Для коректного відображення елементів сайту внесіть його в список дозволених в AdBlock.
Всеукраїнський громадсько-політичний журнал
Про журнал
Концертна агенція
Рекламодавцям
Контакти

Останній номер

              УСПІХИ МІСЦЕВОЇ ГРОМАДИ              

Сергій Розсоха,
голова Первомайської ОТГ:
«Досягти взаєморозуміння,
щоб стати могутньою країною»

Первомайська селищна територіальна громада нинішнього Миколаївського району була створена у жовтні 2020 року відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України, шляхом об’єднання територій та населених пунктів Первомайської селищної, Білозірської, Новомиколаївської, Партизанської сільських рад Вітовського району та Кисилівської сільської ради Снігурівського району Миколаївської області. Населення громади за офіційними даними  складає 9 493 особи.
Як пройшов перший рік існування Первомайської селищної ОТГ, розповідає її голова Сергій Сергійович Розсоха.

ІМЕНА: – Сергію Сергійовичу, Ваша громада особлива тим, що була створена не волевиявленням населення, а розпорядженням «зверху», яке об’єднало 11 населених пунктів. Та у кожного села свій менталітет, свої традиції, свої вимоги. Як Вам вдається їх вирішувати?
Сергій Розсоха: – За підсумками виборів на посаду голови Первомайської територіальної громади я здобув переконливу перемогу за всіма 11 місцевими ділянками, і це говорило про дуже великий кредит довіри від населення, тому я зрозумів, що готовий з натхненням виконати свою місію як фахівець і керівник. Основним моїм життєвим кредо для виконання поставлених завдань було і є золоте правило: ніколи слова не повинні розходитися з ділом. Звідси, для виконання завдань моя команда складає чітку програму з усіма проблемними питаннями, збирає раду фахівців та щомісяця проводить економічний аналіз дій, підводить підсумки. Разом з депутатським корпусом намічаємо і стверджуємо поставлені цілі. Маючи величезний досвід роботи на керівних посадах в органах місцевого самоврядування, я бачу всі підводні камінці будь-якого питання, будь-якої проблеми. Розуміючи, що бюджет недосконалий, дуже натягнутий, я намагаюся знайти ту «золоту середину», щоб першочергово вирішити соціально значущі питання, оскільки головною є турбота про людей. Адже авторитет влади безпосередньо залежить від швидкості її реагування на попит населення. Чим швидше ми вирішуємо проблему, тим більше у людей зростає довіра до нас. Наш девіз – жодного пережитого дня без добрих справ.
З точки зору православної людини, якою я є, – кожна людина на вагу золота, це індивідуальність зі своїми вимогами, своїм підходом і баченням. Кожна людина потребує якісного поліпшення життя, благоустрою території, на якій проживає, і це актуально для кожного населеного пункту. Крім того, ми паралельно вирішуємо ще масу питань, наприклад, виділяємо субвенцію для утримання Будинку для людей похилого віку в селі Шевченкове і для дітей з інвалідністю. За рахунок місцевого бюджету утримується музична школа, частина людей з відділу освіти, які не належать до викладацького складу, тобто обслуговуючий персонал. Плюс оплачуємо комунальні послуги в усіх установах незалежно від форм власності, оплачуємо утримання відділу культури і спорту, ФАПи, які знаходяться на нашій території, вуличне освітлення, газопостачання та альтернативне опалення. Можна провести аналогію з айсбергом – видима частина дуже маленька, основна ж частина – прихована, і на цю невидиму частину витрачається більша частина бюджету. Із загального бюджету – 80 млн гривень, 64 млн – йдуть на освіту. Також ми виділяємо кошти для хворих на онкозахворювання, інвалідів 1-ї групи, воїнам-афганцям, воїнам АТО, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям. Будь-яке свято спортивне, молодіжне, День людей похилого віку, День села – все вимагає організаційних витрат, таким чином, навантаження на місцевий бюджет величезне, але ми не можемо проходити повз і обділяти людей, оскільки саме для них ми працюємо.

ІМЕНА: – За рахунок яких підприємств наповнюється бюджет Вашої громади?
Сергій Розсоха: – Надходження до місцевого бюджету йдуть за рахунок податків і зборів, які ми прийняли на сесії місцевої ради. Плюс ще є освітні субвенції і базові державні дотації. Підприємством, що утворює бюджет, номінально вважається цукровий завод, та якби ж працював на повну потужність, то мав би давати від 25 до 30 млн.грн. в якості податку, але в минулому році це було 600 тис.грн., а в цьому – 1 млн.200 тис.грн, що, звичайно, дуже далеко від бажаного результату, і, на жаль, поки не спостерігається зрушень для активної завантаженості заводу. Сумно, що в проєкті бюджету на 2022 рік з нас зняли 2 млн. освітньої субвенції та 1,3 млн. базової дотації, а це підтримка тієї сфери послуг, яку ми повинні надавати на місцях. Отже, все навантаження буде тільки на місцевий дохід, основні надходження в бюджет матимемо від прибуткового та земельного податків. Звичайно, якщо в новому році набуде чинності закон про єдиний земельний податок, то це буде гарною підмогою в наповненні бюджету, щоб громада відчувала себе самодостатньою.

ІМЕНА: – З яких пазлів, на Вашу думку, складається самодостатність громади?
Сергій Розсоха: – Що значить самодостатня? Це та, яка має достатньо коштів для утримання будь-яких бюджетних установ, які є, для поліпшення добробуту населення, для розширення і збільшення, тобто для всіх життєдіяльних процесів. Якось на семінарі я поцікавився у польських колег, які їхні джерела наповнення бюджету. Виявилося, що 33% – це місцеве наповнення, а 67% – це державні субвенції та з Євросоюзу. Та ми не можемо жити на таку «широку ногу», тому намагаємося планувати черговість рішень по першорядній важливості, розподіляючи навантаження на кілька років.

