Для коректного відображення елементів сайту внесіть його в список дозволених в AdBlock.
Всеукраїнський громадсько-політичний журнал
Про журнал
Концертна агенція
Рекламодавцям
Контакти

Останній номер     ІМ’Я В АДВОКАТУРІ     

Дмитро Коробченко:
«Авторитет і відданість своїй професії – це те, через що не можна переступити»

ИМЕНА: – Дмитре Миколайовичу, як Ви вважаєте, наскільки в нашій країні прості громадяни відчувають себе захищеними? Чи достатньо у нас адвокатів на наявне населення?
Дмитро Коробченко: – Ми зараз йдемо за західним прообразом. Ось як часто показують в зарубіжних фільмах: у кожного є адвокат, незалежно від того, велика чи маленька компанія, чи то фізична особа. Чому? Тому що правовідносини в суспільстві настільки різноманітні, що без юридичної підтримки не обійтися. А з нашим законодавством, з нашим менталітетом дуже багато громадян потрапляють у халепу, оскільки багато прогалин у законодавстві та й саме воно далеко недосконале .
Рано чи пізно ми все-таки прийдемо до того, що у кожного нашого громадянина буде «свій» адвокат. Перед тим, як придбати автомобіль, квартиру, йти до лікарні, здати в оренду майно, працевлаштуватися – по всіх цих питаннях люди навчаться радитися з адвокатом і дослухатися до порад.

ИМЕНА: – Які послуги надає адвокатське бюро «Коробченко та партнери» і з якими питаннями стикалися у роботі?
Дмитро Коробченко: – Переважно ми займаємося питаннями, які пов’язані із земельними правовідносинами.
Це повний комплекс послуг, який включає початковий етап – звернення із відповідним клопотанням для отримання земельної ділянки, та закінчується реєстрацією відповідного права на ділянку.
Ну і звісно, коли з’являються органи контролю або питання знаходяться на розгляді суду, ми також раді допомогти.
Взагалі потрібно сказати, що земельні правовідносини ніколи не втрачали своєї актуальності, проте на тлі впровадження земельної реформи у власників земельних ділянок виникає дуже багато нагальних питань.
Так з 1 липня 2021 року набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасовує мораторій на продаж сільгоспземлі, відповідно до якого з 1 липня 2021 року і до 1 січня 2024 року купувати землі сільгосппризначення зможуть тільки фізичні особи-громадяни України. У перші два роки одна фізична особа зможе придбати тільки 100 га землі.
З 2024 року сільгоспземлі зможуть купувати і юридичні особи з обмеженням до 10 тисяч гектарів. Розрахунок за покупку ділянок відбуватиметься тільки в безготівковій формі. До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення не може бути меншою їх нормативної грошової оцінки.
Вказана нормативна база, на перший погляд, нібито звучить сухо та зрозуміло, водночас правильне її застосування та реалізація у житті – це зовсім інше.
Інший приклад. Кожен громадянин або юридична особа рано чи пізно стикається з питаннями отримання земельної ділянки, її використання, продовження строку оренди, стягнення заборгованостей і тому подібне. У такому випадку – куди бігти і що робити? І багато хто відразу йде хибним шляхом, намагаючись розібратися самостійно або слухаючи порад «спеціалістів широкого профілю», в результаті отримують негативний результат.
Сьогодні фізичні або юридичні особи часто звертаються до відповідних рад з метою отримати в оренду або у власність земельні ділянки. Їх клопотання іноді роками знаходяться на розгляді або взагалі отримують «відписки» без прийняття конкретного рішення. Натомість, за цей час дивним чином інші особи отримують такі ділянки. У цьому-то випадку і потрібен адвокат, щоб легше і простіше жилося.
Взагалі коло питань, котре пов’язане із земельними правовідносинами, настільки різноманітне, що про них можна наводити приклади та розповідати годинами.

ИМЕНА: – Хто є клієнтами адвокатського бюро «Коробченко і партнери»?
Дмитро Коробченко: – Це юридичні та фізичні особи. Окрім того, територіальні громади також наші клієнти.

ИМЕНА: – Чому Ви обрали цю професію?
Дмитро Коробченко: – У моєму розумінні адвокат – це та професія, яка відіграє дуже важливу роль у людській долі, бо це саме та людина, яка допоможе уникнути дуже багатьох неприємностей. Я вважаю, що ми вчилися, отримали досвід, працюємо насамперед не для того, щоб заробляти кошти, а для того, щоб допомагати людям.
За цей час мені довелося надавати допомогу і безкоштовно. Якщо я бачу, що людині допомога вкрай необхідна, то ціною питання не можуть бути гроші.
Зараз я представляю інтереси громадян, юридичних осіб від незаконного втручання державної машини в особі правоохоронних органів, органів
контролю, місцевого самоврядування. І скільки б не проводилося реформ у перелічених вище структурах, вони, на жаль, не призводять до покращення. Невідповідність законодавства суспільній трансформації, заформалізованість отримання різноманітних дозволів говорить про те, що правового захисту потребують усі сфери життя – від бізнесу до пересічного громадянина. Що стосується земельних відносин, то тут дуже часто маєш справу з тим, що на законодавчому рівні необхідно запроваджувати додаткову відповідальність посадових осіб органів місцевого самоврядування на стадіях розгляду та прийняття рішень із земельних питань.

