме в цій країні, роблячи її найкращою.
Своїм колегам я бажаю здоров’я, терпіння, спокою, впевненості, віри. Ми зможемо зробити так, що наша лікарня дійсно була першою не тільки за номером. І в нашій історії буде ще багато чудових сторінок.

ІМЕНА – Катерина Трегубова
Фото – архів КНП ММР «Міська лікарня №1»

 

 


Ukrainian banner network
Обкладинка журналу №094
Архів попередніх номерів

2021 рік:
010203
2020 рік:
01020304050607
2019 рік:
0102030405
2018 рік:
01020304
2017 рік:
0102030405
2016 рік:
010203040506
2015 рік:
0102030405
2014 рік:
01020304
2013 рік:
0102030405
2012 рік:
010203
2011 рік:
010203040506
2010 рік:
0102030405
2009 рік:
010203040506
2008 рік:
010203040506
2007 рік:
010203040506
2006 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Українська банерна 100x100

Дивіться нас на YoutubeНаші партнери

 

Designed by Vladimir Philippov, 2005