ІМЕНА: – Чого Вашій команді вдалося досягти за рік?
Сергій Розсоха: – До досягнень можна віднести збільшення надходжень до бюджету на 30%, постачання води до двох сіл, відновлення фасаду і центрального фойє Будинку культури в Первомайському, благоустрій прилеглої території, висадка алеї з сосен і туй, обладнання нового дитячого майданчика. За рік вдалося реконструювати будівлю селищної ради, практично довелося починати з нуля.
До кінця року буде побудовано 15 км нового водопроводу: 9 км – в Киселівці, 3,5 км – Засілля, 1 км – Білозерка, 2 км – Новоселівка, 620 м – Комсомольське, 750 м – Новомиколаївка. Висвітлені всі населені пункти. Зроблено опалення в Новомиколаївському Будинку культури. Створено новий відділ освіти, який очолює Ірина Леонідівна Лукашевич, креативний і діяльний керівник. У всіх школах відремонтовані харчоблоки, санвузли, реконструйовані системи опалення. У школі села Білозірка до кінця року буде обладнана їдальня нового типу, для чого виділено 1млн. 400 тис.грн. Крім цього, за рахунок особистих коштів Сергія Сергійовича Розсохи-молодшого та за активної участі і керівництва Людмили Олександрівни Розсохи завершений проєкт із обладнання другої частини сучасного історико-краєзнавчого музею.
Що стосується соціальних програм, то на сесії ми прийняли рішення виділяти щорічно як матеріальну допомогу трьом почесним громадянам громади по п’ять тисяч гривень.
На високий рівень намагаємося підняти спортивне життя громади. З цією метою 50 тисяч гривень направили на придбання спортивної форми, організацію виїздів на змагання. У підсумку команди зайняли перше місце в спартакіаді, з міні-футболу, 3-е місце з волейболу в Миколаївській області.

ІМЕНА: – Хто був Вашим вчителем по життю? Кому вдячні за життєві уроки? Хто надихає на щоденну працю?
Сергій Розсоха: – Навчався потроху у тих людей, з якими мене зводила доля. Вважаю, що як особистість я б не утвердився без своєї дружини, Людмили Олександрівни. Дуже багато своєї теплоти, любові, душевності, мудрості за 42 роки спільного життя вона мені віддала, без неї я б не досяг нинішнього рівня як людина, як фахівець і як керівник. Дійсно, Людмила – моя друга половинка, вона ж мене і надихає.

ІМЕНА: – Про що мріяли в дитинстві і про що зараз?
Сергій Розсоха: – Я завжди вважав, що мені чогось не вистачає для того, щоб утвердитися як особистості, що я чогось важливого ще не зробив, що свій потенціал не вичерпав і можу зробити щось більше. Так, на початку 2000-х, вирішив балотуватися на посаду сільського голови Білозерки, коли було вже все зруйновано – колгоспи, радгоспи тощо, взяв турботи села на себе. І ось знову, коли постало питання: виставляти свою кандидатуру на посаду голови об’єднаної громади чи ні, я подумав, що запал всередині все той же, енергія, сили, ідеї і знання є – значить, можу і цю ношу нести.

ІМЕНА: – Який Ви керівник: авторитарний або демократ?
Сергій Розсоха: – Керуюся справедливістю, не зважаючи на посаду, політичні переконання і статус.

ІМЕНА: – Кого зі своєї команди однодумців і помічників Ви могли б відзначити?
Сергій Розсоха: – Це два секретарі: Дяденко Людмила Миколаївна та Хоменюк Анжела Олексіївна, які чесно і сумлінно виконують всю паперову роботу, Роговська Оксана Іванівна, фінансист, під своїм всевидющим оком тримає всю фінансову систему громади. Ще хотів би відзначити «аксакала» місцевого самоврядування – Лідію Павлівну Фролову, яка відмінно управляє і житлово-комунальним господарством, і всім, що до нього відноситься. Вдячний всьому депутатському корпусу та виконавчого комітету.

ІМЕНА: – Що б Ви хотіли побажати жителям України в цілому і Вашої громади зокрема?
Сергій Розсоха: – Жителям України одне побажання – досягти взаєморозуміння, щоб стати могутньою країною, не прагнучи нікуди, оскільки ми – центр Європи і повинні бути її стрижнем, повинні бути єдині. Тридцять років тому Україна була п’ятою країною в Європі з розвитку економіки – до такого рівня і вище нам треба прагнути. Що стосується громади, то хочу їй побажати розвитку, підняти на якісно новий рівень життя в селах, створити робочі місця і умови для молоді, щоб вона залишалася на місці, щоб школи і дитячі садки були заповнені дітворою. У цьому я бачу процвітання громади і наші завдання.

ІМЕНА – Наталя Тофан.
Фото з архіву Первомайської ОТГ

 

 


Ukrainian banner network
Обкладинка журналу №095
Архів попередніх номерів

2021 рік:
01020304
2020 рік:
01020304050607
2019 рік:
0102030405
2018 рік:
01020304
2017 рік:
0102030405
2016 рік:
010203040506
2015 рік:
0102030405
2014 рік:
01020304
2013 рік:
0102030405
2012 рік:
010203
2011 рік:
010203040506
2010 рік:
0102030405
2009 рік:
010203040506
2008 рік:
010203040506
2007 рік:
010203040506
2006 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2005 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06
2004 рік:
01 02 • 03 • 04 • 05 • 06

  Українська банерна 100x100

Дивіться нас на YoutubeНаші партнери

 

Designed by Vladimir Philippov, 2005