ИМЕНА: – До речі, Ваше ставлення до судової реформи, про яку так багато говорять?
Дмитро Коробченко: – Моє ставлення до судової реформи, як і до реформи органів прокуратури, і до інших реформ, – негативне. Чому? Я взагалі не розумію: для чого в цьому процесі залучати якихось міжнародних експертів, громадськість, включати їх до комісій, надавати право оцінювати роботу відповідних органів? Це прерогатива виключно досвідчених фахівців відповідної галузі. Ось нещодавно промайнула інформація, що посли великої сімки занепокоєнні повільним проведенням судової реформи в Україні. Навіщо послам впливати на наші реформи? Ми самі повинні розібратися, який напрямок розвитку обирати, а ефективність роботи того чи іншого судді можна дуже просто визначити на співвідношенні прийнятих рішень та кількості їх скасованих судами апеляційної та касаційної інстанції.
Я вважаю, що ми у змозі своїми силами провести реформи без залучення закордонних спостерігачів та експертів.

ИМЕНА: – У нас доволі багато юристів, але не всі можуть бути адвокатами. В чому особливість та головне призначення цієї професії?
Дмитро Коробченко: – Так, не всі особи, які отримали юридичну освіту, можуть буди адвокатами, прокурорами, суддями. Робота адвоката дуже специфічна, тому що адвокат – це переважно працівник невідкладної допомоги. До адвокатів, на жаль, звертаються, коли вже щось скоїлось і відбулось або відбувається: стягнення коштів, захоплення майна, обшуки, затримання тощо. Тож адвокат у такому випадку – це, як наразі є модний вислів, на телефоні знаходиться цілодобово, тобто 24/7. Коли потребує правової допомоги клієнт, він повинен прийти, зорієнтуватись у правовідносинах і запустити дієві механізми: подання позовів, скарг, клопотань, отримання і надання доказів, для того щоб довести, що клієнт правий. При всьому цьому бути адвокатом дуже цікаво, мені, наприклад, подобається, як то кажуть, «знаходити голку в стозі сіна», щоб довести правоту клієнта, що він діяв у межах правового поля. І ось тут мені дуже допомагає мій 20-річний досвід, набутий у прокуратурі.

ИМЕНА: – На Вашу думку, якими якостями повинен буди наділений адвокат, щоб стати успішним?
Дмитро Коробченко: – Я вважаю, що для успішності є необхідними досвід і набутий авторитет як професійний, так і життєвий. Не аби яке значення має і самовдосконалення, оскільки у нас дуже мінливе законодавство, і судова практика змінюється дуже часто. Також потрібна і самовідданість. Це запорука успіху.

ИМЕНА: – Які б Ви визначили переваги і недоліки у адвокатській діяльності?
Дмитро Коробченко: – Однією з переваг можна назвати постійний розвиток, який дає велике коло спілкування у процесі роботи, крім того, це певною мірою, творча робота – тут немає шаблонів.
Негативне те, що мало часу приділяється родині – багато відряджень, рутинної документальної роботи, вивчення законодавства тощо. І ще одне: дуже часто адвоката асоціюють з клієнтом, і треба вміти мудро поводитись в подібній ситуа­ції.

ИМЕНА: – Чи існує у Вас особисте професійне кредо?
Дмитро Коробченко: – Авторитет і відданість своїй професії – це те, через що не можна переступити.

ІМЕНА: – Наталя Тофан
Фото з особистого архіву героя публікації

 


Ukrainian banner network
Обкладинка журналу №095
Архів попередніх номерів

2021 рік:
01020304
2020 рік:
01020304050607
2019 рік:
0102030405
2018 рік:
01020304
2017 рік:
0102030405
2016 рік:
010203040506
2015 рік:
0102030405
2014 рік:
01020304
2013 рік:
0102030405
2012 рік:
010203
2011 рік:
010203040506
2010 рік:
0102030405
2009 рік:
010203040506
2008 рік:
010203040506
2007 рік:
010203040506
2006 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Українська банерна 100x100

Дивіться нас на YoutubeНаші партнери

 

Designed by Vladimir Philippov, 2005